Skocz do zawartości

Harmonia II/Dobre Domy


woda01

Recommended Posts

Witam wszystkich zainteresowanych budową domu Harmonia II.
Rozpoczęliśmy budowę w maju 2009. Zmian w projekcie nie było wiele. Zrezygnowaliśmy z drzwi ogrodowych z gabinetu na rzecz okna, za to zdecydowaliśmy się na drzwi z garażu wychodzące na ogród oraz okna (luksfery) w ścianie garażu.
Niespodzianką w projekcie było zbrojenie słupów S1 podtrzymujacych strop pomiędzy salonem i kuchnią. Zaplanowano cztery pręty o średnicy 20mm wg. praktyków to przesada i rzeczywiście po konsultacji z konstruktorem dało się przeprojektować na 12mm. To samo z płytą w stropie. Swoją drogą ciekawe jak to jest z innymi projektami z tej pracowni? Może ktoś miał te same wątpliwości co do zbrojenia?
Obecnie kończymy mury i zabieramy się do dachu.
Już niedługo będzie widoczny kształt naszego domu. Na razie kilkanaście zdjęć z budowy:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Witam wszystkich
Lato się kończy a my zmierzamy do stanu surowego zamkniętego. Po drodze była więźba dachowa i problemy z drzewem, które nie mogło dotrzeć na czas. Samo stawianie więźby i układanie poszycia i dachówki idzie sprawnie. Dokonaliśmy ważnych wyborów decydując się na okna dachowe, okna na parterze, drzwi wejściowe i bramę garażową.
Jedno nam nie wyszło. Patrząc na ganek widać, że poziom jego daszku jest niżej niż pozostałej części dachu. Skutek jest taki, że trzeba będzie dać oddzielne rynny ganku i reszty. Nie zauważyłem tego na etapie więźby a kierownik budowy raczej się nie spisał. Według projektu wszystko powinno być na jednym poziomie. Sęk w tym, że poziom belek zbrojonych nad gankiem jest prawidłowy - na równo z poziomem stropu. Prawdopodobnie powinien być wyżej albo należało dołożyć na tych belkach parę bloczków ytonga. Jak porównuję to z projektem to widzę także, że kąt skosu daszku nad gankiem wynosi 40 st. a powinno być 30. Nie stanowi to jednak o aż takiej różnicy poziomów a także fakt, że okap dachu wystaje mniej niż w projekcie (ze względu na wymogi planu zagospodarowania, który był w tym szczególe nazbyt precyzyjny i musiałem to przyjąć).
Pozdrawiam budujących
Kolejne zdjęcia:

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Witam serdecznie
My również rozpoczęliśmy budowę Harmonii 2.Narazie mamy zasypane fundamenty i teraz startujemy z murami.
W zwiazku z wymogami zagospodarowania przestrzennego musielismy zmienic kat nachylenia dachu na 45 stopni.
Zdecydowalismy sie na zabudowe kuchni,dodamy okno poddaszowe w glownej sypialni i podniesiemy ścianke kolnkowa na poddaszu do 110 cm.
Mamy pytanie:
Ile wyniosły Państwa koszty materiałow na stan surowy zamknięty i robocizna?
W jakiej okolicy budujecie Państwo dom?
Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Witam!
Nasze koszty stanu surowego zamkniętego powinny się zamknąć sumą ok. 220 tys. zł w tym robocizna: ok. 70 tys. zł.
Budujemy nad morzem w okolicach Kołobrzegu.
Dom jest już pokryty dachówką. Czekam na okna i drzwi. W tym miesiącu powinniśmy zamknąć budynek. Co do kosztów to liczyłem też przygotowanie projektu, drenaż, tymczasowe ogrodzenie.
Budowa w systemie gospodarczym ze zlecaniem prac kolejnym wykonawcom (na razie tylko dwóch).
Pozdrawiam, powodzenia.

