Skocz do zawartości

Dom z keramzytu


Recommended Posts

Chciałby poprosić użytkowników forum o opinie na temat domów z keramzytu. Wiem, ze jest to materiał "ciepły" ale za to niezbyt trwały tzn nie można z niego budować budynku o kilku kondygnacjach.
Jakie są ceny, czy oszczędza się na ogrzewaniu, czy dom z takiego materiału sie opłaca?
Hrabia
Link do komentarza
P. Brzęczkowski miesza współczynniki k (obecne U) tj. współczynnik przenikania ciepła [W/m2*K] ze współczynnikiem przewodzenia ciepła lambda [W/mK].
Lambda dla keramzytu to ok. 0,2 [W/mK], więc nie tak źle.
Proponuje wyrzucić te tabele do śmietnika U=2,6 [W/m2*K] to miały stare okna icon_smile.gif .
Link do komentarza
Proszę konktretnie: co ja mieszam??????????
Panie Brzęczkowski poziom pan wiedzy jest żenujący, ale upieranie się przy swoim zdaniu to chyba Pana specjalność.
Ktoś kto twierdzi, że współczynnik przewodzenia ciepła dla keramzytu jest
ponad 2 razy większy od wsp. dla terakoty powinien się nie odzywać bo, każda jego wypowiedź go pogrąża. icon_smile.gif
Podtrzymuję "Proponuje wyrzucić te tabele do śmietnika.."
Link do komentarza
A czemu nie chce się Pan zapoznać z nimi zanim wyrzucę? Ma Pan w tym jakiś interes? Przecież to dane które otrzymałem z Keramzytu Mszczonów.
Producent podaję, że jest to świetny przewodnik. Żeby sobie wyrobić zdanie i nazwać moją wiedzę żenującą nie zaszkodzi znać co podaje producent.
Link do komentarza
Jeszcze nie spotkałem przypadku by ktoś się mylił w tą stronę. Ale oczywiście ponieważ jestem dosć dociekliwy i nie wszystko co w podręcznikach czy reklamech wierzę, sprawdziłem. Kiedyś (nie chce mi się szukać) była chyba na tym forum podobna dyskusja i firma (konkurencja Mszczonowa) powoływała się na badania w norweskim instytucie. Znalazłem w google ten instytut, wysłałem e-mila i potwierdzili, że badali faktycznie. Tylko małe ale, jako kruszywo do budowy dróg, i jako drenaż. Świetnie odprowadza wodę ale jej nie podciąga . Wykluczyli wszelkie izolacje cieplne.
Sam polecam keramzyt wokół domu przy fundamentach i pod domem, pod izolacją termiczną.
Link do komentarza
Brzeczkowski ma kłopoty z czytaniem wiec pewnie nie bardzo rozumie jakie parametry podaje producent keramzytu. Z logiki i praw fizyki wynika, że materiały o małej masie objętosciowej mają niską przewodność cieplną jak więc mozna porównywać ciepłóchronność keramzytu o masie 400 - 600 kg/m3 z terakotą o masie 2000 kg/m3. Ale logika i wiedza to nie sa domeny tego pana
Link do komentarza
Być moze się na czytaniu i na przenikaniu nie znam, dlatego prosiłem o fax aby Szanowny Pan ocenił w wydał swoją opinię o materiłach na podstawie badań producenta. Ale Pan woli mnie krytykować, że nie umiem czytać niż zapoznać się z wynikami.
To może przytoczę te pomiary , a Szanowny Pan sam sobie policzy U, K, czy co Pan sobie Zyczy.
"Sciana z pustaków ALFA ( keramzyt z pustkami powietrznymi) grubości 24 cm do której przyklejono 14 cm styropianu ma K=0,29 W/m2/K
Sciana 12 cm pustaka 6 cm styropianu 24 cm pustaka K=0,47 W/m2/K

