Skocz do zawartości

Jak uniknąć nie uczciwego budowlańca


Recommended Posts

Witam!

Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie czy dana firma jest uczciwa? Czytałam o firmach typu KRD i InfoMonitor ale tam trzeba się rejestrować. Czy informacje tam wyświetlone są wiarygodne? A może ktoś słyszał o serwisie www.informacjakredytowa.pl ? Oni oferują takie same usługi jak KRD i IM, ale można sprawdzić bez rejestracji i od ręki. Warto zaryzykować 30 zł?

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Jest kilka sposobów na zminimalizowanie ryzyka.
1.Zatrudniamy fachowców zamieszkałych jak najbliżej - ludzie go znają, wiadomo, gdzie go szukać, w razie poprawek, napraw, itp. jest blisko.
2.W związku z powyższym łatwo obejrzeć jego dokonania u innych, co koniecznie trzeba zrobić.
3.Na ewentualne oględziny jego dzieł jedziemy koniecznie bez jego towarzystwa. Niektórzy z nich potrafią "hipnotyzować" swoich byłych, nawet niezadowolonych klientów. Pytamy tam o stosunek do alkoholu, częstotliwość odskoków na inne zlecenia, pracowników, porządek, itd.
4.Fachowiec, który prosi o pieniądze przed wykonaniem jakichkolwiek robót nie zasługuje na pracę.
5.Trzeba przepytać fachowca z wiedzy w branży, w której działa. To wcale nie trudne, nawet dla laika. Mamy fora, takie jak to, gdzie można dowiedzieć się wcześniej o pewnych technologiach i rozwiązaniach.
6.Szczególnie podejrzani są ci, którzy przejawiają skrajne poglądy, np;
- te nowinki to głupota, ja się nimi nie przejmuję - To świadectwo zacofania i niechęci do pogłębiania wiedzy. Takiego trzeba przepytać, dlaczego ma takie zdanie. Ma podać konkretne powody a nie coś w stylu "no bo tak".
- ja pracuję tylko w najnowocześniejszych technologiach - To może, choć nie musi, świadczyć o niepewności i słabej znajomości branży. Często kiepscy fachowcy wolą kupować i montować gotowe, kompleksowe elementy, czy rozwiązania, bo wtedy nie muszą myśleć jak i co zaprojektować. Robi to za nich producent takich rozwiązań, a klient płaci za takie coś bardzo duże pieniądze. Ma np. super profesjonalną kotłownię, wszystko jednej firmy, nawet uchwyty na rury, ale nie jest to jednoznaczne z jakością wykonania. Widziałem takie drogie "dzieła", które trzeba było potem poprawiać.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...