Skocz do zawartości

Folia kubełkowa


Recommended Posts

Cytat

Skoro jest uszczelniona wałkiem silikonowym od dołu, to też nie wypuszcza i nie drenuje (od strony ściany) – czyli działa dokładnie tak samo jak „lepiszcze”.


Przy wysokich wodach i 'wałku" wykluczającym drenaż, wilgoć wychodzi górą, często wtedy zamiast taśmy wykończeniowej daje się specjalną gąbkę.

W roku 96' ( chyba) na szkoleniu przez Norwegów z ISOLI był ekspert Pan Cezary Jankowski! 10 lat membrany kubełkowe sprzedawałem i montowałem - i jest do dziś OK. Nawet bez lepiszczy jest u mojego brata - Dom budował ( bardzo dobrze) Pan Kazimierz Nowicki 604 112 308 ( 22 7590085)
A Pan był na takim szkoleniu? Czy ma Pan doświadczenie z taką membraną, czy jak zwykle, tylko trucie d…
Link do komentarza
Cytat

Przy wysokich wodach i 'wałku" wykluczającym drenaż, wilgoć wychodzi górą, często wtedy zamiast taśmy wykończeniowej daje się specjalną gąbkę.



Jestem ciekaw jakaż to siła powoduje, że wilgoć jest usuwana górą w przypadku folii jajecznej, a nie działa w przypadku „lepiszcza”.

Cytat

A Pan był na takim szkoleniu? Czy ma Pan doświadczenie z taką membraną, czy jak zwykle, tylko trucie d…



Oczywiście, że nie byłem, ale wśród moich świadectw nie ma także dyplomu ukończenia Akademii Pierwszomajowej, bo tylko tam możliwe było obronienie tezy, że drenaż ( folia „drenująca”) ma być zabezpieczony przed odpływem, od dołu (wałkiem silikonowym), bo wilgoć (woda) zostanie usunięta górą.
Link do komentarza
Cytat

po zimie ... parowanie!



Pod ziemią? Parowanie? W takich uwarunkowaniach? icon_eek.gif

A może Pan zapodać jakiś rysuneczek poglądowy - zwłaszcza z tą gąbką?

Bo na tych dotychczas wklejanych, to niebieskie strzałki raczej góry nie wskazują - zresztą Pański opis też nie:

Cytat

…..Szanowny Panie te niebieskie strzałki ( nie pomyślałem, że można tego nie zrozumieć - przepraszam) to woda …



dopisalem:

A co z tymi terminami z istrukcji - może je Pan przetłumaczyć?


Stedlige masser

Drenerende masser
Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Te infatylizmy Panu chwały nie przyniosą. To świadectwo luk w wiedzy. Jeżeli chce Pan być takim samym pajacem na forum jak Barbossa ( założyłem filtr) to proszę bardzo. Ograniczę się do tematu...
....


ależ straszliwie zostałem ukarany
idę się chlastać ciastem filo

ale nie zrewanżuję się filtrem
czytanie tekstów naszego łysenki
poprawia mi perystaltykę

czyli pisanina pana TB ma jednak jakieś przesłanie icon_biggrin.gif

nawet jest zbieżność fonetyczna tego ostatniego wyrazu
Link do komentarza
Cytat

I tak z ciekawości – jak przetłumaczy Pan to (5 strona instrukcji) – zwłaszcza pogrubiony akapit:

"Platon Xtra skal derfor alltid benyttes og plasseres nærmest grunnmuren.
Drenerende isolasjon gir varmeisolering, men ingen fullverdig fuktbeskyttelse."


