Skocz do zawartości

Panele podlogowe+mata grzejna PROSZE O PORADE


Recommended Posts

Witam.Mam zamiar przeprowadzic remont posadzki w mieszkaniu. W chwili obecnej mam polozone deski sosnowe na legarach ktore wygladaja nie najlepiej wiec zastanawiam sie nad polozeniem paneli podlogowych. Chcialbym rowniez miedzy deski a panele zastosowac elektryczne maty grzejne. Jest roznica poziomu miedzy pokojami a przedpokojem okolo 3,5cm. Logika podpowiada mi zeby polozyc izolacje w formie foli na deski pozniej mate grzejna, zalac to 2 cm wylewka (zeby wyrownac podloze pod panele) i nastepnie polozyc na to panele. Prosze o opinie czy cos takiego zda egzamin lub ewentualnie prosze o sugestie innego rozwiazania. Pod obecna podloga nie ma wylewki, z tego co pamietam jest wysypany styropian.Chce uniknac zrywania starej podlogi i robienia wylewki. Z gory dziekuje i pozdrawiam.
Link do komentarza
Panele podłogowe można kłaść bezpośrednio na starej podłodze (oczywiście na warstwie pianki wyrównującej) natomiast nie można ułożyć ogrzewania podłogowego w proponowany sposób. Po pierwsze wylewka o grubości 2 cm nie ma dostatecznej wytrzymałości i szybko się pokruszy, a po drugie panele ułożone na tak cienkiej warstwie nie zapewnią równomiernego odprowadzenia ciepła z przewodów grzejnych.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...