Jezeli ten pustak nie jest dobrym przewodnikiem. to faktycznie nie znam się na tym i czytać nie umiem.
Jeżeli nie wierzy Pan, że dobrze przepisałem to mogę orginał przefxować, lub jest on ogólnie dostępny pt. Keramzyt Mszczonów Propozycje rozwiązan technicznych na bazie pustaków ALFA
Link do komentarza
Pewien jestem, że wykonuje lub sprzedaje takie domy. A mieszka Pan nie więcej niż jedną zimę i pali Pan zapewne w kominku. Pana dom znacznie przekracza 150 kWh/m2/rok. Keramzyt jest napewno dobrym przewodnikiem ciepła.
Link do komentarza
Pan sprzedaje, Panie T.B. każdy to wie.
Forumowicze znają Pański styl i sposób wypowiedzi, podpisywanie się innymi inicjałami (J.A.) nie ukryje Pańskich poglądów i sposobu myślenia.
Proszę o rozsądek i umiar.
Na pytanie odpowiadam, ponieważ inni Forumowicze przeczytają moją wypowiedź i wyciągną wnioski.
Ogrzewam dom o powierzchni 160 m2, drugą zimę, w sezonie grzewczym wydaję miesięcznie średnio do 250 zł.
Kominek mam i palę w nim dla przyjemności, gdy chcę uzyskać miłą atmosferę a dom ogrzewam gazem, wygodniej a koszt ten sam.
Współczynnik przenikania ciepła dla ściany warstwowej, Praefa (ściana 15cm + styropian 12cm + tynk 1cm) jest około U=0,25.

Korzystając z okazji składam Panu i wszystkim Koleżankom i Kolegom z Forum oraz całej Redakcji Budujemy Dom życzenia Zdrowych Spokojnych i Miłych Świąt Wielkiej Nocy oraz mokrego dyngusa.
Link do komentarza
Bardzo pracowite wzory i wyliczenia, tylko nieprawdziwe.
Może wyjaśnię, wzory takie i wyliczenia miałyby sens gdyby zmienić prawa fizyki, (dyskusja o bzdurach audytu na www.wentylacja.com.pl)
Jakie musiałby być założenia: kierunek przepływu energii z zimnego do ciepłego, lub, że ciepło w ciele stałym "idzie" prostopadle do izolacji, czyli pomija się mostki termiczne. Kolejne błędy w tych wzorach to założenie że współczynniki przenikania nie ulegają zmianie gdy materiał jest wilgotny. Jak podaje prof Jerzy Pogorzelski z ITB wełna czy styropian mokre czy suche mają taką samą przenikalność.
Otóż nie istnieje pojęcie zimna, ciepło ogrzewając ścianę, która znacznie lepiej przewodzi ciepło odprowadza jego znaczną część do ziemi. Natomiast wpływ wilgoci na izolacyjność wcale w Polsce nie jest badany.
Pan powie dlaczego nie robić u nas legaletu jak w Szwecji, (przekroje na mojej str) Dlaczego nie chciałby Pan płacić mniejszych rachunków. Dlaczego podpiera Pan się złymi wzorami?
A Pan J.A podpisuję się czasami Abramczyk i znalazłem w internecie to automatyk
Link do komentarza
Panie T.B. mój dom stoi na wspaniałym chwalonym przez Pana płytowym szwedzkim fundamencie grzewczym Legalett, od ziemi fundament jest odizolowany 16 cm warstwą styropianu na całej powierzchni, nic ścianami nie ucieka do ziemi. Ściany Praefa ocieplone są styropianem 12 cm na całej powierzchni elewacji budynku, dlatego niema żadnych mostków.
Link do komentarza
Nie każdy daje styropian pod fundamentem jak Pan szanowny. Poza tym dalej jestem przekonany, że 30 cm jest lepsze od 16, oraz, że gdyby Pan dał nwet 5 cm wełny od środka z folią to byłoby taniej i łatwiej ogrzewać i wilgoć by nie wchodziła. A Szwedzi napewno robią tak jak piszę.
Link do komentarza
Jak Pan sobie wyobraża działanie Legaletu, który Pan chwali a ja użytkuję, gdyby Pan go przykrył 5 cm wełny i folią? Totalna pomyłka.
Proszę wejść na stronę firmy Legalett i zapoznać sie z technologią fundamentu grzewczego.
Na tym koniec i wracamy do tematu zasadniczego, który Pan jak zawsze zmienia na "nieco" i nie wiem "naco".

