Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomasz_

wysokie ściany fundamentowe a elewacja z płytek klinkierowyc

Recommended Posts

Mój dom będzie miał wyskoie ściany fundamentowe. Chciałbym przykleić na nie płytki klinkierowe (do wysokości ociaplenia ze styropianu) ale w taki sposób aby tworzyły one jedną płaszczyznę z ociepleniem. No właśnie, jak to zrobić i czy płytki nie będą się odklejać???
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie należy licować cokołu z resztą ściany zewnętrznej, gdyż powoduje to zawilgocenie muru wodą spływającą po elewacji. Dlatego cokół powinien być cofnięty przynajmniej o 2 - 3 cm w stosunku do płaszczyzny ściany, a jej dolną krawędź należy wykończyć kapinosem. Natomiast zmniejszenie uskoku między ścianą fundamentową a ociepleniem można uzyskać w dwojaki sposob.
- na etapie budowy fundamentów, część ściany wystającą ponad poziom terenu buduje się z cegły klinkierowej na odpowiednio poszerzonej części podziemnej . Zamiast szerszego muru można też tuż pod ziemią ukształtować żelbetową konsolę wsporczą podpierającą cegły klinkierowe cokołu.
- na ścianie cokołowej mocuje się ocieplenie i na nim przykleja płytki klinkierowe. W tym przypadku kołki mocujące plyty styropianowe powinny przechodzić przez siatkę zbrojącą a ciężar płytek nie może przekraczać 40 kg/m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Koronawirus wygonił mnie na wczesne zakupy. W Biedronce byłem przed czwartą. Ale za to jaki luksus,klientów może pięciu   Trzeba będzie zakręcić się kolo tych maseczek.Jeszcze ich nie używałem.
  • Może pomoże panu nasz kalkulator. W kilka minut za darmo generujemy wycenę, dopieramy instalację, wyliczamy prognozę oszczędności oraz dokładną analizę. fotowoltaika kalkulator
  • aaaaaaaaaaaaaaaaa...   nie możesz się zabezpieczyć przed moimi odpowiedziami, ponieważ one są   nieoczekiwane, niespodziewane, zaskakujące i piorunujące. Obiektywnie więc lepiej przyjąć je na klatę, przemyśleć - i poprawić się. Bo one niosą duży ładunek dydaktyczny. I mają swe źródło w głębokiej sympatii do adwersarza. Nawet nie wiem, czy nie jest to mowa miłości do bliźniego.... No i są podane w lekkiej, przystępnej, również dla seniorów, formie!   Uniki nie są wskazane, bo zbytnie machanie rozumem może poluzować klepki - a kto lubi szmery w uszach, czy łomotanie w głowie.    Należy się tylko pozytywnie nastawić, przyjąć i zastosować.    Oczywiście słowo DZIĘKUJĘ  z przyjemnością zawsze od ciebie przyjmę!       Pożyczyłem fotkę od animusa, bo jakoś pasuje mi do tego mojego postu    -  a może tak sobie wyobrażam twoją minę po jego przeczytaniu ???!
  • Zgadza się - ale zachorowań jest stała ilość, a więc i ten szczyt będzie niższy. Taką mam nadzieję. Oby ludziom nie odbiło, jak we Włoszech - i siedzieli w domu. Chociaż ja nie jestem optymista - jestem trzeźwym i chlodnym obserwatorem   Cieszę się - ale czekam, co dalej, z rezerwą     USA - tam ta ilość zarażonych strasznie rośnie. Szczyt podobno w okolicach Świąt.      Ciekawe: Okazuje się, że zwykła maseczka chrurgiczna i podobne - nie chronią przed koronawirusami. Mało - siadaja one (i inne bakterie i wirusy) na maseczce i stanowią dodatkowe niebezpieczeństwo. Co ciekawe - powinno się taką maseczkę zmieniać co 20 minut. Paranoja!
  • Ojojoj... jakiż optymista z Ciebie. Szumowski mówił coś o szczycie zachorowań, że dopiero przed nami . No i święta ... coś w ten deseń ... poobserwujmy świętonalia    
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...