Skocz do zawartości

Adaptacja poddasza w starym domu


Recommended Posts

Witajcie
u mnie robota skończona. Pomyślałem że warto jeszcze wpaść i napisć.
Użyłem u siebie dokładnie takiej kombinacji Knaufa jak była mi zaproponowana. (classic i TP)
Zima już w toku, niespodzianek nie ma i wsio jest ok.

Teraz przygotowują mi jeszcze w budynku obok dach do położenia wełny.
Zaczęli szybko a ostatnie dni ślamazarzą się potwornie ;/
Jest coraz zimniej i nie wiem czy to dobra pora na kładzenie icon_confused.gif icon_confused.gif
Link do komentarza
Witam,
Chce z chlopakiem ocieplic poddasze w celu jego aranżacji ale mamy kilka problemow i pytan jak chodzi o samo ocieplenie dachu. Na tą chwile dach jest pokryty falowana blacha, ktorej nie chcemy zmieniac poniewaz jest w calkiem dobrym stanie, wiemy że pod blacha powinna isc folia paroprzepuszczalna. Chcemy ja umiescic od wewnatrz i tu jest problem bo nie wiemy w jaki sposob to zrobic. Krokwie sa w odstepach 1,2 m a na glebokosc 30 cm. wiemy tez ze ta folia powinna wystawac na zewnatrz ale mamy mala przestrzen zeby ja wypuscic. Prosilabym o jakies rady lub pomysly jak to zrobic krok po kroku.
Z góry dziekuje:)
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Chce z chlopakiem ocieplic poddasze w celu jego aranżacji ale mamy kilka problemow i pytan jak chodzi o samo ocieplenie dachu. Na tą chwile dach jest pokryty falowana blacha, ktorej nie chcemy zmieniac poniewaz jest w calkiem dobrym stanie, wiemy że pod blacha powinna isc folia paroprzepuszczalna. Chcemy ja umiescic od wewnatrz i tu jest problem bo nie wiemy w jaki sposob to zrobic. Krokwie sa w odstepach 1,2 m a na glebokosc 30 cm. wiemy tez ze ta folia powinna wystawac na zewnatrz ale mamy mala przestrzen zeby ja wypuscic. Prosilabym o jakies rady lub pomysly jak to zrobic krok po kroku.
Z góry dziekuje:)


Poszperaj tu na forum bo już o tym było pisane.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Chce z chlopakiem ocieplic poddasze w celu jego aranżacji ale mamy kilka problemow i pytan jak chodzi o samo ocieplenie dachu. Na tą chwile dach jest pokryty falowana blacha, ktorej nie chcemy zmieniac poniewaz jest w calkiem dobrym stanie, wiemy że pod blacha powinna isc folia paroprzepuszczalna. Chcemy ja umiescic od wewnatrz i tu jest problem bo nie wiemy w jaki sposob to zrobic. Krokwie sa w odstepach 1,2 m a na glebokosc 30 cm. wiemy tez ze ta folia powinna wystawac na zewnatrz ale mamy mala przestrzen zeby ja wypuscic. Prosilabym o jakies rady lub pomysly jak to zrobic krok po kroku.
Z góry dziekuje:)




Hej a jakieś szczegóły jeszcze ?
Co w temacie deskowania i papy ?

u mnie w tym momencie kładą wełnę na drugim dachu to mogę zapytać fachowców
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Jak na początku było zrobione źle to teraz pozostaje Ci jedynie dać membranę pod krokwiami owijając je w ten sposób żeby można było upchać izolację między nimi.
Sprawy wentylacji podpołaciowej tez nie możesz pominąć.


ale krokwy mam owinac szczelnie zeby nie było dostepu wilgoci do nich i jak z ta wentylacja zrobic zeby było dobrze/
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

u mnie robota skończona. Pomyślałem że warto jeszcze wpaść i napisć.
Użyłem u siebie dokładnie takiej kombinacji Knaufa jak była mi zaproponowana. (classic i TP)
Zima już w toku, niespodzianek nie ma i wsio jest ok.



Cieszę się, że wełna mineralna w Ecose Technology firmy Knauf Insulation spełniła Pana oczekiwania. Szkoda, że dopiero teraz dołączyłam do wątku - być może mogłabym jakoś pomóc w Pana wcześniejszych wątpliwościach dotyczących wyboru odpowiedniego produktu. W razie jakichś nowych pytań, niejasności lub dodatkowych informacji nt. produktów firmy bardzo proszę o kontakt.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
witam]

jestem przed ociepleniem skosów w przyszłej sypialni. Dom ma ok 20 lat, na dachu blacha na rąbek, papa, deski...
Ktoś jak ocieplał te skosy przy budowie nie wiem czemu dał zwykłą grubą folię pod dachy, potem wełnę, styropian i obicie.
Skutek był taki że jak to zrywałem to wełna i folia od strony pomieszczenia była mokra, wilgotna.
Dodam tylko, że ścianki kolankowe wymurowali tak wysoko, że kończą się na deskowaniu... Załączam zdjęcia

