Skocz do zawartości

młynek do odpadków


Ania Ry

Recommended Posts

Czy ktoś z was ma zamontowany młynek do odpadków w zlewozmywaku? Zastanawiam się, czy lepiej kupić coś takiego czy też selektor odpadków. Znalazłam na moderni.pl młynek za 620 złotych, czyli o prawie 400 złotych mniej niż sklepie stacjonarnym. Niedługo będziemy montowali kuchnię i muszę dokonać wyboru. Czy rzeczywiście dzięki młynkowi pozbyliście się brzydkich zapachów z kuchni? Czy młynek radzi sobie z kośćmi? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
Link do komentarza
Mam trochę do czynienia z młynkami. Te naprawdę porządne i trwałe stosuje się w restauracjach, ale i tam są z nimi spore problemy. No i ceny straszne.
Zwykle działają bezproblemowo kilka miesięcy, a potem to już tylko walka z wyciekami a nawet czasem z kopiącym prądem.
Zdecydowanie odradzam młynek f-my Teka. U klienta rozleciał się po kilkunastu miesiącach tak skutecznie, że nie było co naprawiać. Zbudowany jest tak, jakby firmie właśnie na takim efekcie zależało. Złe śruby, zwykła blacha obudowy silnika,która błyskawicznie skorodowała powodując mocne przebicia na zlew.
Mimo,że był na gwarancji, o serwisie można zapomnieć. Niedostępni.
Link do komentarza
Cytat

Kolego co oznacza dobrze zjeść dla Ciebie - nie koniecznie również dla psa. Pies powinien jeść tylko suchą karmę albo tylko gotowane "ludzkie" jedzenie. W przeciwnym razie często choruje. Każdy hodowca Ci to powie. Dla psa przyzwyczajonego do karmy Twoje odpadki to żaden przysmak.


dobra kolego bo nie w temacie ale jeszcze zaden piec mi nie chorował nigdy od ponad 30lat a mam juz 3 -go psa młodego rocznego i tez zdrowy
i na tym prosiłnbym te polemikę zakończyć
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ale mega stagnacja w tym temacie icon_sad.gif I nawet głosów mało. Ciekawe dlaczego?


Witam. Uważam, że młynek za rewelacyjny wynalazek.
np.
-obieranie warzyw prosto do zlewu
-wszelkie odpadki z obiadu prosto do zlewu
-nie ma już nieprzyjemnego zapachu z kosza, ani resztek czekających na wyniesienie

wada to cena, ale jeśli kogoś stać to montować bez zastanowienia
Link do komentarza
Cytat

Witam. Uważam, że młynek za rewelacyjny wynalazek.
np.
-obieranie warzyw prosto do zlewu
-wszelkie odpadki z obiadu prosto do zlewu
-nie ma już nieprzyjemnego zapachu z kosza, ani resztek czekających na wyniesienie

wada to cena, ale jeśli kogoś stać to montować bez zastanowienia


To są piękne założenia, ale rzeczywistośc z młynkiem często wygląda zupełnie inaczej:
-obieranie warzyw prosto do zlewu
-wszelkie odpadki z obiadu prosto do zlewu
-dziecko wrzuciło tam kamień, albo wpadła malutka łyżeczka
-włączamy młynek, a on nie działa, albo przecieka, albo wpada w wibracje, albo kopie prądem
-czasem działa i przecieka, o czym dowiadujemy się jak poczujemy smród spod szafki
-mamy wiec młynek pełen śmierdzących odpadków, których nie potrafimy usunąc
icon_sad.gif
Link do komentarza
Witam,

Nad tym tematem się nie pochyliłem, i raczej nie zakupię , chyba że na szarym końcu. Jednakże z uwagi na potrzebę umiejscowienia kosza na śmieci ( z segragacją - trzy komory wysuwane przy otwarciu drzwi od szafki zlewozmywakowej) pewnie nie znajdę miejsca na młynek (teoretycznie - gdybym zmienił zdanie), chyba że zmieści się pod 0/5 komory zlezwozmywaka.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Odpowiedzi krytykujące młynek są od osób, które go nie mają. Nigdy nic mi do młynka nie wpadło tym bardziej kamień. (nie mam kamieni w zlewie) do młynka jest sitko na korku jeśli chcemy używać komory jako zwykłego zlewu. Faktycznie lepiej jest mieć młynek w osobnej komorze. Nie jest to rzecz niezbędna w domu, oczywiście. Jak odkurzacz centralny i 50 calowe tv też nie. To po prostu jedno z wielu rozwiązań ułatwiających życie. (jak domofon) Jeśli dla kogoś nie jest problemem wyrzucanie do wiaderka za drzwiami to ok. Nam akurat wiaderko za drzwiami nie odpowiada. Nie ma też mowy o brzydkim zapachu z młynka tak samo jak nie powinno śmierdzieć ze zlewu umywalki czy bidetu, tam też jest syfon.(śmierdzi z wiadra z odpadami ;P) Jeśli Ci śmierdzi z młynka to masz źle zamontowany odpływ. Oczywiście jest to droga rzecz i za te pieniądze można kupić do domu coś innego. Każdy ma swój sposób na wygodny dom. Moja żona uważa jednak młynek za numer1 pośród gadżetów zamontowanych w domu. Pozdrawiam Wszystkich
Link do komentarza
Cytat

Moja żona uważa jednak młynek za numer1 pośród gadżetów zamontowanych w domu.