DSC01446.jpg







Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam
Kontynując wątek elewacji doczekałem się podmurówki z klinkieru i obłożenia słupów na ganku i tarasie. Mam już wykonane przyłącze wodno-kanalizacyjne oraz instalację elektryczną. Trwają prace tynkarskie wewnątrz budynku.
Pozdrawiam budujących





Witam my tez wybralismy projekt domu Harmonia ale III Na razie mamy tylko zasypane fundamenty dalszy etap w przyszlym roku w tym roku zalatwialismy przylacza typu woda prad no i robilismy i dalej robimy pompe ciepla i kolektory sloneczne. Wkopalismy 3 szamba jedno do sciekow dwa na deszczowki. Fajnie jest popatrzec jak ten sliczny domek rosnie icon_smile.gif
My tez pare zmian wprowadzilismy jedna z nich jest np. likwidacja podcienia i patrzac na Pana zdjecia utwierdzamy sie w slusznosci decyzji icon_smile.gif bedziemy mieli teraz wiekszy salon zlikwidowalismy dwa z czterech okienek w garazu drzwi w gabinecie zostawilismy. Chcemy tez zrobic pol otwarta kuchnie ( bardziej zamknieta niz otwarta icon_smile.gif) Mam pytanie czy mozna prosic o jakies zdjecia wnetrza dom ??pozdrawiam
Link do komentarza
Witam.
Ja jestem na etapie wyboru projektu i Harmonia podoba mi się najbardziej.
woda01 pisałeś że budujesz w okolicach Kołobrzegu, ja też pochodzę z tych stron i w związku z tym mam pytanko:
Czy istnieje szansa spotkania się u Ciebie na budowie celem naocznego potwierdzenia trafności wyboru projektu?
Jeżeli tak to proszę podaj kontakt.
Jeszcze jeden z zapewne licznych w niedługiej przyszłości dylematów to czy garaż dwu-stanowiskowy czy wiata? Nie wiem jak bardzo mogą się różnić koszty w takiej sytuacji.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

...Chcemy tez zrobic pol otwarta kuchnie ( bardziej zamknieta niz otwarta icon_smile.gif ) Mam pytanie czy mozna prosic o jakies zdjecia wnetrza dom ??



Witam
Przedstawiam widok salonu i wejścia do kuchni w trakcie prac nad ścianką działową. Zdecydowaliśmy się na kuchnię zamknietą na salon przez dwuskrzydłowe drzwi. Do kuchni z holu wchodzi sią przez standardowe drzwi.
pozdrawiam
woda01

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam.
Ja jestem na etapie wyboru projektu i Harmonia podoba mi się najbardziej.
woda01 pisałeś że budujesz w okolicach Kołobrzegu, ja też pochodzę z tych stron i w związku z tym mam pytanko:
Czy istnieje szansa spotkania się u Ciebie na budowie celem naocznego potwierdzenia trafności wyboru projektu?
Jeżeli tak to proszę podaj kontakt.
Jeszcze jeden z zapewne licznych w niedługiej przyszłości dylematów to czy garaż dwu-stanowiskowy czy wiata? Nie wiem jak bardzo mogą się różnić koszty w takiej sytuacji.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź icon_smile.gif



Witam
Proszę o kontakt na pocztę dostępną na tym forum. Nie mieszkam w pobliżu budowy stąd wymagałoby to uzgodnienia.
Co do kosztów garażu dwustanowiskowego kontra wiata, to oczywiście wiata jest rozwiązaniem dużo tańszym. O ile? To można wyliczyć uwzględniając koszt fundamentów pod garaż, ścian, dachu. Szacunkowo jakieś 20-30tys.
pozdrawiam
woda01
Link do komentarza
Cytat

Witam
Proszę o kontakt na pocztę dostępną na tym forum. Nie mieszkam w pobliżu budowy stąd wymagałoby to uzgodnienia.
Co do kosztów garażu dwustanowiskowego kontra wiata, to oczywiście wiata jest rozwiązaniem dużo tańszym. O ile? To można wyliczyć uwzględniając koszt fundamentów pod garaż, ścian, dachu. Szacunkowo jakieś 20-30tys.
pozdrawiam
woda01




