Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz85

dom z keramzytobetonu

Recommended Posts

Witam
Stoje przed wyborem z czego budować...
Czy można budować z pustaków keramzytowych nie wypełnionych betonem? Czy są takie które spełniają normy wytrzymałościowe?
Jaka jest minimalna grubość pustaka na jaką można budować tak aby spełnić wymagania wytrzymalościowe ścian dla domu jednorodzinnego z poddaszem (nie patrząc na właściwości izolacyjne takiej ściany ) Czy można budować na 24 cm ? czy może to być pustak keramzytowy bez wkładki z betonu?

proszę o odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy można budować z pustaków keramzytowych, nie wypełnionych betonem?

Betonem wypełnia się najczęściej pustaki szalunkowe, stosowane do wykonywania ścian fundamentowych i ścian piwnic. Większości pustaków keramzytobetonowych nie wypełnia się betonem. Pustaki mają najczęściej jedną poziomą płaszczyznę pełną (bez otworów). Przy murowaniu pustak układa się tak, aby ta płaszczyzna była u góry. Na niej rozkłada się zaprawę murarską i muruje kolejną warstwę pustaków.

Czy są takie które spełniają normy wytrzymałościowe?

Wszystkie pustaki z wyjątkiem tych przeznaczonych jedynie do ścian działowych spełniają normy wytrzymałościowe tzn. można z nich wykonywać ściany konstrukcyjne.

Jaka jest minimalna grubość pustaka, na jaką można budować tak, aby spełnić wymagania wytrzymałościowe ścian dla domu jednorodzinnego z poddaszem (nie patrząc na właściwości izolacyjne takiej ściany)

Najczęściej jest to pustak lub bloczek o szer. 24 cm. Ale można również stosować bloczki o szer. 18 cm. Wszystko zależy od przyjętego rozwiązania konstrukcyjnego. Zalecałbym ściany części mieszkalnej z elementów o szer. 24 cm a inne np. garaż z 18 cm.

Czy można budować na 24 cm? Czy może to być pustak keramzytowy bez wkładki z betonu?

Tak można i jest to najczęściej stosowane rozwiązanie. Aby spełnić wymagania "normy cieplnej" ścianę z pustaków murowanych na zaprawie cem-wap o szer. 24 cm wystarczy ocieplić izolacją termiczną gr 10-12 cm najlepiej z wełny min. (nie ogranicza się paroprzepuszczalności ściany).

Zapraszam na stronę www.optirocblok.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...