Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz85

dom z keramzytobetonu

Recommended Posts

Witam
Stoje przed wyborem z czego budować...
Czy można budować z pustaków keramzytowych nie wypełnionych betonem? Czy są takie które spełniają normy wytrzymałościowe?
Jaka jest minimalna grubość pustaka na jaką można budować tak aby spełnić wymagania wytrzymalościowe ścian dla domu jednorodzinnego z poddaszem (nie patrząc na właściwości izolacyjne takiej ściany ) Czy można budować na 24 cm ? czy może to być pustak keramzytowy bez wkładki z betonu?

proszę o odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy można budować z pustaków keramzytowych, nie wypełnionych betonem?

Betonem wypełnia się najczęściej pustaki szalunkowe, stosowane do wykonywania ścian fundamentowych i ścian piwnic. Większości pustaków keramzytobetonowych nie wypełnia się betonem. Pustaki mają najczęściej jedną poziomą płaszczyznę pełną (bez otworów). Przy murowaniu pustak układa się tak, aby ta płaszczyzna była u góry. Na niej rozkłada się zaprawę murarską i muruje kolejną warstwę pustaków.

Czy są takie które spełniają normy wytrzymałościowe?

Wszystkie pustaki z wyjątkiem tych przeznaczonych jedynie do ścian działowych spełniają normy wytrzymałościowe tzn. można z nich wykonywać ściany konstrukcyjne.

Jaka jest minimalna grubość pustaka, na jaką można budować tak, aby spełnić wymagania wytrzymałościowe ścian dla domu jednorodzinnego z poddaszem (nie patrząc na właściwości izolacyjne takiej ściany)

Najczęściej jest to pustak lub bloczek o szer. 24 cm. Ale można również stosować bloczki o szer. 18 cm. Wszystko zależy od przyjętego rozwiązania konstrukcyjnego. Zalecałbym ściany części mieszkalnej z elementów o szer. 24 cm a inne np. garaż z 18 cm.

Czy można budować na 24 cm? Czy może to być pustak keramzytowy bez wkładki z betonu?

Tak można i jest to najczęściej stosowane rozwiązanie. Aby spełnić wymagania "normy cieplnej" ścianę z pustaków murowanych na zaprawie cem-wap o szer. 24 cm wystarczy ocieplić izolacją termiczną gr 10-12 cm najlepiej z wełny min. (nie ogranicza się paroprzepuszczalności ściany).

Zapraszam na stronę www.optirocblok.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Chciałbym również polecić  https://dywania.pl/wykladziny-slask/171-591-wykladzina-dywanowa-domowa-uliczki-2-wzory-4m-dywany-i-dywaniki.html   https://dywania.pl/strona-glowna/172-599-4-kolory-wytrzymala-wykladzina-dywanowa-color-poliamid-obietkowa-klasyfikacja-23.html   https://dywania.pl/strona-glowna/179-628-kroliczek-dywan-dzieciecy-avanos-kids-jakosc-kroliczek-niebieski-3d-dywanik-przyjemny.html  
  • Skoro tak twierdzisz, to wymień, korzystając ze swego wykształcenia, konkretne dowody na ten "zły sen architekta". Nie typu nie podoba mi się, tylko konkretne, czyli ścisłe! Ładnie to znaczy jak? - konkretnie. Rozumiem, że podasz uniwersalną definicję, jak ma wyglądać dom, żeby podobał się wszystkim - przynajmniej tym wykształconym ( no może oprócz tego, który jest autorem tego projektu).  większe ambicje? - czyli jakie? przez kogo zweryfikowane? przez ciebie? A jakie masz kompetencje do tego, by jednym przyznawać, a innym odmawiać ambicje artystyczne? Zostawiła Redakcja ten post, kasując inne. Widać użycie "buroka" bardziej razi, niż imputowanie starszym ludziom "trumiennego gustu". Widać, demo, lepiej trafiasz we wrazliwość - ale nie moją.   Ale pytanko - demo - czekasz na inwestora emeryta z bardziej "ambitnymi projektami"? To mowa trawa. Co to znaczy bardziej "ambitny projekt"? Konkretnie. Jakie masz kwalifikacje, by rozsądzać, co jest bardziej ambitne w architekturze, ferując przy tym tak radykalny osąd czyjegoś działania?  I w końcu - czy dom dla emeryta, ale również dla kogokolwiek -  który spełnia jego osobiste potrzeby w zakresie zamieszkania - musi spełniać jakieś inne ambitne cele? Wg mnie może, ale nie musi. Ale to jest prawo wyłącznie inwestora. Tym bardziej, że te ambitne cele będą  prawie zawsze subiektywne. I czynienie zarzutu z tego jest głupotą i próbą narzucania komuś swojego ego.   Dość egzotyczny twój  pogląd , demo,  szczególnie wspołcześnie, gdy o wartości staroci wie nawet menel, że otaczanie się nowoczesnymi meblami ma świadczyć o jakichś ambicjach, natomiast historyzmy i starocie o braku ich, a nawet o "trumiennym guście" czy kompleksie - no to to jest dla mnie brak horyzontów, brak kultury, brak tolerancji, brak smaku - w końcu brak zdrowego rozsądku. 
  • żaden problem...z mojego punktu widzenia to nawet lepiej - mogę puszczać nawet w nocy, bo od 22-6 mam prąd po 0,24zł (G12w) A Tauron i tak rozlicza, że to co wyprodukowane w drogiej taryfie to musisz wykorzystać w drogiej, a to co wyprodukowane w taniej musisz odebrać w taniej. Więc dla mnie korzystniej tę klimę puścić w nocy, w tanim prądzie
  • A jaki to program w Warszawie był na 30%?    Ps. z tymi pomiarami dachów bez wizji lokalnej to się słyszy wielokrotnie. Wizja lokalna to podstawa! No i warto również wymagać pomiarów końcowych, kamera termowizyjna to też pomoc w diagnozowaniu uszkodzeń, a szanujące się firmy powinny takie usługi oferować  
  • Mam Botament DM92, którym smarowalem ściany piwnicy ale wydaje mi się to drogie rozwiązanie gdybym stosował na całość podłogi. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...