Skocz do zawartości

Pokój na poddaszu


Recommended Posts

Witam icon_biggrin.gif
Mam nadzieję, że na tym forum uda mi się zasięgnąć pomocnej opinii odnośnie zagospodarowania przestrzeni na poddaszu. Znajduje się tam mianowicie niewielki pokoik (2 x 3,5m), do którego ze względu na umiejscowienie okna (centralna część ściany pod skosem) i drzwi (środek dłuższej ściany), a także niewielką przestrzeń, mieści się niestety niewiele mebli. Jakie rozwiązania mogłyby okazać się pomocne dla funkcjonalnego i praktycznego zaaranżowania owej przestrzeni? Może macie w swoich domach ciekawe rozwiązania zagospodarowania małej/nietypowej przestrzeni bądź natknęliście się gdzieś na takowe?
Proszę o radę i wsparcie mentalne, gdyż jestem w kropce...
Z. G.
Link do komentarza
Cytat

http://www.velux.pl/Inspiracje/Aranzacja_p...en_na_poddaszu/ (na tej stronie są linki do fajnych opracowań w PDF-ach)



Faktycznie, przedstawione tu aranżacje są fajne icon_smile.gif Takie niepowtarzalne i inspirujące icon_smile.gif Udało mi się wybrać stąd coś dla siebie. Dziękuję Ci Mathir za pomoc icon_smile.gif
Pozostaje jeszcze kwestia miejsca, gdzie mogłabym pomieścić całe mnóstwo "rupieci", które planuję przechowywać w pokoju icon_smile.gif Znajoma poleciła mi zamontować szafę ze skosem. Ja mam jednak mieszane uczucia, gdyż pomimo niewątpliwej funkcjonalności takiego rozwiązania, nie jestem pewna, czy tego typu skośne drzwi w szafie nie bywają wadliwe. Wiecie może coś na ten temat? Jakiego producenta polecacie? Indeco, RaumPlus, Komandor...?
Link do komentarza
Witam

Jeżeli chodzi o drzwi na poddasze - to z doświadczenia polecam Komandora, jest to firma długo istniejąca na rynku, w razie potrzeby istnieje okres gwarancyjny. Paleta barw jest ogromna, więc latow jest dopasować je do każdego wnętrza.

Co jest najważniejsze budowa takich drzwi przesuwnych jest u komandora niesamowicie prosta, co pociąga za sobą zmniejszenie ryzyka psucia się ich.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Już się wypowiedziałem na tym forum, co do poddasza (ja w ogóle uważam, że tematowi poddasza można by poświęcić dodatkowe subforum, bo to miejsce, które musi dawać mnóstwo możliwości).

Więc, gdybym ja miał możliwość zagospodarowania poddasza, postawiłbym na relaksacyjne kolory i relaksacyjne meble. Przykładem może być fotel massmedica, o którym marzę:

Brak obrazka

Tym bardziej, że to podobno pomaga na krążenie i wymęczone kręgosłupy.
Link do komentarza
Polecaliście Komandora więc zamówiłam u nich - powiem, że przerosła moje oczekiwania. Bardzo praktyczne rozwiązanie. Zaproponowali mi nawet szafki (też przesuwane) od razu pod skosem - zrobiło się naprawdę dużo miejsca do przechowywania a wcale przestrzeni nie ubyło.
Co do fotela to taki i mi się marzy ale z tego co pamiętam to ceny ich są ogromne.
Jestem również za stworzeniem osobnego podforum o poddaszu, bo z nim same problemy icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Moim zdaniem wiele mebli można uznać, za relaksacyjne. Może to być i nawet zwykłe krzesło, z całą pewnością będzie to łóżko. Wystarczy, żeby mebel był wygodny, żebyśmy mogli się zrelaksować na nim ( mówię tu przede wszystkim o krześle, bo nie ma dla mnie nic gorszego niż niewygodne krzesło)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Cytat

Witam icon_biggrin.gif
Mam nadzieję, że na tym forum uda mi się zasięgnąć pomocnej opinii odnośnie zagospodarowania przestrzeni na poddaszu. Znajduje się tam mianowicie niewielki pokoik (2 x 3,5m), do którego ze względu na umiejscowienie okna (centralna część ściany pod skosem) i drzwi (środek dłuższej ściany), a także niewielką przestrzeń, mieści się niestety niewiele mebli. Jakie rozwiązania mogłyby okazać się pomocne dla funkcjonalnego i praktycznego zaaranżowania owej przestrzeni? Może macie w swoich domach ciekawe rozwiązania zagospodarowania małej/nietypowej przestrzeni bądź natknęliście się gdzieś na takowe?
Proszę o radę i wsparcie mentalne, gdyż jestem w kropce...
Z. G.



a jakie masz drzwi? Tradycyjne czy przesuwne?
Na takiej małej przestrzeni dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie przesuwnych drzwi.
Ciekawy artykuł na temat aranżacji takiej przestrzeni znajdziesz tutaj
http://www.pytanieomieszkanie.pl/zapytaj_e...kna_i_drzwi.htm

lub

http://www.pytanieomieszkanie.pl/zapytaj_e...ny_i_kolory.htm
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Myślę, że powinnaś postawić na duże okna...
Możesz dokładnie określić jakiego typu to ma być pokój?

Dorzucam kilka propozycji na teraz:


Studio relaksacyjne a'la loft... a jakie może być przy takich wymiarach?
Twoje propozycje, no może poza jedną nadają się do pomieszczeń o dwukrotnie większym metrażu.

Chociaż może się mylę i Zielona Gęś dalej czeka na podsunięcie pomysłu mimo upływu trzech lat.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

zima wcale nie jest lepiej (tyle, ze w druga strone icon_wink.gif)



U mojej mamy okna dachowe jak już raz zamknie się je w grudniu, tak będzie można je otworzyć w okolicach marcowych roztopów:) Oczywiście teraz żartuje, ale często zdarza się, że przymarzają, albo, że jest na nich tak duża pokrywa śnieżna, że nie da się ich otworzyć-człowiek czuje się wtedy jak w igloo;)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...