Skocz do zawartości

Jak to jest z hammeritem?


Recommended Posts

Była kiedyś taka reklama tej marki jak to jednemu Panu zalało motor (znalazł się całkowicie pod wodą bo zaparkował załóżmy na spacerniaku przy rzece). Woda opadła i motor był do użytku. Tylko nikt w tej reklamie nie wspomniał ile razy ten motor był malowany. W moim odczuciu nie ma produktów uniwersalnych a malowanie na rdzę skoro nie jest ona podłożem stabilnym trąci mi trochę "złotym środkiem", których to z natury się wystrzegam.
Link do komentarza
Cytat

Ale w instrukcji jest napisane, że podłoże trzeba oczyścić z dużych płatów rdzy! Tylko na niewielkie plamki można kłaść farbę!



Kilku producentów teraz  pisze że można malować na rdzę nie tylko hamm oczywiście nie złuszczoną .

Malowałem hammem kilka lat temu balustradę na zewnątrz ,teraz po 5 latach farba zanikła jest sporo rdzy już w tamtym roku miałem ją  odnowić .Dużo lepszy efekt uzyskuję farbą chlorokauczukową .


Link do komentarza
Cytat

Z tym zanikaniem, dobrze uchwyciłeś! Co to za dziwny proces. Farba jest, jest... przez kilka lat, a pewnego sezonu po prostu powoli znika icon_sad.gif



Prawdopodobnie zachodzi proces utleniania się w reakcji z rdzą ,


Reakcje utleniania hameerita  mają praktyczne znaczenie. Prawdopodobnie to jest farba która  reaguje w pewnym stopniu z tlenem atmosferycznym i rdzą .  Na powietrzu farba pokrywa  cienką powłoką metal  przed dostępem tlenu i wody. Reakcja zachodzi nieprzerwanie aż do wyczerpana zasobów- farby . 

Link do komentarza
mam pomalowaną bramę hammem już kilka lat, pewnien złośliwy gnom stwierdził, że pomaluje ją swoją farbą,
niestety ta nowa nie chce sie trzymać hamma, karcherek powoli ją zmywa ze starej
starej nic nie dolega, jestem pod wrażeniem, że tak dobrze się trzyma, wymagała tylko porządnego umycia (intensywny kolor)
być może w obrocie są jakieś podróbki, może wytwórca poszedł na latwiznę i stosuje tańsze składniki, dlatego są różne zdania na jej temat
co do rdzy to nie spotkałem się z farbami, które każdą by skutecznie pokryły
oczyszczenie, odtłuszczenie to chyba normalne postępowanie w każdym przypadku
to jest tak trochę jak ze stalą zbrojeniową - korozja nie przeszkadza w jej wbudowaniu, warunkiem to, żeby rudy nie sypał się jak łupież z dredów, nie była upaprana ropą czy czym tam można ją upaprać
i tyle
Link do komentarza
Cytat

mam pomalowaną bramę hammem już kilka lat, pewnien złośliwy gnom stwierdził, że pomaluje ją swoją farbą,
niestety ta nowa nie chce sie trzymać hamma, karcherek powoli ją zmywa ze starej
starej nic nie dolega, jestem pod wrażeniem, że tak dobrze się trzyma, wymagała tylko porządnego umycia (intensywny kolor)
być może w obrocie są jakieś podróbki, może wytwórca poszedł na latwiznę i stosuje tańsze składniki, dlatego są różne zdania na jej temat
co do rdzy to nie spotkałem się z farbami, które każdą by skutecznie pokryły
oczyszczenie, odtłuszczenie to chyba normalne postępowanie w każdym przypadku
to jest tak trochę jak ze stalą zbrojeniową - korozja nie przeszkadza w jej wbudowaniu, warunkiem to, żeby rudy nie sypał się jak łupież z dredów, nie była upaprana ropą czy czym tam można ją upaprać
i tyle


To prawdziwy "hamm " Ci się trafił ciągnie po kieszeni  i wymusza dalsze  stosowanie.  


Link do komentarza
hammerit jest do... niczego krótko mówiąc. pokusiłem się i zakupiłem.. żałuję. Powiem od siebie tak dostałem nauczkę z na ogół tanimi produktami więc poszukałem w sieci i natknąłem się na witrynę noxan.pl gdzie mają specjalistyczne farby a co najważniejsze skuteczne. W tych produktach akurat cena idzie w parze z jakością ale jak mówi stare dobre przysłowie "chytry 2 x traci" więc jeśli chcecie mieć naprawdę dobrą powłokę wydajcie troszeczkę więcej a zwróci sie wam to. A witryna przeze mnie podana jest sprawdzona i mogę ją polecić bezproblemowy kontakt i przesyłka. Pozdrawiam forumowiczów.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...