Skocz do zawartości

Teren podmokły na działce ornej? Pomóżcie


Iwulek

Recommended Posts

Mam działkę orną 22 a. Chciałam ją sprzedać i w gminie powiedziano mi, że nie będzie problemów z uzyskaniem na niej warunków zabudowy.
Znalazł się chętny kupiec. Wystąpił o warunki zabudowy. I tu niespodzianka. W gminie działka figuruje jako teren podmokły. W pobliżu są stawy. Taką informację uzyskał zainteresowy:
''Nachylenie terenu z obwodnicy, w zasadzie od skrzyżowania ze światłami powoduje, że woda spływa w kierunku Osiedla i niestety przez tą działkę. Dreny nie wystarczą, konieczny byłby rów odwadniający i prowadzący wodę w kierunku Osiedla.''

To musiałoby byc inwestycją gminy i chyba również miasta.
Jak załatwić taki problem? I czy gmina nie miała obowiązku poinformować mnie o takim wpisie na mapach?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Problem wymaga indywidualnego rozpatrzenia, gdyż opis zaistniałej sytuacji jest zbyt lakoniczny. Ewentualnie mogą tu mieć zastosowanie przepisy dotyczące zmiany stosunków wodnych w wyniku przeprowadzonych robót drogowych, jeśli np. w wyniku pobudowania drogi nastąpił spływ wód opadowych na teren działki. W takiej sytuacji inwestor, który budował drogę ma obowiązek zapewnienia odpływu wód w inny sposób.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...