Skocz do zawartości

Reakcja baterii łazienkowych na wodę


Recommended Posts

Twarda woda jest poważnym problemem, zwłaszcza w dużych miastach - oprócz tego, że jej spożywanie nie jest wskazane, ma ona negatywny wpływ na stan instalacji, baterii i urządzeń AGD pobierających wodę. Jednak nowoczesna armatura znacznie lepiej radzi sobie z twardą wodą niż stare modele.

W bateriach umywalkowych czy wannowych metalowe sitka, na których bardzo szybko osadzał się kamień, są zastępowane nowymi perlatorami z tworzywa sztucznego. Są one znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Odkładaniu się kamienia nie sprzyja także zwiększona średnica perlatora i jego specjalna konstrukcja, która nasyca wodę pęcherzykami powietrza.

Oczywiście najprostszą metodą walki z osadami wapiennymi jest regularne czyszczenie perlatora i ewentualna wymiana, ponieważ zwykle nie jest to element trwale połączony z wylewką baterii. Kamień jest też często widoczny na rączkach natrysku i nie jest to jedynie kwestia estetyczna. Zatkane dysze mogą powodować nadmierny wzrost ciśnienia w rączce, a to z kolei ? jej rozszczelnienie. Jednak nowe rączki natrysku firmy KLUDI mają dysze wykonane z tworzywa elastomerowego, które bardzo łatwo wyczyścić ? można je przetrzeć nawet palcem.

Twarda woda działa na armaturę nie tylko ?zewnętrznie?, ale także w sposób, którego nie widać na pierwszy rzut oka. Wrażliwe na nią są baterie termostatyczne ? powoduje ona niewłaściwą pracę mieszka z wosku pszczelego, który jest ?sercem? termostatu i odpowiada za właściwe proporcje ciepłej i zimnej wody.

W przypadku tego rodzaju armatury jedynym sposobem, by zapobiec negatywnym skutkom twardej wody, jest stosowanie filtrów na wejściu baterii, a nawet instalacji, ponadto regularny serwis.
Link do komentarza
jedynym przyziemnym sposobem na kamien jest fitr i magnetyzer ,tu gdzie mieszkam to fakltycznie kamienia tyle ze bez magnetyzera ani rusz i niewazne czy to magnetyzer systemowy elektry czy inny markowy czy tez zwykły marketowy neodymowy ,dział skutecznie ale trzeba bardzo uwazac na rury stalowe ocynkowane ,bo kamienia w nich nie bedzie i rdzy tez znie a zbiegiem czasu rury ,a cała armatura ma sie idealnie
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...