Skocz do zawartości

Kominki elektryczne


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Na pewno jest to namiastka. Ale czysta i mało kosztowna.
Jeśli chodzi o grzanie działa jak zwykły konwektor.

Można zakupić kominki na etanol - niektóre wspaniale wyglądają i jest tam żywy ogień !!!!! Można to nawet na ścianie powiesić - działa podobnie jak podgrzewacze do potraw.

Można jeszcze kupić płytę DVD z filmem "ogień" , nawet dźwięk jest ... icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Dokopałam się. icon_razz.gif
Właśnie myślimy z małżem nad takim rozwiązaniem. Początkowo chcieliśmy mieć dwa kominki, jeden w naszej części z DGP i drugi w rodzicielki części taki dekoracyjny. Co za tym idzie byłyby 3 kominy jeśli dobrze myślę (bo jeszcze z kotła gazowego). Skłaniamy się do tego aby kominek u mamy zrobić z DGP, natomiast u nas w ogóle zrezygnować z jego posiadania lub kupić elektryczny żeby móc wytworzyć odpowiedni nastrój od wielkiego dzwonu (czyt. raz na rok). Poza tym przekonuje mnie funkcja grzania i nie grzania w tych kominkach a i efekt płomieni jest zadowalający szczególnie w tych droższych modelach. No i czynnik cenowy też ma znacznie bo taki kominek możemy zakupić po budowie, odchodzą więc koszty budowy kominka i komina na etapie budowy.

No i mam pytanie czy ktoś używam takiego kominka? I jakie są Wasze (wszystkich w sensie) opinie? Chodzi mi nawet nie o to czy zakup kominka elektrycznego ma sens tylko czy świadomie zrezygnowalibyście z posiadania tradycyjnego kominka w swoich domach? A Ci którzy posiadają kominki tradycyjne ile razy w ciągu roku w nich palicie tylko dla tej atmosfery? Edytowano przez SRX (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
KOminek elektryczny zostaw dobie do mieszkania w bloku (dla mnie to jest proteza jak np sztuczna ), natomiast coś co możesz dokupić później to jest koza są rozmaite i nowoczesne (np z podgrzewaczem do kawy i pizzy) no rożniste. I powiem Ci że jest to jakieś rozwiązanie nie za drogie i w sumie fajne.
Link do komentarza
juz wiem z tym wm według mnie koza okazlonajnie uzywana jak najbardziej tak nie masz co sie przejmowac spoko z resztą zrobisz doprowadzenie powietrza w podłodze i elegancką zaslepke taki kwiatek jakis tam dobrany do podłogi i jak palisz to obkrecach i powietrze wyrówna cisnienie nie ma na prawd eproblwmu zwsze mozna rozszczelnic okno uwierz mi tym bym sie nie przejmował choc ci powiem ze ja mam went grawitacyjną i jednak ten moj baraczek jest sczelny bo jak mam 2 wyciagi w łazinkach wlaszone i w kuchni a nawiewu nie odsłonie to kominek mi sie zatrzymuje po prostu przygasa im kopci
Link do komentarza
Cytat

Wentylacja mechaniczna. icon_smile.gif


Sandra ty się zapisuj i pogadamy w Brennej wszystko będziesz wiedziała ja jestem uzytkownikiem praktykiem ale ci powiem ze juz 8 lat mieszkam i jest ok dom super chyba nie by lem takim dupowatym inwestorem. a dom budowalismy 7 miesiecy od łąki do domu na gotowo z ogrodzeniem

Cytat

Czyli jak z kominkiem?


Tak kominek ma taki kruciec od spodu i rurą spiro podpinasz nawiew i jest ok bo kominek ma dużą moc i powietrz potrzebuje duzo no i palic tez bedziesz wiecej natomiast pod kozą zrobisz malenką 10cm sr krateczke sa takie i bedzie gites nie bedzie sie w oczy rzycała
Link do komentarza
Cytat

Gdzie ja do Brennej! icon_eek.gif Toś mię zaskoczył. icon_lol.gif


Jak to ja przeciez wszyscy maja prawo (a niektórzy to juz etatowy obowiazek) żeby być daleko masz bo ja to z 450 km ale jade icon_biggrin.gif uwierz ze warto Aga (molytek) była w krościenku 1 raz i juz bywa bo w szoku była my ładujemy akumulatory i sie luzujemy i gadamy 72h kazdy z kazdym i jak juz wrócimy do domu to piszemy 25h non stop i znowu itd

No poczekaj Dagę na Ciebie na puszcze nie ujdzie ci to tak łatwo icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...