Skocz do zawartości

mój pokój do remontu


wojna

Recommended Posts

Witam
Poszukuję zdolnej, inteligentnej i życzliwej osoby aby zaproponowała jakieś rozwiązanie w tej sytuacji.
Mój pokój ma wymiary 4,75x2,5 i jest dość mało nasłoneczniony. Chciałabym mieć ciemnie ściany, bordowe lub fioletowe choć boję się, że pokój może być za mały na tak ciemne kolory. Druga sprawa to moja wykładzina, która jest granatowa z żółtymi plamkami, wersalka i krzesło też są granatowe i nie wiem czy moje ściany by pasowały do wykładziny i mebli. Pod spodem mam zniszczony parkiet więc nie mogę jej zdjąć i muszę się sugerować wykładziną w doborze koloru ścian. Mogę użyć tylko jednego koloru i chciałabym pomalować kaloryfer na czarno albo szaro. Meble mam jasne.

Lubię nowoczesny styl, może powiesiłabym na ścianie jakiś fajny plakat albo namalowała prosty wzorek.
Nie mam zupełnie głowy i talentu do projektowania wnętrz dlatego proszę jakieś miłe osoby o pomoc, może inni też by skorzystali bo mój pokój jest dość typowy icon_smile.gif

pozdrawiam serdecznie.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



Link do komentarza
Na twoim miejscu zapomniałabym o ciemnych ścianach, jak sama piszesz pokój jest mało nasłoneczniony, a do tego dość wąski, jak pomalujesz go na ciemno to będziesz miała jak w grobowcu. Dobrym pomysłem na ścianę przy granatowej wykładzinie byłby kolor szary (ale jasny), jedną z krótszych ścian możesz pomalować na kolor grafitowy taki lekko wchodzący w granat. Usytuowanie drzwi przy samej ścianie jest dość niefortunne w tego typu pokojach, ale przypuszczam, że ich przesunięcie nie wchodzi w grę. Może spróbuj (jeśli to możliwe) wymienić drzwi na przesuwne lub ostatecznie na harmonijkowe to pozwoli troszkę lepiej wykorzystać tą ścianę przy nich ,właśnie ją możesz pomalować na ciemniejszy kolor i na tym tle namalować, przy użyciu szablonu jakiś wzór , ale farbą w kolorze reszty ścian. Meble też radziłabym Ci ustawić na przeciwległych, krótszych ścianach to zrównoważy i uczyni pokój bardziej proporcjonalnym. Możesz poeksperymentować z ich ustawieniem, jaki układ będzie najodpowiedniejszy, W takim pokoju (bez zmiany mebli) niewiele można zrobić.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Jakie rodzaje nawiewników okiennych występują na rynku i jakie są zasady ich montażu oraz eksploatacji?


Przede wszystkim trzeba przestawić meble, żeby poprawić proporcje pokoju. Na rysunku propozycja. Projekt ma jedną wadę- telewizor jest na przeciwko okna, a więc potrzebne ciemniejsze rolety. Dłuższe ściany można pomalować na perłowo szary, krótsze na granatowo. Skontrastują się z szafami i wersalką.

Kanapę radzilibyśmy przykrywać białą kapą z IKEA o nazwie Indira (220x250cm, koszt 50zł) i zarzucić poduszkami. Nad telewizorem duży poziomy poster, może też z IKEA.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Bardzo mi się podoba ta propozycja, jednak biurko ma 170cm i nie można tego przystawić do kaloryferu ponieważ jest tam rączka do regulacji i wtedy musiałoby stać lekko odsunięte i zajmować prawie całą szerokość pokoju. Będę się starać je jakoś tam wcisnąćicon_smile.gif

Druga sprawa to kolor ścian, muszę mieć jeden kolor ponieważ nie mam w ogóle pieniędzy na farby. Perłowy mi się podoba ale nie wiem czy nie będzie za jasno jak wymaluję nim wszystko.

Chciałabym kupić wieeelkie i długie zasłony aż do ziemi, które nadawałyby klimatu

Pokój jest jednak mały i nie wiem czy nie będzie zbytnio wydawał się zagracony bez tej większej przestrzeni na środku,

jak myślicie?icon_smile.gif

dziękuję za wszystkie wskazówki!

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...