Skocz do zawartości

Meble Black Red White


Super B

Recommended Posts

Cytat

Wzornictwo - rzecz gustu , jakość - tragedia!!!



BRW to wiele serii są lepsze i gorsze.
Tanie to one były kilka lat temu. Teraz już nie.
Jeżeli już chcemy porównywać z innymi meblami to róbmy to w tej samej półce cenowej.

Dużym plusem BRW jest możliwość po kilku latach dokupienia dodatkowego elementu z kolekcji.
Mam te meble i w stosunku do wydanych pieniędzy jestem z nich zadowolony.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość stach
Cytat

Mnie osobiście bardzo podoba się zwornictwo mebli z BRW, a dodatkowo duży wybór:)


Mnie też podoba się wzornictwo i ten duży wybór!!!
Ale jakość - przynajmniej do tej pory - jest taka, jaka jest icon_sad.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

BRW zdecydowanie odradzam. Chyba że coś tymczasowego i drobnego, np. komoda lub coś takiego.


Mam komodę BRW i to ostatnia rzecz jaka od nich kupilem.
Nie dość ze nie wytrzymuje codziennego użytkowania (wyjątkowo delikatnego obchodzenia się z nią) to już na pewno nie nadaje się do jakiegokolwiek transportu.
Po przeprowadzce do nowego domu nadaje się jedynie do tego żeby stać ukryta w kącie garderoby (a i to chyba niezbyt długo)...
Link do komentarza
Cytat

Salon - Ontario BRW
Pokój 1 - XXI BRW
Pokój 2 - XXI BRW
Pokój 3 - Reset BRW

Nigdy żadnych problemów z uchwytami, obdarciami, pęknięciami, czy mechanizmami.



Masakra tez nie polecam tej firmy, ostatnio przestawialiśmy meble u naszej klientki i regał się rozsypał nam w rękach. Pierwszy raz widziałem coś takiego, a meble miały niecałe 3 lata. Chiński badziew. Najlepiej to na zamówienie u stolarza wtedy jest gitara.
Link do komentarza
Cytat

Masakra tez nie polecam tej firmy, ostatnio przestawialiśmy meble u naszej klientki i regał się rozsypał nam w rękach. Pierwszy raz widziałem coś takiego, a meble miały niecałe 3 lata. Chiński badziew. Najlepiej to na zamówienie u stolarza wtedy jest gitara.



Bo jak się nie umie złożyć i dokręcić to sory ale nie dziw się że ci się rozleciało. Napisz o jakim systemie mówisz albo nazwę tych mebli bo jestem ciekaw...
Link do komentarza
Cytat

Bo jak się nie umie złożyć i dokręcić to sory ale nie dziw się że ci się rozleciało. Napisz o jakim systemie mówisz albo nazwę tych mebli bo jestem ciekaw...


Rozlatywanie się mebli BRW nie jest spowodowane nieumiejętnością składania i dokręcania, tylko - przede wszystkim - marnej jakości materiałów konstrukcyjnych tych mebli. Płyta jest cieńsza o 2 mm (ponad 11 % od grubości płyt używanych przez innych producentów), przez to mniej wytrzymała. Ta wytrzymałość też nie jest mniejsza proporcjonalnie do grubości, dodatkowo zmniejszona jest poprzez zastosowanie oklejania folią dekoracyjną, a nie laminatem melaminowym - zdecydowanie wytrzymalszym! Poza tym płyta sprawia wrażenie mniej "sprasowanej", rzadszej, niż zwykła płyta paździerzowa laminowana, dostępna np. w supermarketach i składach z płytami meblowymi.
Mam do tej pory 37-letni regalik, po trzech przeprowadzkach ( w tym jednej na bagażniku dachowym SYRENKĄ icon_biggrin.gif ), wyprodukowany w Łasku, kupiony w paczkach, skręcony przeze mnie osobiście i trzyma się jak nowy! A i jeszcze szafę ubraniową, która stoi w kącie w garderobie i wiernie służy dalej icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ja mam pare szt. z jednej serii BRW i jestem zadowolony. Idealne nie sa bo gdzies okleina na gorze sie wytarla, przy biurku z przegu okleina brzegowa troche sie troche ukruszyla. Meble maja za soba dwie przeprowadzki i trzymaja sie dobrze a musza przezyc jeszcze jedna. Jakis czas temu dokupilem dodatkowy element do kompletu co uwazam u nich za duza zalete, ze jest taka mozliwosc po paru latach...
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

ja dodam tylko że w moim regale na ksiązki półki były faktycznie wygiete w łuk pod cięzarem książek, we wszystkich szufladach prowadnice rozsypały się po roku- dwóch.