Mój pomysł po przeczytaniu paru forum na ocieplenie to :
Dam folie wysokoparpszepuszczalną na deski owijając również krokwie- corotp strong, pomiędzy krokwie wełna 15 cm + 10cm isover ( nie wiem tylko czy docisnąć wełnę do membrany czy zostawić szczelinę ok 4 cm ? ) wentylacji raczej nie zrobię przynajmniej na razie bo u góry jest poddasze nieogrzewane i tak samo położona wełna w krokwiach jak opisałem powyżej czyli bez żadnej szczeliny i od środka folia paroizolacyjna.

Jak uważacie, czy będzie to dobre rozwiąznie ?
Co zrobić z tą ścianką kolankową ? zburzyć u góry żeby membrane i wełnę wcisnąc poza nią ?

Pozdr

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Wełnę do FWK możesz docisnąć, szczególnie jeśli jest o dobrej paroprzepuszczalności.
Szczelina wentylacyjna ma być zostawiona między deskowaniem a folią, a nie między wełna a folią.
Po za tym, żeby wentylacja działała musi być zrobiony zarówno wlot powietrza jak i jego ujście.
Link do komentarza
Cytat

Jak uważacie, czy będzie to dobre rozwiąznie ?
Co zrobić z tą ścianką kolankową ? zburzyć u góry żeby membrane i wełnę wcisnąc poza nią ?

Pozdr


Koncepcja prawidła, z tym że:
- między membraną a deskowaniem trzeba zachować ok. 3 cm szczelinę
- ścianki kolankowe w niczym nie przeszkadzają
- od środka na wełnie należy ułożyć folię paroszczelną
- nieogrzewane poddasze powinno być wentylowane (np. kratki
wentylacyjne w szczytach).
Link do komentarza
aby na pewno?
tak zrobiona ściana kolankowa przeszkadza i to znacznie

Cytat

Koncepcja prawidła, z tym że:
- między membraną a deskowaniem trzeba zachować ok. 3 cm szczelinę
- ścianki kolankowe w niczym nie przeszkadzają
- od środka na wełnie należy ułożyć folię paroszczelną
- nieogrzewane poddasze powinno być wentylowane (np. kratki
wentylacyjne w szczytach).


Link do komentarza

jeśli nie muszę burzyć ścianek kolankowych to jak wywinąć membranę paroprzepuszczalną ?
jak doprowadzić nawiew ?

co może byc przyczyną występowania pleśni czy czegoś podobnego na tych ściankach kolankowych w miejscu gdzie ustawi się coś co ją załsłania np komodę czy kanapę...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

jeśli nie muszę burzyć ścianek kolankowych to jak wywinąć membranę paroprzepuszczalną ?
jak doprowadzić nawiew ?

co może byc przyczyną występowania pleśni czy czegoś podobnego na tych ściankach kolankowych w miejscu gdzie ustawi się coś co ją załsłania np komodę czy kanapę...


Wentylacja,ale pomieszczenia a nie dachu.A ocieplenie to swoją drogą.
Link do komentarza
Witam,

jeszcze 2 sprawy :
- rozkułem w jednym miejscu tą ściankę kolankową od góry i jak się okazało tam jest wszędzie mur, dwu lub trój warstwowy w kszatałcie trójkąta. Także zburzenie jego i danie wełny i membrany za niego nie wchodzi w grę ... jak wywinąć membranę ?
- znajomy twierdzi żeby membrany paroprzepuszczalnej nie dawać pomiędzy dechy a wełnę bo w zimie ona zamarznie i nie wypuści i tak wilgoci. Proponuje dać samą wełnę ze szczeliną pomiędzy dechami...
- ale jak zrobić wentylację ?
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Witam serdecznie, odgrzeję troszkę temat.
Jestem przed izolacją i ociepleniem dachu na poddaszu starego domu. Aktualnie szukam opinii jakie materiały zastosować i w jaki sposób wykonać. Problem leży w tym iż jest to dach blaszany nie izolowany od krokwi a zamiast łat są deski co jakiś odstęp. Dach jest szczelny a przynajmniej nie zauważyłem nieszczelności, rozebranie go nie wchodzi w grę (co dużo osób sugeruje). Potrzebuję rady jaką folię wykorzystać pierwszą, czy od razu bić czy też dać dodatkowe łaty między krokwiami zachowując odstęp, krokwie mają 15 cm. Następnie pytanie o wełnę jakiej grubości i ewentualnie o ile podnieść krokwie, no i czy dać folię na wełnę ??

Oczywiście zdjęcie podglądowe:
25j81uc.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...