Skocz do zawartości

Ściany dla wymagających


dekorator

Recommended Posts

ja miałam kłaśc glinkę wenecką na kominek. Tzn najpierw miał to by stiuk wenecki giada- który owszem dobrze połozony jest bardzo ładny- ale nam nie wyszedł. No i poszlismy do takiego facecika który sie tym zajmuje on odradził stiuk (twierdził że pęka pod wpływem wysokiej temperatury) i namówił nas na glinkę. http://www.artbud.pl/MAGNAT_STYLE_Glinka_W...25_l-10070.html takie coś. Przywiózł to i miał przy nas mieszac zebyśmy ustalili kolor. Nie wyobrażacie sobie jakie to bylo brzydkie!!!! Wyglądało jakby dolac farby do twarożku. Próbował na regipsie że niby będzie ładne jak wyschnie...... nie było ładne. Było okropne. Z glinki oczywiscie zrezygnowalismy i kominek jest na gładko poamlowany farbą natchnienie z dekorala i będzie pokryty transparentną perłową powłoką- i tyle. I to ładnie pasuje ze ścianą w kolorze harmonia. Ja się do glinek skutecznie zniecheciłam na własnym kominku:)
Link do komentarza
Cześć.
To fakt stiuki mogą pękać na kominkach.Następna sprawa(jak zauważyłaś)nie wypowiadam się na temat aplikacji stiuków.
Jest to bardzo,bardzo trudna technika.Mogę śmiało powiedzieć że w Polsce prawdziwych fachowców w tej materii jest ok.50.
Następna sprawa to materiał.Są produkty naturalne np:Rivadil lub Senideco(to takie jak kładziona od wieków-i jest super).
To samo dotyczy glinek są naturalne i dają prześliczne efekty!!!!WAŻNE JAKI MATERIAŁ STOSUJESZ jest to szczególnie istotne przy"dekoracjach"z prawdziwego zdarzenia.Co do magnata...........Zastosowanie perły świetny pomysł.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Mnie ostatnio zainspirowały panele dekoracyjne, można z nimi szaleć do woli i tworzyć fantazyjne kompozycje. Może to posłużyć jako ozdoba ściany albo przegroda, oddzielająca przestrzeń w mieszkaniu. Poczytajcie i zobaczćie jak to wygląda http://fabrykaform.pl/panele_dekoracyjne.php Ja się zakochałam. Można stworzyć naprawdę niepowtarzalne i klimatyczne miejsce.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
Bo oryginalność w wystroju mieszkania to dla mnie rzecz święta. Często szukam właśnie takich wyjątkowych aranżacji. Ostatnio testowałam pergameno magnat style. Jestem zadowolona, tym bardziej że na jednej ze ścian mam efekt zmiętego papieru. Wygląda to bardzo ładnie, pokój nabrał wyrazu i charakteru.
Link do komentarza
Cytat

ja miałam kłaśc glinkę wenecką na kominek. Tzn najpierw miał to by stiuk wenecki giada- który owszem dobrze połozony jest bardzo ładny- ale nam nie wyszedł. No i poszlismy do takiego facecika który sie tym zajmuje on odradził stiuk (twierdził że pęka pod wpływem wysokiej temperatury) i namówił nas na glinkę. http://www.artbud.pl/MAGNAT_STYLE_Glinka_W...25_l-10070.html takie coś. Przywiózł to i miał przy nas mieszac zebyśmy ustalili kolor. Nie wyobrażacie sobie jakie to bylo brzydkie!!!! Wyglądało jakby dolac farby do twarożku. Próbował na regipsie że niby będzie ładne jak wyschnie...... nie było ładne. Było okropne. Z glinki oczywiscie zrezygnowalismy i kominek jest na gładko poamlowany farbą natchnienie z dekorala i będzie pokryty transparentną perłową powłoką- i tyle. I to ładnie pasuje ze ścianą w kolorze harmonia. Ja się do glinek skutecznie zniecheciłam na własnym kominku:)