Nasz Kolega postawił pytanie.

Cytat

Chciałby poprosić użytkowników forum o opinie na temat domów z keramzytu. Wiem, ze jest to materiał "ciepły" ale za to niezbyt trwały tzn nie można z niego budować budynku o kilku kondygnacjach.  
Jakie są ceny, czy oszczędza się na ogrzewaniu, czy dom z takiego materiału sie opłaca?  
Hrabia



Domu w systemie Praefy można budować do siedmiu lub ośmiu kondygnacji, a może i wyżej. Co do kosztów ogrzewania pisałem wcześniej.
Link do komentarza
Faktycznie rozumie Pan temat podobnie jak keramzyt izoluje, czyli nie-co za mało. powołuję się Pan na złe obliczenia firmy która nie zna się na izolacjach, nie widzi Pan różnicy między legelett pl i se
A może prościej czy wie Pan co to jest izolacja termiczna w budownictwie.
Link do komentarza
izolować zamiast ogrzewać 40kwh/m2/rok RT2000, reglamentacja ciepła rekuperatorek 20-30 m3/osobe
najtańsz w eksploatacji niecentralne elektryczne
Masz 100% pewności, że woda się wykropli tak jest fizyka. W punkcie rosy woda sie wykrapla. Komfort w domu to 22-25 st. C i w.w. 35-65% to p. r. 8-19 st.C i musi być w ścianie. Nie gryzę a fizyka jest dosyć prosta i chętnie wyjaśnię.w domach izolowanych nie da się zrobić ogrzewania centralnego niezależnie od źródła ciepła. Jak ściana jest cieplejsza to się nie wykropli! Nie wiem jak tłumaczyć? Jak jest zimniejsza to sie wykropli. Wykres Moilera to widać. Folia od środka nie wykropli i będzie miała tempraturę powyżej punktu rosy i nie jest pani w stanie zminić wyliczeniami tlko izolacja od srodka 30 cm. Rekuperatorek to warynek konieczny żeby wykroplić.To jest fizyka (jak w dachu) powietrze nie zostawia wody wścianie, jakoś tak mnie uczyli. Grzybki to alergie dalatego folia zapobiegająca oddychaniu. Oprócz termostatu zegar kidy u nas będzie obowiązywało 40 kWh/m2/rok.Bo nie piszę nic zaskakującego o co najmniej 10 lat. Nakręca mnie to do dalszej pracy. A już 14 lat montuję. zadzwoń.
Link do komentarza
Panie T.B. czy Pański współpracownik Pan A. też wstydzi się podpisywać i zaczyna używać "??".
Taki podpis "??" jest wspaniałą rekomendacją Waszej Firmy i gwarancją „rzetelności” wykonywanych przez Was usług.
A może jednak to Pański post, bo kilka razy już go czytałem na innych forach z Pańskim podpisem.
Link do komentarza
Oto Pańska wypowiedź i czytam ją tak jak Pan napisał.
Cytat

Nie każdy daje styropian pod fundamentem jak Pan szanowny. Poza tym dalej jestem przekonany, że 30 cm jest lepsze od 16, oraz, że gdyby Pan dał nawet 5 cm wełny od środka z folią to byłoby taniej i łatwiej ogrzewać i wilgoć by nie wchodziła. A Szwedzi napewno robią tak jak piszę.