Tyle ze rezygnujac z garazu dwu...... rezygnujemy tez z duzego pokoju nad nim to raz dwa ze w garazu zawsze cieplej wiecej rzeczy mozna przechowac icon_smile.gif Przykladowo zbudowanie wiaty to tez nie maly koszt bo kolo 11 tys zl

Panie Wodo a moge prosic o fotke kuchni ?? tylko prosze o wieksza icon_smile.gif



Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Witam w Nowym Roku!
Życzę sukcesów w budowaniu.
Zima wstrzymuje wiele prac ale wewnątrz można co nieco zrobić. Instalacja wodno-kanalizacyjna i c.o. powstaje jak widać na załączonych zdjęciach. Planowane źródło ciepła to kocioł gazowy + kominek z płaszczem wodnym jako uzupełnienie. W części pomieszczeń ogrzewanie podłogowe.
Pozdrawiam
woda01

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Dobrze że cokolwiek do przodu idzie.
Ile wyniosą szacunkowe koszty tego typu ogrzewania i w jakich pomieszczeniach jest podłogówka?


Witam,
szacunkowe koszty materiałów to ok. 46tys. (kocioł i zasobnik 300l, zestaw solarny, kominek z płaszczem wodnym, grzejniki, niezbędny osprzęt i sterowanie).
Ogrzewanie podłogowe w kuchni, przedpokoju, korytarzu, łazience i kotłowni a na poddaszu w łazience.
woda01
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam, ja również buduję Harmonię III w okolicach Poznania. Zmieniłam materiał z bloczków Ytonga na ceramikę Wienerbergera. Wymaga wprawdzie ocieplenia styropianem (my w projekcie mamy 20 cm), ale oba materiały razem dają lepszy współczynnik przenikania ciepła niż sam bloczek Ytonga. Poza tym wielu zmian nie robiliśmy - tylko kosmetyczne wewnątrz. Ogrzewanie to gazowy piec dwufunkcyjny + kominkowe z płaszczem wodnym + solar. Na ogrzewanie podłogowe się nie zdecydowaliśmy, ponieważ mamy je w obecnym domu i nie odpowiada ono naszym oczekiwaniom (musimy się dogrzewać elektrycznym grzejnikiem - szczególnie tej zimy).

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
[quote name='mirakula' date='13.04.2010, 10:16 ' post='89619']
Jak tam postępy w budowie Harmonii ?? Jakos ucichl ten wątek icon_smile.gif

Witam po dłuższej przerwie,
postępy już są ale w środku, na zewnątrz tylko solary. Kotłownia już funkcjonuje. Teraz przed nami problemy związane z koniecznością wielokrotnych wyborów materiałów do wykończenia.
pozdrawiam forumowiczów
woda01

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam,
Nareszcie na swoim! W lipcu przeprowadziliśmy się do nowego domu. Jeszcze drobne prace wykończeniowe, zagospodarowanie terenu wokół domu, ogrodzenie od frontu.
Pozdrawiam budujących




Witam ale super tylko pozazdroscic icon_smile.gif Jesli to nie problem to mozemy zobaczyc jak w srodku juz jest ??icon_smile.gif
pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Witam,
Informacja dla zainteresowanych zakupem projektu "HARMONIA II"

W specjalnej ofercie przygotowanej dla Państwa przez redakcje portali BudujemyDom.pl i WybieramyDom.pl otrzymacie Państwo powiększoną paczkę prezentów:
- dziennik budowy
- roczną prenumeratę miesięcznika Budujemy Dom
- półroczną prenumeratę miesięcznika Czas na Wnętrze
- bon o wartości 100 zł do wykorzystania na www.UrzadzamyDom.pl
- trzy tomy Informatora Rynkowego Budownictwa Jednorodzinnego
dodatkowo dla osób, które kupią projekt przygotowaliśmy upominki od naszego wydawnictwa:
- koszulka Budujemy Dom
- kubek Budujemy Dom

Promocji podlegają tylko zamówienia złożone przez stronę WybieramyDom.pl . Podczas składania zamówienia prosimy o podanie hasła:
"Forum Budujemy Dom"
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...