Skocz do zawartości

Koszty działek


Sylwuś

Recommended Posts

Cytat

Witam serdecznie chciałem się zapytać jakie są koszty działek za m2 w poszczególnych województwach.
Oczywiście na terenach podmiejskich jak i w mieście.
Daje przykład w województwie Lubelskim od 120m2 terem podmiejski do 360m2 w Lublinie.



Witam.
Działka pod Lublinem w gminie Głusk to wydatek ok. 11-12 tys. za ar, natomiast na Lipniaku (stanowiącym praktycznie część Lublina, łączy Lublin z Konopnicą) to wydatek nawet 25-30 tys/ar...
Link do komentarza
Nowy Sącz- w granicach miasta ale na przedmieściach 10-15 tys za ar już się znajdzie choć bywają droższe (100-150 zł metr) w okolicach miasta powiedzmy do 20-30 km słyszę o cenach 7-12 tys za ar (70-120zł) zależnie od lokalizacji, mediów itp, w centrum miasta u nas znacznie drożej oczywiście, nie wiem ale napewno rzędu 250-300 zł metr (20-30 tys /ar)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Nam udało się kupić sporą działkę 42 km od Poznania, w połowie drogi miedzy Wrześnią a Gnieznem za ok. 45 zł za m2 czyli 4,5 tys zł za ar. Bardzo tanio zważywszy, że gdzie się nie ruszysz o parę kilometrów, to ceny wręcz się podwajają. W takiej np. Nekli ( 35 km od Poznania) za tą samą ziemię od 100 zł za m2 w górę.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Czy ktos z Was znalazł może takie (orientacyjne) zestawienie dla poszczególnych regionów w Polsce?
Mnie osobiście interesuje małopolska - powiat proszowicki...

Patrząc na ceny działek u pośredników nie za bardzo mogę się w nich odnaleźć - działki w przybliżeniu o tej samej powierzchni różnią się ceną.... 10krotnie. Od czego to może zależeć? tylko tyle, że jedno to działka budowlana a drugie rolna? czy jest to zwykłe przekłamanie?

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Cytat

Czy ktos z Was znalazł może takie (orientacyjne) zestawienie dla poszczególnych regionów w Polsce?
Mnie osobiście interesuje małopolska - powiat proszowicki...

Patrząc na ceny działek u pośredników nie za bardzo mogę się w nich odnaleźć - działki w przybliżeniu o tej samej powierzchni różnią się ceną.... 10krotnie. Od czego to może zależeć? tylko tyle, że jedno to działka budowlana a drugie rolna? czy jest to zwykłe przekłamanie?

Pozdrawiam!



zależy od kształtu działki,w jakiej odległości są media, centrum miasta/wsi
położona przy ruchliwej trasie, na końcu świata itp
ja np kupiłem działkę o 1/3 taniej dlatego, że ma kształt trójkąta ale za to media są w drodze
i jest blisko, ale nie przy samej drodze krajowej
jakieś sto metrów dalej są działki w kształcie prostokąta i już są o wiele droższe
Link do komentarza
Dzieki kalumet za komentarz, ale nie do konca o to mi chodzilo. Zdaję sobie sprawę, że wiele czynników ma wpływ na cenę działki - mi jednak bardziej zależy na tym, by się zorientować czy w wymienionej przeze mnie gminie Proszowice/małopolskie ceny działek półarowych to rząd np 500tysi czy 50tysi - bo i takie i takie wartości znalazłam.

Zastanawiam mnie co ma wpływ na takie zróżnicowanie - pomyłki, różnice w kształcie działki (wspomniane przez Ciebie), czy po prostu naciąganie i ukryte koszty.
Link do komentarza
Cytat

Dzieki kalumet za komentarz, ale nie do konca o to mi chodzilo. Zdaję sobie sprawę, że wiele czynników ma wpływ na cenę działki - mi jednak bardziej zależy na tym, by się zorientować czy w wymienionej przeze mnie gminie Proszowice/małopolskie ceny działek półarowych to rząd np 500tysi czy 50tysi - bo i takie i takie wartości znalazłam.

Zastanawiam mnie co ma wpływ na takie zróżnicowanie - pomyłki, różnice w kształcie działki (wspomniane przez Ciebie), czy po prostu naciąganie i ukryte koszty.




Te tańsze to prawdopodobnie działki rolne, a te 10 razy droższe - budowlane.
Link do komentarza
Na koszt działki wpływa przede wszystkim:
-rolne- budowlane- to jasne. Bywają okazje że można kupić taniej działke która jest na mieszanym terenie- my tak kupiliśmy- mamy 1300 m2 w tym 400m2 budowlane. 400 m2 spokojnie wystarczyło żeby postawić spory dom, a ogródek nie musi być na budowlanym:) działka była o około 20-25% tańsza niż inne w tej okolicy.
-lokalizacja- to jasne. Jeśli do miasta jest 30 km to napewno będzie dużo taniej niż jeśli jest 5 icon_smile.gif ale czy to się opłaca przy obecnych cenach paliwa to kwestia indywidualna.... U mnie działki 15-18 km od miasta kosztują powiedzmy około 100 zł/m2 a na przedmieściach powiedzmy 150/m2 (mozna znaleźć taniej w tej chwili). Jednak dwie osoby dojeżdzające do pracy np 30 km robią w skali roku naparwdę spory przebieg, potem dochodzi dowożenie dzieci na rozmaite takie tam i zaczyna się kłopot...
-teren i dojazd- czy jest asfaltowy dojazd, teraz po powodziach zwłaszcza w górskich obszarach ludzie szukają działek na płaskim, boją się osuwisk, wylewających rzeczek...
-media i ew odległosc i koszt doprowadzenia
-plan zagospodarowania- jeśli nie ma czasem długo sie czeka na warunki
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość adiqq
Cytat