Posty Pańskie na ogół odbiegają od tematu tak jak i tym razem, doskonale Pan to wie tak jak i inni Forumowicze.
Udzieliłem odpowiedzi Hrabiemu na zadane pytania a Pan jak zawsze pisze monotematycznie i nie na temat.
Jeśli chodzi o Legalett i Praefa to wiem, w jakim domu mieszkam, jaki mam komfort i koszty.
Dziś dostałem rachunek za gaz za ostatnie dwa miesiące i życzę wszystkim takich opłat za ogrzewanie, miesięcznie 260zł przy bardzo dużych mrozach.
Nic dodać nic ująć.
Link do komentarza
Gratuluje, przy 30 cm izolacji (K=0,13) w podłodze ścianie dachu i rekuperatorze schodzimy w zimę do 200 zł miesięcznie w 150-160m2 domu. Będę musiał przemyślec moją działalność. Jeżli zmniejszenie izolacji obniża koszty ogrzewania to może jeszcze zjechać. Może nawet namioty stawiać? Pomyślę...
Link do komentarza
Gaz jest medium zasilający mój Legalett i nie wiem, do czego miałbym używać drewno.
Koszt energii elektrycznej koniecznej do wytworzenia ciepła to maksymalnie 19 zł w miesiącu, w którym było największe zużycie gazu.
Czyli miesięczne koszty ogrzewania przy bardzo niskich temperaturach zamykają się kwotą 279 zł. Przepraszam za pominięcie w wyliczeniach kosztu prądu.
Muszę jednak dodać, że suma miesięcznych kosztów gazu i prądu z całego sezonu grzewczego da średnią znacznie niższą niż przytaczana kwota.
Link do komentarza
Panowie od izolowania z waszej polemiki z Panem Jarwikiem wynika: zwiększenie warstwy izolacyjnej o 15 cm w ścianach, suficie, podłodze to dla domu 120 m2 wynosi: 120 m2 sufitu, 120 m2 podłogi i 120 m2 ścian = 360 m2 x 0,15 grubości tj. 54 m3 materiału izolacyjnego, przy cenie styropianu 200 zł koszt zwiększenia izolacji 10 800 zł, jeżeli przy takiej grubości jak piszecie koszty wynoszą 200zł miesięcznie a Pan Jarwik ogrzewa swój dom za 279 zł miesięcznie, to różnica wynosi 79 zł, jeżeli w naszych warunkach klimatycznych ogrzewamy średnio 6 miesięcy rocznie to zwrot kosztu 10 800 zł /79 zł nastąpi po 136 miesiącach to znaczy po 136 / 6 = 22 latach, to znaczy prawie nie zwracalna inwestycja, czysta arytmetyka.
Ponadto uważam, że warstwę foli od środka bardzo łatwo zniszczyć, każdy gwóźdź czy haczyk to dziura, i dopierao wtedy zaczyna płynąć woda po zinnych elementach budynku, a zimna, mokra konstrukcja na zewnątrz ocieplenia to miejsce, w którym do dobrze właśnie rozwijają się grzybki, a degradacja następuje bardzo szybko i może być dla konstrukcji niebezpieczna, nawet do katastrofy budowlanej włącznie, nasz klimat jest taki. Nie patrzcie na Swecję czy Norwegię, żyjemy i budujemy w Polsce Panowie. Polacy dlatego chyba nie lubią drewniaczków tylko murują domy.
Link do komentarza
