Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Potrzebny projekt do kanalizacji?


Recommended Posts

Cytat

Czy, aby wykonać przyłącze kanalizacyjne do domu jednorodzinnego muszę mieć wykonany projekt?Aby wykonać przyłącze kanalizacyjne nie trzeba mieć projektu. Musisz mieć warunki techniczne które wydaje gmina/starostwo w zależności gdzie mieszkasz. Po ich uzyskaniu możesz wykonć przyłącza a później po skończonych pracach musisz wykonać inwentaryzację geodezyjną powykonawczą i dostarczyć ją do gminy/starostwa.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z oczywistych względów do wykonania przyłącza kanalizacyjnego niezbędny jest projekt określający m.in. średnicę rur i ich przebieg, lokalizacje studzienki rewizyjnej itd., natomiast nie jest potrzebne pozwolenie na budowę - wystarczy zgłoszenie z dołączonym projektem.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Z oczywistych względów do wykonania przyłącza kanalizacyjnego niezbędny jest projekt określający m.in. średnicę rur i ich przebieg, lokalizacje studzienki rewizyjnej itd., natomiast nie jest potrzebne pozwolenie na budowę - wystarczy zgłoszenie z dołączonym projektem.Witam, chciałbym otrzymać jakąś poradę w następującej sprawie: otrzymałem promesę od lokalnego przedsiębiorstwa wod-kan na przyłączenie, po czym otrzymałem decyzję o warunkach zabudowy. Następnie uzyskałem z tego samego przedsiębiorstwa warunki techniczne przyłączenia wod - kan do projektowanego budynku jednorodzinnego. W chwili obecnej po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę, przedsiębiorstwo wod - kan poinformowało mnie, że zamierza mi cofnąć warunki techniczne bez podania przyczyny i uzasadnienia. Czy mogą to zrobić? Proszę o opinię w tym temacie. Mój nick - kornel1006, e-mail kornel1006@o2.pl.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...