i tym mnie skutecznie zniechęciłaś do kupna tam właśnie półek. Już sobie wybrałam jeden komplet tej firmy, ale jak przeczytałam jakiś czas temu ten post to powiedziałam sobie: : o nie, nie kupie tam" Bo ja mam bardzo dużo książek a co mi po półkach które się wyginają pod ciężarem... I zamówiłam sobie półki, zapłacę dużo drożej pewnie niż jakbym kupiła gotowe ale mam (mam nadzieję) pewność co do trwałości i wytrzymałości. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

i tym mnie skutecznie zniechęciłaś do kupna tam właśnie półek. Już sobie wybrałam jeden komplet tej firmy, ale jak przeczytałam jakiś czas temu ten post to powiedziałam sobie: : o nie, nie kupie tam" Bo ja mam bardzo dużo książek a co mi po półkach które się wyginają pod ciężarem... I zamówiłam sobie półki, zapłacę dużo drożej pewnie niż jakbym kupiła gotowe ale mam (mam nadzieję) pewność co do trwałości i wytrzymałości. icon_smile.gif


U mnie nie to ,że się wygięły,tylko deska z góry zaczęła odchodzić pod siłą ciężaru.Mój mąż spiął szafkę blachami z dwóch stron i teraz nic sie nie stanie. Półka również jest powieszona na mocniejszych blaszkach,nie tych co były w orginale.
Link do komentarza
Kupowaliśmy z wyprzedaży komplet mebli do dziecinnego pokoju. Minęły 2 lata dzieciak dorasta, a meble jak je postawiliśmy tak stoją. Mogę dodać, że sam je skręcałem i nie było z tym żadnych problemów. Na podstawie swoich doświadczeń śmiało mogę polecić firmę BRW.
Link do komentarza
Cytat

U mnie nie to ,że się wygięły,tylko deska z góry zaczęła odchodzić pod siłą ciężaru.Mój mąż spiął szafkę blachami z dwóch stron i teraz nic sie nie stanie. Półka również jest powieszona na mocniejszych blaszkach,nie tych co były w orginale.



to dobrze ze udało się uratować icon_smile.gif

ale to przecież nie o to chodzi, żeby poprawiać i przyklejać, doklejać jak się wydało pieniądze na coś co powinno być dobre.
Ja oczekuje od mebli solidności.
W każdym razie ja już czekam na odbiór półek na zamówienie - i pewnie po kilku miesiącach lub latach okaże się czy się opłacało zaryzykować a nie kupić gotowce:-)
Link do komentarza
Cytat

to dobrze ze udało się uratować icon_smile.gif

ale to przecież nie o to chodzi, żeby poprawiać i przyklejać, doklejać jak się wydało pieniądze na coś co powinno być dobre.


To racja
Nasze meble wyglądają bardzo dobrze,nie widać żadnych uszkodzeń.Jedyne co to właśnie ich wzmacnianie.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ja też mam, ale sobie nie chwalę. Kupione dawno, bo 10 lat temu i od poczatku były z nimi problemy. Mają bardzo słabe prowadnice w szufladach, wymienialiśmy, wysypały się kuleczki z łozysk. I okleina tez jest do bani. Podobno jest papierowa. Na komodzie stał kwiatek w ceremicznej doniczce, na podstawce zbierała się woda i w tym miejscu płyta lekko napuchła. No i na rantach od wycierania kurzu starła się okleina. Moje kupiłam 10 lat temu może teraz robią lepsze. Nie były drogie. Jaka cena taka jakość. Moja mama ma serię Bawaria i jest ok, nic sie nie dzieje, ale ona jest z drewna i tania nie była.
Link do komentarza
Ja mam zestaw largo BRW wenge. Niestety po 2,5 roku użytkowania nie są w zbyt dobrym stanie.. Na bokach frontow odkleja się okleina. W dodatku przy każdym przetarciu ściereczką widać ślady. Kolor wenge jest jednak bardzo niepraktyczny. Mam pytanie - czy można coś zrobić z tymi frontami? Z tego co wiem to ten moduł, ktory posiadam ma kilka rodzajów frontu do wyboru. Czy BRW sprzeda mi tylko nowe fronty?A może lepiej okleić je/pomalować etc.?Proszę o porady co byłoby najlepsze...
Link do komentarza
Cytat

U mnie wygląda to normalnie, meble mam 3 lata, póki co nic się nie rozpada/odpada/odkleja - nawet "tył" szafek czy meblościanki, inna sprawa, że bardzo sporadycznie bywam w domu. Tak więc wszstysko jest raczej kwestią użytkowania.