Foli się nie niszczy, są lepsze sposoby niż gwoździe w ścianie (nawet do muru od lat gwoździa nie wbijałem) , Brak foli jest napewno większa zachętą do wchodzenia wilgoci i zagrybienia ( badania na temat lawinowego wzrostu zachorowan na alergię jednoznacznie wskazują termomodernizację i wentylację) niż domniemane gwiździe. A suchy mur może przemarzać nic mu nie będzie. Sam widziałem u nas np. ściany mur/wełna/mur. Proszę podzwonić do Ytonga, porotermu itp.. Co do liczenia kosztów też mam duze zastrzeżenia. W Norwegii Legalett robi głównie elektryczne kable grzewcze i koszt na 170 m2 dom to z automatyką i VAT-em 7000 zł , co jest znacznie tańsze od wersji powietrznej.Termy pojemnościowe do wody 10 30 i 80 to 1500zł. Trochę pieniędzy więc zostanie na izolację i rekuperator, a zmniejszenie 3-4 razy potrzeb ciepła (40 kWh/m2/rok) powoduje, że mimo iz koszt wytworzenia ciepła prądem jest wyższy to ogrzewanie izolowanego domu jest tańsze, dom jest zdrowy i komfort wyższy, bo wylewka cieńsza niż przy Legalett powietrznym i termostat jest w kazdym pokoju.
Co do 19 zł Pana Jarwika to też mam problemy np
-internet 4h/dobę 150W x 4 X 0.35 zł x 30 dni = 6.3 zł
-telewizor 5h/dobę x 50W 2.6 zł
-oświetlenie 4h x 300W 12.6
Reszty nie liczę bo wentylatory, piec gazowy, pompki cyrkulacyjne może napędzać dynamo. A Preafy skoro nie umieja liczyć przenikalności cipła (co widać po wzorach) to trudno z nimi dyskutować.
Link do komentarza
Szanowny adminie,
proponuję zbanować pana Brzęczkowskiego bo głupoty jakie wypisuje na tym forum, we wszystkich tematach w jakich sie odezwie, wołają o pomstę do nieba.
Ktoś nie znający się na rzeczy może wpaść w jego sidła (chociaż to chyba nie możliwe icon_smile.gif ), a chyba redakcji na tym nie zależy.
Proszę przeczytać jego wszystkie posty, odpowiedzi nie na temat i stek bzdur jakie pisze, szkoda słów - wniosek jest jeden .
Link do komentarza
Co ty człowieku wiesz o mojej wiedzy???
Chyba, że jesteś jasnowidzem, a jest to możliwe bo wyraźnie znasz się na wszystkim icon_smile.gif.
Zmień forum, może jeszcze gdzieś, ktoś się na tobie nie poznał, bo tu chyba każdy ma zdanie wyrobine, tak jak i na wentylacji.
Ale proszę poczytaj wcześniej trochę książek, publikacji itp. żebyś co chwila nie ośmieszał się (popatrz na posty o keramzycie i terakocie - parodia) po prostu dokształć się i nie pogrążaj.
MK.
Ps. Co ci dał mój podpis?? icon_smile.gif
Link do komentarza
Jak to często bywa pisze Pan nieprawdę i gdy kończą się argumenty znacznie obniża się poziom Pana wypowiedzi.
Napisałem wyraźnie, że koszt energii elektrycznej do wytworzenia ciepła to 19 zł miesięcznie i to jest istotne. Czyli miesięczne koszty ogrzewania przy bardzo niskich temperaturach zamykają się kwotą 279 zł.
Zużycie prądu na internet, TV, światło itp. ma niewiele wspólnego z ogrzewaniem.
Koszty ogrzania mojego domu z Praefy na Legalecie są bardzo niskie i namacalne.
Pozdrawiam Pana i życzę wszystkim Pańskim Klientom niższych niż moje kosztów ogrzewania domu.

