Skocz do zawartości

Ogrzewanie elek. na podłodze z desek


Recommended Posts

Wita. Mam problem- jak wykonać ogrzewanie elek. na starej podłodze z desek w pomieszczeniu na piętrze aby nie za bardzo obciążać stropu, nie za dużo podnieść do góry i mieć dobrze izolowaną od dołu, dodam, że zerwanie podłogi nie wchodzi w rachubę. Co najpierw na deski ( są stabilne i zdrowe), co póżniej aby na końcu dać matę elek. w kleju pod płytkami. I również aby mieć pewność, że nie będą po czasie pękać. Pytam się wszędzie i są rózne opinie lecz nie wiem dalej jak to rozwiązać. Pomieszczenie ( kuchnia) o pow 17m2, 3,5x5m. Za wszelką pomoc będe wdzięczny.
Link do komentarza
Cytat

No właśnie- co na dechy najpierw i co dalej - czy konieczna wylewka ok 5cm czy może ??? jeszcze z tydzień mam czas, potem trzeba będzie coś wybrać.


A może tak, na dechy czarna folia, na folię metalowa siatka, na nią siatka plastikowa od ociepleń to wszystko pokryte klejem elastycznym, na to po wyschnięciu klej też elastyczny z zatopioną matą grzewczą ele. i płytki? Proszę o opinię
Link do komentarza
Ułożenie nowej posadzki z ogrzewaniem podłogowym spowoduje podniesienie poziomu podłogi o co najmniej 4 - 5 cm. Najprostszym rozwiązaniem jest ułożenie na deskach płyt gipsowo-włóknowych gr 25 mm (ewentualnie z izolacją termiczną ze styropianu) a na nich można już kłaść maty grzejne i płytki ceramiczne. Natomiast proponowane rozwiązania nie zapewniają dostatecznej sztywności podłogi i płytki z czasem mogą pękać, odspajać się od podłoża.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...