Skocz do zawartości

z czego budować?


Recommended Posts

Będziemy budować mały dom, zastanawiamy się jakiego użyć materiału w projekcie jest zapis -"ściany zewnętrzne murowane z bloczków gazobetonowych gr 24 cm"- to mogą być różne bloczki, jakie wybrać?

Co oznaczają symbole np. H+H , P+w, gdzie można znaleźć opis tych symboli? icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
ja mam dom budowany właśnie z bloczków betonu komórkowego H+H.
Nie odpowiem Ci fachowo:) ale tą technologię - beton kom 24 cm plus 12 cm styropianu- doradził nam szef naszej firmy budowlanej. Budowało sie szybko i czysto i dużą zaletą jest łatwośc wykonania instalacji- nie kuje się tylko tak szybko żłobi specjalnym urzadzeniem odpowiednie rowki. W zeszłym roku koszt takiej technologii był troszeczkę wyzszy od maxa ale niższy chyba od porothermu, nie wiem jak teraz. Z tego co rozmawiałam ze szwagrem- inżynierem budowlanym- ten beton komórkowy ma dobre parametry i jest dobrą, nowoczesną technologią.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Z tego co wiem to symbole, które podałeś (H+H oraz PiW) oznaczają producentów. icon_smile.gif


H+H to firma natomiast p+w to system (pioro + wpust) czyli w bloczku z jednej strony masz takie dwa rowki a z drugiej strony masz takie wypustki i sie je do siebie laczy jak klocki dzieki temu nie musisz stosowac zaparawy w pionie tylko nakladasz cieka warstwe w poziomie. Bloczki z p+w sa drozsze od tych bez p+w icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

O! I w końcu pojawiło się wyjaśnienie icon_smile.gif


Ja buduję z Solbetu (bet kom) 36 (chyba) miał być 42 ale koszta... i odchudziliśmy ściany. Bez dociepleń bo jakoś nie chce mi się wierzyć że dom obłozony plastikiem oddycha mam na myśli styropian. Może zmienię zdanie jak mi przymrozi dupkę pierwszej zimy...
Link do komentarza
Cytat

Ja buduję z Solbetu (bet kom) 36 (chyba) miał być 42 ale koszta... i odchudziliśmy ściany. Bez dociepleń bo jakoś nie chce mi się wierzyć że dom obłozony plastikiem oddycha mam na myśli styropian. Może zmienię zdanie jak mi przymrozi dupkę pierwszej zimy...


Napewno Ci nie przymrozi, moi rodzice postawili z solbetu 36cm parterówke 130 m2 użytkowej, ogrzewanie -gaz z butli + koza żeliwna. Zimy wyglądają tak , że w dzień palą w kozie i to minimum , bo jest za ciepło, a na noc włączaja piec też na minimum. Jateż bedę budować z Solbetu ale 42 cm,
Link do komentarza
Cytat

Napewno Ci nie przymrozi, moi rodzice postawili z solbetu 36cm parterówke 130 m2 użytkowej, ogrzewanie -gaz z butli + koza żeliwna. Zimy wyglądają tak , że w dzień palą w kozie i to minimum , bo jest za ciepło, a na noc włączaja piec też na minimum. Jateż bedę budować z Solbetu ale 42 cm,


Hmm... Jesteś pewien, że jest aż tak dobrze?
Link do komentarza
Cytat

Napewno Ci nie przymrozi, moi rodzice postawili z solbetu 36cm parterówke 130 m2 użytkowej, ogrzewanie -gaz z butli + koza żeliwna. Zimy wyglądają tak , że w dzień palą w kozie i to minimum , bo jest za ciepło, a na noc włączaja piec też na minimum. Jateż bedę budować z Solbetu ale 42 cm,




ja mam w projekcie też ściany 36 cm ale powiem szczerze że się trochę boję stawiać dom bez ocieplenia. Poza tym, gdzieś już o tym pisałem, boje się błędów wykonawczych: spoiny, ndproża, docieplenie wieńca... Przy styropianie jak się popełni takie błędy to i tak nie ma większego znaczenia.

Cytat

Ja buduję z Solbetu (bet kom) 36 (chyba) miał być 42 ale koszta... i odchudziliśmy ściany. Bez dociepleń bo jakoś nie chce mi się wierzyć że dom obłozony plastikiem oddycha mam na myśli styropian. Może zmienię zdanie jak mi przymrozi dupkę pierwszej zimy...



...a z oddychaniem to raczej bym tego nie przeceniał. Dobra wentylacja to podstawa dobrego klimatu w domu. Nawet najlepiej "oddychające" ściany nie zastąpią wentylacji. Zamiast styropianu można też założyć watę wtedy można skorzystać z tej właściwości ściany.
Link do komentarza
Cytat

Ja też jestem pewna- moi znajomi mają domek z poddaszem i grzeją kominkiem z płaszczem. Mówią że idzie dużo na grzanie pierwszej zimy a potem jest juz dobrze. Odwiedzamy ich często i upierają się przy swoim- nie dokładać styropianu.
pozdrawiam
fp



Skoro tak mówicie to pewnie wiecie icon_wink.gif ja zaryzykuje stwierdzenie
że jak nie pomoże to i nie zaszkodzi no może trochę szarpnie po kieszeni. icon_lol.gif

pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...