Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

wysokie ściany fundamentowe a elewacja z płytek klinkierowyc


Tomasz_

Recommended Posts

Mój dom będzie miał wyskoie ściany fundamentowe. Chciałbym przykleić na nie płytki klinkierowe (do wysokości ociaplenia ze styropianu) ale w taki sposób aby tworzyły one jedną płaszczyznę z ociepleniem. No właśnie, jak to zrobić i czy płytki nie będą się odklejać???
pozdrawiam
Link to postu
Nie należy licować cokołu z resztą ściany zewnętrznej, gdyż powoduje to zawilgocenie muru wodą spływającą po elewacji. Dlatego cokół powinien być cofnięty przynajmniej o 2 - 3 cm w stosunku do płaszczyzny ściany, a jej dolną krawędź należy wykończyć kapinosem. Natomiast zmniejszenie uskoku między ścianą fundamentową a ociepleniem można uzyskać w dwojaki sposob.
- na etapie budowy fundamentów, część ściany wystającą ponad poziom terenu buduje się z cegły klinkierowej na odpowiednio poszerzonej części podziemnej . Zamiast szerszego muru można też tuż pod ziemią ukształtować żelbetową konsolę wsporczą podpierającą cegły klinkierowe cokołu.
- na ścianie cokołowej mocuje się ocieplenie i na nim przykleja płytki klinkierowe. W tym przypadku kołki mocujące plyty styropianowe powinny przechodzić przez siatkę zbrojącą a ciężar płytek nie może przekraczać 40 kg/m2.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...