Podobnie i moja. Drugi jest kominek. icon_biggrin.gif
Młynek Franke 0.75KM sprawdza się od 4 miesięcy i pozbawia kuchnię wszelkich nieprzyjemnych zapachów. Do tego segregacja śmieci i można praktycznie zapomnieć o MPO icon_wink.gif

P.S. W pierwszym tygodniu użytkowania żona próbowała zmielić w nim nóż...
Link do komentarza
Cytat

Odpowiedzi krytykujące młynek są od osób, które go nie mają. Nigdy nic mi do młynka nie wpadło tym bardziej kamień. (nie mam kamieni w zlewie) do młynka jest sitko na korku jeśli chcemy używać komory jako zwykłego zlewu. Faktycznie lepiej jest mieć młynek w osobnej komorze. Nie jest to rzecz niezbędna w domu, oczywiście. Jak odkurzacz centralny i 50 calowe tv też nie. To po prostu jedno z wielu rozwiązań ułatwiających życie.


A jasne, że młynka nie mam, a krytykuję, bo wszystkie młynki, do których byłem jako hydraulik wzywany, o ile w ogóle działały więcej niż rok, przedstawiały sobą żałosny widok, totalnie usyfione wyciekającym z nich na skutek nieszczelności brudem. W kilku przypadkach odmówiłem naprawy, bo nie jestem serwisem tych urządzeń i nie mam ze sobą skrzyni części zamiennych, ale przede wszystkim dlatego, że nie nadawały się do naprawy.
Zapewniam cię, że nie należę do fachowców łatwo się poddających i naprawiających urządzenia poprzez ich wymianę na nowe. Często podejmuję się napraw urządzeń, które widzę po raz pierwszy w życiu, bo lubię się uczyć.
Nie neguję w żadnym stopniu idei takiego urządzenia w kuchni. To naprawdę bardzo przydatne urządzenie. Neguję ich jakość.
Chętnie poczytam opinię o twoim młynku gdzieś za dwa lata.
A co do kamieni, to wyciągałem już takowe z młynka. Dzieci potrafią wiele rzeczy. icon_confused.gif
Link do komentarza
Ludzie opamietajcie sie i nie kompromitujcie opiniami o czyms o czym nie macie zielonego pojecia, Wiadomo, gdyby w polandii zamiast toalet bylyby wychodki albo brakowaloby spluczki i ekstrementy nalezaloby wyrzucac lopata na zewnatrz, to spluczke tez uznalibyscie na ekstrawagancje... rece opadaja czytajac niektore brednie. W tych tak przez was znienawidzonych Stanach od wielu latach jest to standard ulatwiajacy zycie i prace w kuchni, nikt nie wrzuca tu lyzeczek, sprzet dziala latami i sie nie psuje, przyzwoity mlynek to ekstrawagancja kosztujaca okolo 200 zielonych i spelnia swoje zadanie. Sprobojcie zdobyc na ich temat jakies rzeczowe informacje zamiast nadrabiac bezpodstawnymi opiniami. Mlynek TAK, ciemnogrod i ignorancja NIE (przepraszam za brak znakow polskich-u nas ni ma takiego wynalazku- te wszystkie ogonki to zbyt wielka ekstrawagancja)
Sam mam i uzywam, jest to urzadzenie nieekstrawaganckie, pozyteczne i niewadliwe. Goraco polecam. U nas sie to nazywa GARBAGE DISPOSAL i jest super, niezbedny prawie jak mikrofala, ale jak sie czegos nie ma, nie zna to lepiej poznac zamiast bezpodstawnie krytykowac, ale to takie typowo polskie. Trudno nam nabrac dystansu i obiektywnosci do nowosci, lepiej je zmieszac z blotem, bedzie smieszniej i mozna sie poczuc lepiej.
Ataki na moj wpis mile widziane:).
Link do komentarza
Ludzie, co wy?
Opisuję swoje rzeczywiste doświadczenia, a nie jakieś tam fantazje. W większości restauracji, gdzie bywam z serwisem innych rzeczy są młynki, i są bardzo chwalone za ich przydatność.
Nikt tutaj tego nie kwestionuje.
Z drugiej strony obsługa kuchni załamuje ręce nad ich ciągłymi wyciekami, obślimaczonym wyglądem, koniecznością częstego wycierania ociekającego z nich brudu, a już stojące pod kilkuletnim młynkiem wiaderko, to zwykle standard. I nie są to urządzenia za 600-1000 zł, jak w domach, ale kosztujące po kilka tysięcy, za to ciężko pracujące.
Zrozumcie to, że młynki są sprzedawane u nas od kilkunastu lat, ale serwisu się nie można doprosić. Co się dziwić dotychczasowym użytkownikom, że czasem mają dość młynka, i nie chcą o czymś takim słyszeć nigdy więcej.
W końcu pewnie i u nas będzie w tej kwestii porządek, i młynki będą lepszej jakości, dorównującej tym z USA.
Jarucha, rozbierałeś kiedyś taki młynek na części? Jeśli miałeś okazję zobaczyć jak zbudowany jest taki młynek w USA, to pewnie byłbyś w niezłym szoku, jakbyś zobaczył ten młynek TEKA, który ja miałem okazję rozkręcić na kawałki.
Totalne dziadostwo, jakiego nawet Chińczycy by nie wypuścili na rynek.
Po rocznym użytkowaniu to był przerdzewiały złom nie nadający się do naprawy, wiec proszę, nie pisz mi, że nie wiem o czym piszę. Z młynkami stykam się znacznie częściej, niż przeciętny Polak.
Mam nadzieję, że ta znana przecież z dobrych wyrobów firma, coś zmieniła w tej kwestii, bo takim produktem strzelili sobie w kolano. Młynek wykonano tak, jakby zależało im na tym, żeby się szybko rozleciał.
To nie był pojedynczy przypadek.
Link do komentarza
Cytat