Stiuki, tynki dekoracyjne, to szlachetny material, uzywany od tysiecy lat... Zadna tam podroba z Magnata czy Foxa nie zastapi prawdziwego, wloskiego materialu. Poza tym jak juz wyzej wspomniano, naprawde wazne jest doswiadczenie i odpowiednie narzedzia.
Link do komentarza
Cytat

Stiuki, tynki dekoracyjne, to szlachetny material, uzywany od tysiecy lat... Zadna tam podroba z Magnata czy Foxa nie zastapi prawdziwego, wloskiego materialu. Poza tym jak juz wyzej wspomniano, naprawde wazne jest doswiadczenie i odpowiednie narzedzia.



Kilka lat siedzę w branży i takiego porównania jeszcze nie słyszałem to jakiś totalny bzdet. Każdy kto maluje magnatem przyzna że farby ich produkcji są bardzo dobre. a tej bzdury z materiałem używanym od tysięcy lat nie będę komentował pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Kilka lat siedzę w branży i takiego porównania jeszcze nie słyszałem to jakiś totalny bzdet. Każdy kto maluje magnatem przyzna że farby ich produkcji są bardzo dobre. a tej bzdury z materiałem używanym od tysięcy lat nie będę komentował pozdrawiam.



Pierwszy raz slysze, ze tynkami sie maluje... Nie wypowiadam sie na temat ich farb, a na temat tynkow, glinek itp. Zreszta jak widac nie tylko ja nie jestem zachwycona efektem. A co do "bzdury" to prosze poczytac: http://www.deltaconstructionllc.com/history_of_plaster.htm - tynkow dekoracyjnych uzywano juz w starozytnej Mezopotamii. Rowniez pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Pierwszy raz slysze, ze tynkami sie maluje... Nie wypowiadam sie na temat ich farb, a na temat tynkow, glinek itp. Zreszta jak widac nie tylko ja nie jestem zachwycona efektem. A co do "bzdury" to prosze poczytac: http://www.deltaconstructionllc.com/history_of_plaster.htm - tynkow dekoracyjnych uzywano juz w starozytnej Mezopotamii. Rowniez pozdrawiam.



Tak pozno odpowiadam poniewaz duzo pracy mialem i brakło czasu na udział w dyskusji... za slowa mozzemy się lapac ale chyba nie o to chodzi. Jeżeli zrozumiala Pani przekaz to wszystko ok, a poprawianie w takiej sytuacji to czysta nieuprzejmość. Napisalem ze wypisuje Pani bzdety ponieważ czytam sobie to wasze forum, podobno specjalistyczne, gdzie czlowiek powinien otrzymać merytoryczną wiedzę, a otrzymuje bajki o starożytnej Mezopotamii. przez chwile zacząłem zastanawiać sie czy jestem na forum budowlanym, czy może jakimś jak to mówi moja córka lajfstylowym. Jkiś moderator powinien filtrować treść.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
No nie ma co ukrywać, że istnieje mnóstwo możliwości na to, żeby osiągnąć bardzo może nie tyle nietypowy, co oryginalny i niepowtarzalny efekt. Osobiście uważam, ze bardzo fajnie wygląda stiuk wenecki, podobają mi się tynki w rozmaite wzory, ale też bardzo fajnie wyglądają tapety. Każdy pokój można sobie zrobić inaczej, możliwości są duże.
Link do komentarza
Cytat

To szklo?



Tak... szkło..


opis :
"
Wytwarzane unikalną techniką kolorowe szkło, nadaje się zarówno do produkcji ścianek,okien jak i drzwi. Tafla szkła poddawana jest kształtowaniu w wysokiej temperaturze, dzięki czemu można tworzyć na jej powierzchni fantazyjne wzory, które mają przypominać płaskorzeźby."
Link do komentarza
Ostatnio widziałam w jakiejś gazecie z ciekawymi wnętrzami pomysł na bardzo fajną ścianę w łazience - przede wszystkim taka ściana była nie tylko ciekawa pod względem dekoratorskim, ale również i zdrowotnym - mianowicie w ścianę wmontowane były płyty z rozmaitymi motywami i owe płyty wykonane były z soli. Pierwszy raz coś takiego widziałam i bardzo mi się to spodobało.
Link do komentarza
Cytat

- mianowicie w ścianę wmontowane były płyty z rozmaitymi motywami i owe płyty wykonane były z soli. Pierwszy raz coś takiego widziałam i bardzo mi się to spodobało.