Przy normalnym użytkowaniu nic nie powinno dziać się z meblami. Jednak u mnie jest inaczej.Meble są do d.... icon_confused.gif Edytowano przez Evelina27 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ja mam zestaw largo BRW wenge. Niestety po 2,5 roku użytkowania nie są w zbyt dobrym stanie.. Na bokach frontow odkleja się okleina. W dodatku przy każdym przetarciu ściereczką widać ślady. Kolor wenge jest jednak bardzo niepraktyczny. Mam pytanie - czy można coś zrobić z tymi frontami? Z tego co wiem to ten moduł, ktory posiadam ma kilka rodzajów frontu do wyboru. Czy BRW sprzeda mi tylko nowe fronty?A może lepiej okleić je/pomalować etc.?Proszę o porady co byłoby najlepsze...


Nie powinno być problemu z kupnem samych frontów w BRW,gdyby jednak to zawsze możesz zamówić u stolarza.Oklejania nie polecam to raczej sposób na krótszą metę.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Rodzice mają regał i komodę BRW w salonie - do przeprowadzki było OK, choć muszę przyznać, że bardzo o nie dbali, u mnie nie miałyby tak lekko icon_smile.gif
Ale po częściowym rozłożeniu i złożeniu podczas przeprowadzki regał zaczął się chwiać i trzeba było go wzmacniać domowymi sposobami.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
No jeżeli rozkręcasz meble wielokrotnie,to nic dziwnego że w końcu regał zaczął się chwiać,w końcu też mają swoją wytrzymałość. Odpowiednia pielęgnacja oraz użytkowanie mebli BRW, na pewno dadzą nam satysfakcję na kilka ładnych lat. To dobra firma,z doświadczeniem,a meble mają naprawdę solidne. Teraz bardzo fajny jest zestaw Fantazja do Sypialni.
Link do komentarza
Ostatnio sąsiadom naprawiałem wszystkie szuflady z kompletu BRW - front trzymający się na kołkach i odrobince kleju odpadł, spód szuflady niczym nie umocowany latał sobie luźno...
Trzeba było wszystko do kupy skleić i wzmocnić kątownikami od wewnątrz icon_confused.gif
I żeby nie było wątpliwości - szuflady nie były za bardzo obciążone - zawierały damską bieliznę i inne ciuszki - nie żadne książki, czy paczki z cukrem i mąką icon_confused.gif
Link do komentarza
hmm, mamy w salonie meble BRW z serii stylius bodajże tak się to zwało. Mamy witrynę narożną, komodę, witrynę trzydrzwiową, barek, szafke pod tv, szafe 4 drzwiową, stolik, lustro wiszące na ścianie i mniejszą komodę z trzema szufladami. Meble złożyłem samodzielnie, jednak poza standardowym zestawem dodałem troche kleju do drewna. Meble mają już około 5 lat, nie były ani razu przenoszone. W domu nie ma małych dzieci ani zwierząt, prawie wszyscy domownicy są już dorośli, więc raczej uważają na otaczające ich przedmioty. Meble po owych 5 latach nie wykazują absolutnie żadnych śladów zużycia. Szuflady zamykają się bardzo dobrze, fronty trzymają się, drzwiczki wyregulowane przy składaniu do tej pory trzymają swoją pozycję. Nic się nie rozkleja i nie rozpada. Jedyne co zauważyłem to nie dało sie przykręcić dwóch uchwytów ze względu na fabrycznie przekręcony gwint.

Mamy również komplet do sypialni, tyle że ma on około 8 lat. Szafa trzydrzwiowa z lustrem niestety słabo zniosła przeprowadzkę z jednego pokoju do drugiego na okres układania parkietu. Co prawda wróciła na swoje miejsce, ale trzeba było zaaplikować dodatkową dawkę wkrętów. Łóżko po kilku latach eksploatacji wylądowało na śmietniku gdyż zwyczajnie sprężyny zaczęły żyć własnym życiem i postanowiły wyjść na zewnątrz.