To tak jakby serwisant lodówek powiedział "nie kupujcie lodówki bo się psuje', jak się zepsuje to trudno.Pralka mi sie popsuła i co mam prać ręcznie? Proszę Cię hydrauliku...


Wobec tego proszę o opinię tych, co mają młynki od co najmniej 3 lat. W Polsce. icon_smile.gif
Wtedy będzie to naprawdę miarodajne.
I dodaję po raz kolejny. Nie jestem ich przeciwnikiem. To bardzo dobre urządzenie w domowej kuchni.
Kiedy działa co najmniej kilka lat.
Link do komentarza
a moze sprowadzic z USA... nie chwalacy sie wykanczam aktualnie dom w Polsce i seryjnie, sprowadzam mlynek stad. Inna sprawa, ze rownolegle z instalacja 230volt, mam poprowadzona instalacje (gdzieniegdzie do zbiorczego transformatora) 110 volt. Polecam linie produktow np. z centrum handlowego SEARS, www.sears.com, (w wyszukiwarce prosze wpisac Garbage Disposal). A poza tym, nie orientuje sie, ale czy np. Bosch czy inny niemiecki producent nie prowadzi ich sprzedazy w Poslce?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Wiecie jak człowieka nastraszyć icon_smile.gif


Widzę, że nie było tu ani jednego entuzjasty.
Owszem, jest to jakis wydatek i jak nie stać to nie. Ale wygodne jest to bardzo. Moja przyjaciółka robiła ostatnio remont kuchni i namówiłam ją na 4 rzeczy, które były sporym wydatkiem, ale akurat na najbiedniejszą nie trafiło a dotego kuchnia nie służy u niej do ozdoby. Były to :
- blat granitowy
- kuchenka indukcyjna
- duży jednokomorowy zlew (zmywarka jest)
- młynek w zlewie.
Ze wszystkich tych rad jest bardzo zadowolona. Wydatki juz przebolała.
Młynek poza oczywista wygodą zaoszczędza ponadto na ilosci wyrzucanych do smietnika odpadów. zalezy co kto z takim odpadami moze robić. Ona kompostu nie prowadzi (ogród wyłącznie ozdobny), świnek nie ma, a za wywóz śmieci musi płacić.
Reasumujac: jak mozna to zamontować, a jak nie, to też dobrze.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Jedynym doświadczeniem jaki mam z młynkiem, to odgłosy jego używania u sąsiadów. Jak siedzę w pokoju telewizyjnym, który sąsiaduje z kuchnią sąsiadów słyszę od 18 lat szum włączonego młynka. Może aktualnie produkowane są cichsze, ale te kilkadziesiąt decybeli wytwarzają i tak.

Dlatego nie planuję go u siebie.
Szumiący wyciąg, zmywarka, rozmaite sprzęty AGD, to stanowczo za dużo na moje biedne uszy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...