Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
ifra

korzyści z zastosowania grzewczej płyty fundamentowej

Recommended Posts

Zależy dla kogo?
Dla sprzedającego - spore jak odbierze kasę, Dla kupującego żadnych. Duża akumulacja to brak możliwości programowania dobowego. Przegrzane albo niedogrzane pomieszczenia, bo każde pomieszczenie potrzebuje inną ilość ciepła - zyski z tv, komputerów nas światła słońca itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejszą zaletą grzewczej płyty fundamentowej jest gwarancja wytrzymałości, bezpieczeństwa i jakości konstrukcji tak fundamentu jak i systemu grzewczego. Oczywiście niemniej ważny jest komfort inwestora, który otrzymuje kompleksową usługę od zaprojektowania fundamentu i ogrzewania indywidualnie dopasowanego do projektu, działki, gruntu i życzeń inwestora, po dostarczenie na plac budowy wszystkich materiałów i wreszcie wykonania.

Unikalna budowa płyty grzewczej poprzez własność akumulowania ciepła uniemożliwia przenikanie wilgoci do betonu, a co za tym idzie stabilizuje temperaturę domu. Ponieważ źródło ciepła znajduje się w płycie eliminuje się przy okazji straty wynikające z wyprodukowania i przesyłania ciepła.

Dzięki ogrzewaniu płytowemu otrzymujemy ogrzewanie ?niewidoczne?, zyskując przestrzeń podokienną wolną od kaloryferów, a koszty eksploatacji dla użytkownika są niższe. Ogrzewanie w płycie grzewczej odbywa się przez rozprowadzenie ciepłego powietrza w zabetonowanych w niej rurach. Zastosowanie powietrza jako nośnika energii cieplnej to szczególna zaleta płyty grzewczej - ogranicza do minimum niebezpieczeństwo przecieków wody, a w przypadku nagłego spadku temperatury poniżej zera, zamarznięcia instalacji wodnej. Dodatkowo taka temperatura podłogi zapewnia brak prądów konwekcyjnych powietrza. Dzięki temu kurz nie podnosi się i pozostaje na poziomie podłogi, co jest dużą zaletą w przypadku chorób na tle alergicznym.

inż. Mats Mattsson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Duża akumulacja to brak możliwości programowania dobowego. Przegrzane albo niedogrzane pomieszczenia, bo każde pomieszczenie potrzebuje inną ilość ciepła - zyski z tv, komputerów nas światła słońca itp.


Właśnie duża akumulacja pozwala na pełniejsze wykorzystanie dodatkowych zysków ciepła. Co więcej duża akumulacja pozwala na działanie ogrzewania tylko w czasie, gdy energia do ogrzewania jest tańsza (wykorzystanie tzw. II taryfy elektrycznej), pozwalając na znaczne zmniejszenie kosztów ogrzewania. Akumulację można także wykorzystać przez zastosowanie innych tańszych źródeł ciepła, jak chociażby kominek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słusznie napisał kolega wcześniej - korzyść jest tylko dla sprzedawcy - jak przy większośći pseudonowinek budowlanych. Podobne "korzyści" osiągnąć łatwo przy zastosowaniu pompy ciepła albo jeszcze lepiej kolektorów słonecznych... Za zastosowanie tych trzech "nowinek" spokojnie naiwny inwestor wyda nawet 100 tysięcy złotych!! Ale cóż mamy wymarzoną wolność. Każdy może sobię instalować co chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Słusznie napisał kolega wcześniej - korzyść jest tylko dla sprzedawcy - jak przy większośći pseudonowinek budowlanych.

Ta Twoim zdaniem nowiska, ma bardzo długą tradycję. Jej pierwowzorem było tzw hypocaustum, system centralnego ogrzewania stosowany w starożytnym Rzymie i Grecji. Z podobnego systemu korzystali także Krzyżacy do ogrzewania swoich zamków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...