Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
PaulaB

Jak uniknąć nie uczciwego budowlańca

Recommended Posts

Witam!

Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie czy dana firma jest uczciwa? Czytałam o firmach typu KRD i InfoMonitor ale tam trzeba się rejestrować. Czy informacje tam wyświetlone są wiarygodne? A może ktoś słyszał o serwisie www.informacjakredytowa.pl ? Oni oferują takie same usługi jak KRD i IM, ale można sprawdzić bez rejestracji i od ręki. Warto zaryzykować 30 zł?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że moja odpowiedź nie pomoże, ale budowlaniec jest jak żywioł... Nigdy nie wiadomo czy współpraca skończy się katastrofą, czy nie! Tak uważam. Można oczywiście próbować, ale zaczerpnąć głęboki oddech... warto dopiero po odbiorze domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Trzeba ich pod wykrywacz kłamstw podłączać icon_smile.gif Ale urządzenie szybko się zepsuje icon_smile.gif


Nie, to zły sposób, bo oni często są przekonani, iż są znakomitymi oraz uczciwymi fachowcami. Tylko wpuszczenie ich na plac budowy jakoś tak... coś dziwnego robi się im wówczas w głowach icon_smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest kilka sposobów na zminimalizowanie ryzyka.
1.Zatrudniamy fachowców zamieszkałych jak najbliżej - ludzie go znają, wiadomo, gdzie go szukać, w razie poprawek, napraw, itp. jest blisko.
2.W związku z powyższym łatwo obejrzeć jego dokonania u innych, co koniecznie trzeba zrobić.
3.Na ewentualne oględziny jego dzieł jedziemy koniecznie bez jego towarzystwa. Niektórzy z nich potrafią "hipnotyzować" swoich byłych, nawet niezadowolonych klientów. Pytamy tam o stosunek do alkoholu, częstotliwość odskoków na inne zlecenia, pracowników, porządek, itd.
4.Fachowiec, który prosi o pieniądze przed wykonaniem jakichkolwiek robót nie zasługuje na pracę.
5.Trzeba przepytać fachowca z wiedzy w branży, w której działa. To wcale nie trudne, nawet dla laika. Mamy fora, takie jak to, gdzie można dowiedzieć się wcześniej o pewnych technologiach i rozwiązaniach.
6.Szczególnie podejrzani są ci, którzy przejawiają skrajne poglądy, np;
- te nowinki to głupota, ja się nimi nie przejmuję - To świadectwo zacofania i niechęci do pogłębiania wiedzy. Takiego trzeba przepytać, dlaczego ma takie zdanie. Ma podać konkretne powody a nie coś w stylu "no bo tak".
- ja pracuję tylko w najnowocześniejszych technologiach - To może, choć nie musi, świadczyć o niepewności i słabej znajomości branży. Często kiepscy fachowcy wolą kupować i montować gotowe, kompleksowe elementy, czy rozwiązania, bo wtedy nie muszą myśleć jak i co zaprojektować. Robi to za nich producent takich rozwiązań, a klient płaci za takie coś bardzo duże pieniądze. Ma np. super profesjonalną kotłownię, wszystko jednej firmy, nawet uchwyty na rury, ale nie jest to jednoznaczne z jakością wykonania. Widziałem takie drogie "dzieła", które trzeba było potem poprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Chciałbym również polecić  https://dywania.pl/wykladziny-slask/171-591-wykladzina-dywanowa-domowa-uliczki-2-wzory-4m-dywany-i-dywaniki.html   https://dywania.pl/strona-glowna/172-599-4-kolory-wytrzymala-wykladzina-dywanowa-color-poliamid-obietkowa-klasyfikacja-23.html   https://dywania.pl/strona-glowna/179-628-kroliczek-dywan-dzieciecy-avanos-kids-jakosc-kroliczek-niebieski-3d-dywanik-przyjemny.html  
  • Skoro tak twierdzisz, to wymień, korzystając ze swego wykształcenia, konkretne dowody na ten "zły sen architekta". Nie typu nie podoba mi się, tylko konkretne, czyli ścisłe! Ładnie to znaczy jak? - konkretnie. Rozumiem, że podasz uniwersalną definicję, jak ma wyglądać dom, żeby podobał się wszystkim - przynajmniej tym wykształconym ( no może oprócz tego, który jest autorem tego projektu).  większe ambicje? - czyli jakie? przez kogo zweryfikowane? przez ciebie? A jakie masz kompetencje do tego, by jednym przyznawać, a innym odmawiać ambicje artystyczne? Zostawiła Redakcja ten post, kasując inne. Widać użycie "buroka" bardziej razi, niż imputowanie starszym ludziom "trumiennego gustu". Widać, demo, lepiej trafiasz we wrazliwość - ale nie moją.   Ale pytanko - demo - czekasz na inwestora emeryta z bardziej "ambitnymi projektami"? To mowa trawa. Co to znaczy bardziej "ambitny projekt"? Konkretnie. Jakie masz kwalifikacje, by rozsądzać, co jest bardziej ambitne w architekturze, ferując przy tym tak radykalny osąd czyjegoś działania?  I w końcu - czy dom dla emeryta, ale również dla kogokolwiek -  który spełnia jego osobiste potrzeby w zakresie zamieszkania - musi spełniać jakieś inne ambitne cele? Wg mnie może, ale nie musi. Ale to jest prawo wyłącznie inwestora. Tym bardziej, że te ambitne cele będą  prawie zawsze subiektywne. I czynienie zarzutu z tego jest głupotą i próbą narzucania komuś swojego ego.   Dość egzotyczny twój  pogląd , demo,  szczególnie wspołcześnie, gdy o wartości staroci wie nawet menel, że otaczanie się nowoczesnymi meblami ma świadczyć o jakichś ambicjach, natomiast historyzmy i starocie o braku ich, a nawet o "trumiennym guście" czy kompleksie - no to to jest dla mnie brak horyzontów, brak kultury, brak tolerancji, brak smaku - w końcu brak zdrowego rozsądku. 
  • żaden problem...z mojego punktu widzenia to nawet lepiej - mogę puszczać nawet w nocy, bo od 22-6 mam prąd po 0,24zł (G12w) A Tauron i tak rozlicza, że to co wyprodukowane w drogiej taryfie to musisz wykorzystać w drogiej, a to co wyprodukowane w taniej musisz odebrać w taniej. Więc dla mnie korzystniej tę klimę puścić w nocy, w tanim prądzie
  • A jaki to program w Warszawie był na 30%?    Ps. z tymi pomiarami dachów bez wizji lokalnej to się słyszy wielokrotnie. Wizja lokalna to podstawa! No i warto również wymagać pomiarów końcowych, kamera termowizyjna to też pomoc w diagnozowaniu uszkodzeń, a szanujące się firmy powinny takie usługi oferować  
  • Mam Botament DM92, którym smarowalem ściany piwnicy ale wydaje mi się to drogie rozwiązanie gdybym stosował na całość podłogi. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...