Witam.
W Rybniku i bliskich okolicach ceny w gracnicy 100-150 zł/m2. W dalszych okolicach można nawet za 60 zł/m2 kupić.



potwierdzam, ceny się stabilnie trzymią w tych granicach....
ale np. Pszów to już jest około 45-55/m2 (15-16km od Rybnika,nie wieś, ale miasto). Pewnie można jeszcze i taniej znaleźć, na jakiejś większej wsi icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Przy wyborze działki, nie warto się kierować tylko i wyłącznie ceną - bo jednak budujemy tam nasz dom, miejsce w którym zamieszkamy teoretycznie do końca życia, niech am te cechy wymarzonego miejsca...


Nie zawsze się tak da icon_smile.gif
Mieć 100tys.zł w kieszeni za 5km dalej to dla wielu jest cena "własnego" miejsca ;)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Województwo śląskie:
Tychy - 200-400 zł za m2
powiat bieruńsko-lędziński 100-250 zł m2
powiat pszczyński gmina Miedźna 50-150 zł m2

My kupiliśmy działkę w wymarzonej miejscowości w gminie Miedźna, miało być cicho, zielono, a góry na horyzoncie to dodatkowy atut. Za w pełni uzbrojoną działkę daliśmy 59 000 zł, działka ma 1000 m2. (25*40). Do Tychów dojazd samochodem zajmuje nam 20 min.
Link do komentarza
Cytat

Województwo śląskie:
Tychy - 200-400 zł za m2
powiat bieruńsko-lędziński 100-250 zł m2
powiat pszczyński gmina Miedźna 50-150 zł m2

My kupiliśmy działkę w wymarzonej miejscowości w gminie Miedźna, miało być cicho, zielono, a góry na horyzoncie to dodatkowy atut. Za w pełni uzbrojoną działkę daliśmy 59 000 zł, działka ma 1000 m2. (25*40). Do Tychów dojazd samochodem zajmuje nam 20 min.




w Miedźnej działkę można kupić taniej w pełni uzbrojoną
Bieruń w tamtym roku ceny zaczynały się od 100 zł
teraz te same działki można kupić za 90 zł
w Tychach w tamtym roku znalazłem najtaniej 150 zł
ogłoszenie wisi do tej pory więc cena ta sama albo i taniej
niestety lokalizacja nie najlepsza
masz 20 minut do Tychów
ale jakimi drogami, wiem bo jeżdżę nimi
Link do komentarza
Gość mhtyl
W mojej okolicy ceny za m2 to 30 - 40 zł , działki położone na wsi, woj. dolnośląskie pow. Milicz. Ale też bywają działki za 100 zł za m2 oczywiście też na wsi,a czy ktoś je kupuje to trudno powiedzieć bo od dłuższego czasu wisi tablica o sprzedaży. Co do tych tańszych to znajomy( powiedzmy że znajomy ,był u mnie na działce oglądnąć dom i tak sobie trochę pogaworzyliśmy) kupił działkę która cena wywoławcza była 30 zł m2 za 27 zł. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Co Kraj to obyczaj icon_smile.gif
U nas czyli w Gliwicach od 150-250zł/m2,ok.15km od Gliwic od 100-150zł/m2,pow.15km poniżej 100zł/m2 ale...
wczoraj wróciłem z Zachodniopomorskiego i w okolicah Chojny ok.60zł/m2 (60km od Berlina,10km od granicy z D),ponad 10km od Chojny ok.15-30zł/m2 !!!...to ciągle 60km od Berlina i 70km od Szczecina icon_smile.gif
Nic tylko łykać tam działeczki.
Swoją drogą jak sobie pomyśle,że za koszt swojej działki mógłbym mieć cztery podobne to... Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Co Kraj to obyczaj icon_smile.gif
U nas czyli w Gliwicach od 150-250zł/m2,ok.15km od Gliwic od 100-150zł/m2,pow.15km poniżej 100zł/m2 ale...
wczoraj wróciłem z Zachodniopomorskiego i w okolicah Chojny ok.60zł/m2 (60km od Berlina,10km od granicy z D),ponad 10km od Chojny ok.15-30zł/m2 !!!...to ciągle 60km od Berlina i 70km od Szczecina icon_smile.gif
Nic tylko łykać tam działeczki.
Swoją drogą jak sobie pomyśle,że za koszt swojej działki mógłbym mieć cztery podobne to...


Nie ma co żałować rolleyes.gif jak policzysz ile byś musiał dać za działkę we Wrocławiu albo w Warszawie to już na pewno humor się polepszy :biggrin:
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wielkopolska 70km od Poznania działki od 50 do 300zł za m2. Wolę nie wiedzieć jak w Poznaniu:P
Ja kupiłem za 100zł za m2. Tak więc wszystko zależy od okolicy, uzbrojenia i wielu innych czynników.
Nie ma jakiejś stałej ceny - co sobie upatrzysz i się spodoba to tyle trzeba zapłacić;/


ano właśnie....ja mam 7 km do miasta i się cieszę....tu raczej "miasto" nie dotrze icon_biggrin.gif
a swoją drogą w Miedźnej działki tańsze, bo autostrada ma iść....
bobiczek też kiedyś miał spokój icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...