Skocz do zawartości

jak rozplanować łazienkę?


Recommended Posts

  • 3 tygodnie temu...
Cytat

witam,


planowałam kabinę w łazience, a ta która jest w mieszkaniu jest zaplanowana pod wannę i odpływ z Wc jest ok metra od dopływu do spłuczki. Będę wdzięczna za wskazówki i uwagi. Wiem że czeka mnie kucie podłogi icon_sad.gif by przenieść odpływ do kabiny.


pozdrawiam serdecznie



Jako laik w kwestii budowania łazienek nie mogę dać konkretnych wskazówek, oprócz takiej, że najlepiej samemu sporządzić orientacyjny projekt przy użyciu dobrego darmowego (i uniwersalnego) programu do aranżacji wnętrz np. Power Net +. Za jego pomocą znajomi wstępnie zaplanowali sobie kuchnię. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

[...] Wiem że czeka mnie kucie podłogi icon_sad.gif by przenieść odpływ do kabiny. [...]


Wydaje mi się, że przerobić trzeba również rurki wodociągowe:
-brodzik najlepiej umiejscowić (odnoszę się do Twojego rysunku) w lewym górnym rogu, bateria musi być ok. 120 cm nad podłogą, przy głębszym brodziku nie będzie trzeba kuć podłogi, dostateczny spadek będzie przy odtworzeniu odpływu wannowego.
-z sedesem nie masz specjalnie dużego pola manewru - musi być stosunkowo niedaleko od rury kanalizacyjnej, więc prawy górny róg. jeśli planujesz brodzik 80 x 80 cm, sedes ustawiłbym wzdłuż krótszej ściany, ok. 70 cm od ściany postawiłbym murek, zapewniający nieco intymności. Na murku, lub obok niego umywalka.
-pralka, ze względu na łatwiejsze doprowadzenie wody i odprowadzenie ścieków przeniósłbym na prawą ścianę.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Niezła ta wizualizacja, ale ja bym jakoś inaczej ściankę zrobiła. Nie mam pomysłu jak, ale teraz trochę jak w szaletach miejskich to wszystko wygląda, tzn reszta ok, ale trzeba też pomyśleć o jakiś szafkach bo tego brakuje, zresztą tak pusto wydaje się w tej łazience.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...