Skocz do zawartości

Użyczenie gruntu


Recommended Posts

Witam i pozdrawiam wszystkich. Mam pytanie czy ktoś może spotkał się z takim terminem jak
"dożywotnie użyczenie gruntu pod budowe domu" Otóż sytuacja przedstawia sie następująco
Teściowa użyczyła mi i żonie działke pod budowę domu, z tego względu że nie można było wedzielić
8 arów gruntu na samodzielną działke. Cała działka ma 15arów. Czy po użyczeniu gruntu jestem pełnoprawnym jej
włascicielem. Wszystko jest załatwione notarialnie u notariusza łącznie z mapką itp.
Zgodę na budowę dostalismy ja z żoną.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Co to znaczy „dożywotnie”? Dożycie kogo, teściowej czy was?
A co będzie jak „dożyje”?

Ta działka i wszystko co na niej jest zbudowane należy do właściciela działki – czyli teściowej.
Taką umowę użyczenia, jak każdą inna, można wypowiedzieć – oczywiście z konsekwencjami zapisanymi w umowie użyczenia.

Moim zdaniem, po wybudowaniu, należy bezzwłocznie dokonać podziału nieruchomości. Gdy dom będzie stał, najprawdopodobniej stanie się to możliwe.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Co to znaczy „dożywotnie”? Dożycie kogo, teściowej czy was?
A co będzie jak „dożyje”?

Ta działka i wszystko co na niej jest zbudowane należy do właściciela działki – czyli teściowej.
Taką umowę użyczenia, jak każdą inna, można wypowiedzieć – oczywiście z konsekwencjami zapisanymi w umowie użyczenia.

Moim zdaniem, po wybudowaniu, należy bezzwłocznie dokonać podziału nieruchomości. Gdy dom będzie stał, najprawdopodobniej stanie się to możliwe.



oczywiście, że tak; budujemy na całej działce, a potem z ustawy o gospodarce nieruchomościami jest podstawa podzialu właśnie ze względu na stojący dom. potem zniesienie współwłasności nieodpłatne i tyle.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...