Skocz do zawartości

Ocieplenie stryszku na poddaszu


Recommended Posts

Witam, mam następujące pytanie. Otóż mam poddasze mieszkalne, na samej górze jest mały stryszek. Ocieploną mam tylko jego podłogę. Czy jest sens umieszczenia na ścianach wełny(jest sama dachówka)? czy dzięki temu latem w mieszkaniu będzie chłodniej ( od pewnej osoby słyszałem taką opinie i chcę ją potwierdzić). Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

Witam, mam następujące pytanie. Otóż mam poddasze mieszkalne, na samej górze jest mały stryszek. Ocieploną mam tylko jego podłogę. Czy jest sens umieszczenia na ścianach wełny(jest sama dachówka)? czy dzięki temu latem w mieszkaniu będzie chłodniej ( od pewnej osoby słyszałem taką opinie i chcę ją potwierdzić). Z góry dziękuję za odpowiedzi.



Witam,

Oczywiste jet dla mie , że jeśli ocieplisz wełną połacie dachowe ( bo tak rozumiem pytanie - nie dosć precyzyjnie zadałeś pytanie, można także zrozumieć , że chodzi o ściany kolankowe, ale mniejsza o to , chociaż one od zewnątrz też powinny być ocieplone), oraz dasz izolację termiczną w postaci wełny w stropie nad poddaszem to naturalnie takie ocieplenie chaty spowoduje zdecydowanie lepsze warunki ciepne i w lecie będziesz miał chłodniej a w zimie cieplej.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...