Przepraszam, lecz jako użytkownik Legalettu muszę napisać sprostowanie.
Uważa się Pan, za profesjonalistę a wprowadza Pan Forumowiczów w błąd.
W LEGALECIE POWIERTZNYM TERMOSTATY SĄ W KAŻDYM POKOJU.
Link do komentarza
Witajcie!

Znajoma poleciał mi to forum i ten watek.
Poczytałem i... uśmialem się, bo o co się tu spierać?
Wyliczenia są wyliczeniami, a praktyka mieszkania praktyką.

Ja mieszkam z rodzina od dwóch lat w domu z Legalett i Praefa. rachunki za ogrzewanie zima pradem mam średnio w granicach 260 zł.
Dom to typowy D04 Muratora czyli 92,8 m2.

Gratuluję koledze, który ma Legalett na gaz i 160 m2 ogrzewa średnio za 260 zł. Wynika stąd, że gaz jest jeszcze tańszy.

Zainteresowanym szerzej poznaniem doświadczen użytkowników Legalett polecam forum Muratora (dział wymiany doświadczeń).

Pozdrawiam
Piotr
Link do komentarza
To juz nic nie kumam T.B radzi lepiej i zdowiej izolować i wentylowac , a tu gratuluja ciepłych domów za gorsze wykonanie. Byłbym się zgodził. Ale po ilości i jakości opisów sądzę, że Pan jarwik sprzedaje takie domy, natomiast T.B patrząc na www nie sprzedaje izolacji, czyli poco miałby kłamać?
Link do komentarza
Dla zainteresowanych - T.Brzęczkowski J.A i Wentylek to jedna i ta sama osoba. Poszukajcie na innych forach budowlanych, to się przekonacie. Spierać się z nim nie ma sensu, bo on wie wszystko najlepiej.
Link do komentarza
Piszę za siebie i na 100% nie dyskutuję, zwłaszcza o oczywistościach podaję jaka jest przyczyna problemu i jak ją rozwiązac, a czy ktoś się zastosuje..?. Zawsze można wpaść lub zadzwonić. Jezscze nikogo nie ugryzłem, a to że mam rację potwierdzają budowniczowie w Norwegii Szwecjii Francji i coraz więcej w Polsce. A pisanie, że dyskusja nia ma sensu, że 6 cm styropianu w podłodze jest ok, że lepiej więcej płacić za ogrzewanie tylko po to by dom był droższy w bubowie, to gdzie tu logika i sens? Ale ja nie muszę przekonywać wszystkich, wystarczy mi tych co chcą mieć dobre zdrowe domy. I dyskutować nie mam zamiaru mogę chętnie Panu wytłumaczyć. Omijanie fizyki i dyskusje z nią chwały nie przynoszą.
Link do komentarza
Dosatałem tel. z niemieckiej firmy Xella (sprzedawca Yonga i Silki),że mam rację izolując domy od środka wełna+folia od marca mają to na swojej stronie. Patrz www.xella.pl fermacel -ekonomia - wykonanie.
Link do komentarza
mimo, że się zalogowałem, zajmuję się automatyką, fima INA a tylko porotherm zaizolowałem sobie od środka 20 cm wełny z higroizolacją to już co napiszę będę TB. Dałem taż rekuperator, tylko pytam się drogiego "Gościa" gdzie go miałem kupić w 97' jak nie u TB . I nie ukrywam, że się wtedy przekonałem co do izolowania i wentylowania domu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
trochi odbiegacie od tematu... Co do keramzytu - są co najmniej 2 rodzaje...
1. - wspomniany jako Mszczonów - tam sie go produkuje - jak to tak nazwać... To jest cement i nic poza tym - żadnej glinki, a jak już, to bardziej błotopodobne... nie robią ścian jednowarstwowych, najgrubsze to 24 cm.
2. Optiroc - są dwie filie szweckiej firmy...
a) Gdzieś pod gdańskiem nie wiem gdzie, ale gdzieś tam,
b) Góra Kalwaria (Powstali, bo mieli zbyt na południu Polski, i doszli do wniosku, że sie nie wyrabiają z produkcją... Ale glinke biorą i transportują z wykopek przy Gdańsku) - robią ściany takie jak Mszczonów, ale poza tym mór 36,5 cm jako jednowarstwową, i waży tyle, co Mszczonów 24cm... Coś z tego wynika, poza tym sama firma ma gorsze wyniki izolacyjności od Optiroca...

A osobiście sądze, że wole Keramzyt Optiroca, niż Ytong - izolacyjność jednowarstwowych taka sama, a keramzyt może postać w zimie na powietrzu w przeciwieństwie do Ytonga i cegieł...

Ptyś
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • A ja się zastanawiał czemu czuć dym jak sąsiad pali i to dwa piętra niżej albo czemu tak czuć smażone nie moje 🤣 Jak widać dodatkowe otwory kanału wentylacyjnego 😁   Jak to zrobić dobrze ? Ponownie pakuł napchać i zapianować?
    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...