Skocz do zawartości

Odpływ wanny pod rurą odpływową WC :(


Moni2009

Recommended Posts

Witam Serdecznie,


Wczoraj byłam w nowym mieszkanku i okazało się że w łązience odpływ do wanny jest umieszczony na podłodze tuż pod rurą odpływową do WC, która znajduje się nad odpływem ok 12 cm i niemalże w kącie, natomiast doprowadzenie do spłuczki ok metra dalej icon_eek.gif

Pytałam Jak mam zainstalować WC i okazało się że mam "wydłużyć" rurę do WC aż do wysokości dopływu do spłuczki czyli ok metra i że mogę ją sobie zabudować glazurą icon_eek.gif

Czy to jest normalne rozwiązanie?

Wstępnie pomyślałam, że może przenieść odpływ na drugą stronę łazienki i zrobić tam kabinę, a Wc zrobić narożnie i przeciągnąć instalacje od dopływu spłuczki. Jaki może być koszt takiej zmiany, wiem że trzeba kuć podłogę icon_sad.gif

Proszę o wszelkie uwagi, ten problem zupełnie mnie zaskoczył.

pozdrawiam
Link do komentarza
woda jeszcze nie jest doprowadzona, a co do podłogi to się muszę spytać bo nie wiem czy jeszcze coś będą robili. Co do odpływu do Wc to sobie mam zrobić przedłużenie i jeden dowcipny Pan zasugrował, że sobie mogę to glazurą obłożyć. W przyszłym tygodniu zrobie zdjęcia i zrobie dokładne pomiary icon_smile.gif). A o spadku to trudno będzie mówić bo rura jest niemalże w rogu ściany a tam wucetu nie postawie i stąd sugerują mi puszczenie rury w bok - nie podoba mi się to. Ale dziękuję za tą informację o 25 cm icon_smile.gif)



Cytat

witam,
czy są już wykonane wylewki w mieszkaniu bo te wysokości są za duże bo środek odpływu od wc jest na 25 cm. nie masz spadku w takim przypadku. woda juz jest doprowadzona do poszczegółnych przyborów rurki na ścianie czy w ścianie?


Link do komentarza
Cytat

woda jeszcze nie jest doprowadzona, a co do podłogi to się muszę spytać bo nie wiem czy jeszcze coś będą robili. Co do odpływu do Wc to sobie mam zrobić przedłużenie i jeden dowcipny Pan zasugrował, że sobie mogę to glazurą obłożyć. W przyszłym tygodniu zrobie zdjęcia i zrobie dokładne pomiary icon_smile.gif). A o spadku to trudno będzie mówić bo rura jest niemalże w rogu ściany a tam wucetu nie postawie i stąd sugerują mi puszczenie rury w bok - nie podoba mi się to. Ale dziękuję za tą informację o 25 cm icon_smile.gif)


mieszkanie ze spółdzielni czy deweloperskie?
ten Pan dobrze mówi, bo inaczej tego sie nie da zrobić musisz obłożyć płytkami. Jak nie zrobisz wc blisko szachtu to przydłużającą rure dn 110 musisz obłozyc płytkami. jak dalego będzie stał ten wc od pionu kanalizacyjnego?
a masz juz kanalizacje podprowadzona pod poszczególne przybory?
Link do komentarza
mieszkanie deweloperskie, ścianki działowej też nie mogę zburzyć bo nie dają głowy za to jak tam przewody biegną icon_sad.gif i by się schematem nie sugerować...

a wc od piony ok 1m, a póki co nigdzie nic nie płynie jeśli o to chodzi icon_wink.gif..


Cytat

mieszkanie ze spółdzielni czy deweloperskie?
ten Pan dobrze mówi, bo inaczej tego sie nie da zrobić musisz obłożyć płytkami. Jak nie zrobisz wc blisko szachtu to przydłużającą rure dn 110 musisz obłozyc płytkami. jak dalego będzie stał ten wc od pionu kanalizacyjnego?
a masz juz kanalizacje podprowadzona pod poszczególne przybory?


Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...