Czy to dobre meble czy nie, nie wiem. To zależy od tego kto jak szanuje i czego oczekuje od mebli.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Trzeba sobie powiedzieć wprost, ze Black Red White ma linię tanich mebli, których jakość jest słaba, ale ma też linię produktów droższych, które są wykonane z całkowicie innych surowców. Te meble z pewnością wytrzymają próbę czasu...


Ostatnio byłem w ich sklepie i jak rozmawiałem ze sprzedawcą to widziałem w jego oczach coś w stylu wydaj tyle kasy (coś około 40 tyś) na kuchnię frajerze... Wszyscy znajomi którzy coś od nich mają jadą po tym ile się da. Ja już zapomniałem o tej firmie. Tylko projekty mają fajne:)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 lata temu...
Cytat

mam meble BRW mniej niż rok. rozpadaj się w rękach, plecy z dykty odlatują, ogólnie - tragedia.


To chyba skaczesz po nich i je kopiesz, bo ja mam kilka lat i jedną przeprowadzkę z tymi meblami i trzymają się jakoś.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
BRW - Badziewie Rozlatujące się Wszędzie.

Niestety mam bardzo złe i niemiłe doświadczenia z meblami marki BRW. Użytkujemy dość ciekawy w swym wzornictwie komplet młodzieżowy Indiana. W tej serii u córki w pokoju znajdują się :

biurko
łóżko 90
półka
regał z szafką
szafa

Jakość to wizytówka tych mebli.
Pierwszy element jaki się rzuca to cienka płyta meblowa 16mm pokryta papierową okleiną (wytrzymałość na ścieranie na biurku - 2 lata), drugi element to niedopasowane elementy ozdobne oraz okucia. trzeci element to tylne płyty w szafach i półce - katastrofa. Dla pełnej informacji podam, że półka na klawiaturę straciła przednią okleinę po 18 miesiącach. Blat biurka w wyniku bardzo intensywnej nauki stracił okleinę na przodzie po dwóch latach. I teraz najlepsze. Łóżko używane bardzo delikatnie przez rozsądną 17-latkę rozleciało się po 11 miesiącach. Ktoś by pomyślał, że nieźle dała czadu. Nic z tych rzeczy. Poważna wada konstrukcyjna spowodowała wyrwanie mniejszej ścianki z pudła na pościel. Wiem już, że nic nie usprawiedliwia lojalności, ale to już przeszło nasze oczekiwania. Zareklamowaliśmy łózko i oczywiście nie uznano naszych roszczeń, natomiast zaproponowano kupno wadliwego elementu oraz podpowiedziano jak zadziałać aby wada się nie ujawniała ponownie. Brawo. Tylko usiąść i się zastrzelić.


Z tego powodu z całą odpowiedzialnością nie polecam mebli tego dziadowskiego producenta.


Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 7 miesiące temu...
Cytat

Wszystko jest kwestią gustu, a mi się meble BRW po prostu nie podobają. To nie mój styl icon_smile.gif



też tak miałem, ale żona sie uparła na łóżko i jest ok, oprócz tego, że mamy dość małą sypialnie, a ja śpię od okna i przechodząc w nocy, tyle razy już je wyklinałem (zazwyczaj wtedy gdy sieknąłem się w piszczel), ale jest bardzo wygodne, gdybyśmy mieli brać następne łóżko, to na pewno bym rozważył BRW icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Mi się podobają z BRW moduły possi light. Nowoczesne, dopracowane. Można je sobie dowolnie konfigurować. I do przeprowadzek też są idealne. Jaki to problem przewieźć poszczególne moduły icon_smile.gif Już nie mówiąc o tym, że można je sobie dowolnie przestawiać. To nie to, co meblościanki nie do ruszenia. Takie to przed przeprowadzką lepiej sprzedać :p
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Moja kuzynka ma meble BRW i na początku wyglądały ładnie ale ich jakość nie jest niestety najlepsza.


A są w ogóle jakieś meble które spełniają twoje wygórowane wymogi?
Bo meble z Ikea i meble woskowane już skomentowałaś negatywnie oraz z BRW.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...