Płyty ze soli w łazience...?

Czy aby na pewno zda to egzamin gdy zacznie się taką łazienkę użytkować?

Sól ,wysoka temp. i wilgoć hmmmm ?

Będzie solanka,czy nie ?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
icon_smile.gif Wydaje mi się,że takie aranżacje ścian są małymi dziełami sztuki, naprawdę. Bardzo często jest tak,że podziwiamy różnego rodzaju "wariacje na temat..." ale nie mamy odwagi na ich realizaję. Oczywiście niektóre z nich są bardzo ekstrawaganckie ale może odpowiednio je dopasować do mieszkania. Mi na przykład p-odoba się taka ściana http://www.facebook.com/photo.php?pid=3525...120742721277572 elegancka i nie pozbawiona fantazji
Link do komentarza
Jeśli mówimy o ścianach dla wymagających, to warto napisać o tapecie z włókniny szklanej. Efekt jest niesamowity, faktura tej tapety przypomina watę cukrową albo szron zamarznięty na szybie. Spójrzcie:

Brak obrazka

Coś naprawdę wyjątkowego. Jedyny minus tej tapety to cena, niestety jest dość droga, ale nawet mimo ceny warto pomyśleć nad ozdobieniem pojedynczej ściany czy np. fragmentu sypialni nad łóżkiem.

Tutaj i tutaj można przeczytać artykuły na temat tapety z włókniny szklanej, akurat z jednej firmy, ale wystarczy, żeby zdobyć ogólne pojęcie o tym, "z czym to się je". Ja osobiście jestem zdecydowana na wykorzystanie tego w aranżacji domu, ale tak jak pisałam, pojedyncze ściany lub fragmenty, na pewno nie całość pomieszczenia.
Link do komentarza
Jak dla mnie ciekawą rzeczą są specjalne elementy ozdobne na ściany, które odkryłam na decorations.pl. Dzięki nim można ze zwykłej ściany, bądź już znudzonej przez nas tapety zrobić coś interesującego i stylowego. Poniżej przedstawiam sposób aranżacji z tym ornamentem, znaleziony na tej samej stronie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
8a6c22e66ba5beabm.jpg
to moje "stiuki"
Oczywiscie z prawdziwym stiukiem nie ma to nic wspólnego, ale wielu ludzi się nabiera.
A jest to po prostu koszmarnie nierówny tynk pomalowany na biało jakaś podłą farbą a na to taki ozdobny krem z Casto i złoty werniks. W naturze wygląda znacznie ciekawiej, zdjęcie niestety jest rozjaśnione bo miało pokazać schody a nie stiuk. Może zrobię lepsze.. Edytowano przez ezs (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

hej icon_smile.gif

Czy ktoś z Was robił u siebie PERGAMENO z Magnata????? Strasznie mi się ta struktura podoba. Na filmie instruktażowym wszystko wygląda na łatwe do zrobienia. Chcę wiedzieć jak jest w realu???? Kładzenie tego jest naprawdę takie proste???

http://www.magnatfarby.pl/


pozdrawiam icon_smile.gif


Robiłem ostatnio,ale z primacola,co do stopnia trudnosci to nie jest takie straszne! z cameleo pergamin jest troszkie cieńszy i wzor wychodzi delikatniejszy niz w primacolu,a magnata pergaminu nie uzywałem,ale zasady sa takie same,musisz uwazac na połaczenia,przy cieńszym pergaminie sa one latwiejsze do ukrycia.Na zdjeciu sciana na wprost jest zrobiona grubym pergaminem.

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...