Widzi pan... można się douczyć. Dzięki, że Pan to znalazł. Konieczność odprowadzenia wody! Nie ma idealnych hydroizolacji tylko z jednej strony - dlaczego? Bo woda w fundamencie może być z obu stron. dlatego idea nie wpuścić a wypuścić. A jeszcze niedawno Orły w izolowaniu fundamentów jak MT... czy animus dawały membranę kubełkową na styropian jak zabezpieczenie. Cieszę się, ze chociaż Pan zrozumiał ideę membran.
Link do komentarza
Cytat

Widzi pan... można się douczyć. Dzięki, że Pan to znalazł. Konieczność odprowadzenia wody! Nie ma idealnych hydroizolacji tylko z jednej strony - dlaczego? Bo woda w fundamencie może być z obu stron. dlatego idea nie wpuścić a wypuścić. A jeszcze niedawno Orły w izolowaniu fundamentów jak MT... czy animus dawały membranę kubełkową na styropian jak zabezpieczenie. Cieszę się, ze chociaż Pan zrozumiał ideę membran.




panie TB od MT..... to się pan odpimpaj , dynda mnie czy będzie za czy przed styropianem czy też styrodurem , jedno jest pewne izolacja ma na ścianie być i im poziom wód gruntowych wyższy tym ma być lepsza a nie niezdrowe kombinacje z wałkami z silikonu których istnienia nawet pan nie był w stanie do chwili obecnej udowodnić na prezentowanych instrukcjach.
na stronie 16 w podanej przez pana instrukcji ma pan folię za styropianem - oczywiście oczywiście w isoli barany pracują bo jest to niezgodne z pańską ideologią ?

a swoją drogą mógłby pan lekcje odrobić styropian i styrodur bynajmniej niektóre przeszły modyfikację aby przejąć dodatkowe zadania .
technologia zmienia się tak jak zmieniają się materiały a pan jak na kamieniach się zatrzymał tak na nich stoi.
Link do komentarza
Cytat

panie TB od MT..... to się pan odpimpaj , dynda mnie czy będzie za czy przed styropianem czy też styrodurem , jedno jest pewne izolacja ma na ścianie być i im poziom wód gruntowych wyższy tym ma być lepsza a nie niezdrowe kombinacje z wałkami z silikonu których istnienia nawet pan nie był w stanie do chwili obecnej udowodnić na prezentowanych instrukcjach.
na stronie 16 w podanej przez pana instrukcji ma pan folię za styropianem - oczywiście oczywiście w isoli barany pracują bo jest to niezgodne z pańską ideologią ?

a swoją drogą mógłby pan lekcje odrobić styropian i styrodur bynajmniej niektóre przeszły modyfikację aby przejąć dodatkowe zadania .
technologia zmienia się tak jak zmieniają się materiały a pan jak na kamieniach się zatrzymał tak na nich stoi.


Szanowny Panie - forum jest między innymi po to by prostować błędy. Izolacja wodna nie jest ( jak się pan Szanownemu wydaje) po to by nie wpuścić wód gruntowych. Izolacja wodna fundamentu jest po to by fundament był suchy- a w tym wypadku, niewpuszczanie wód gruntowych to zdecydowanie za mało. Jak Pan radzi poza OCZYWISTYM niewpuszczaniem wód gruntowych - od prowadzać wodę z wewnątrz?

Cytat

na stronie 16 w podanej przez pana instrukcji ma pan folię za styropianem - oczywiście oczywiście w isoli barany pracują bo jest to niezgodne z pańską ideologią ?

Na str. 16 jest dom podpiwniczony! A ja pisałem wyraźnie – że tylko laik może przyklejać styropian od zewnątrz fundamentu w domu niepodpiwniczonym. Ubrałby pan tylko z przodu i wypuścił z gołą dupą na mróz czy zakopał w zimnym piachu – ciekaw jestem, czy zrozumiałby Pan jak „skuteczna” jest izolacja z jednej strony.
Na budmie już prezentowali styrodur ze wszystkich stron - jako formę w której leje się beton. Oni się uczą! A Pan ?
Link do komentarza
Zaczęło się odwracanie kota ogonem.
Przypominam, ze cały problem dotyczył tego, czy ściana fundamentowa ma być z „lepiszczem”.
Zapodana przez Pana instrukcja, miała udowodnić, że nigdy się go nie stosuje, a tylko w Polsce „poprawiono” rysunek.
Tymczasem z tłumaczenia:
Stedlige masser – wszystkie gleby (grunty)

Drenerende masser – gleby (grunty) zdrenowane (suche, przepuszczające)

Natomiast akapit (dotyczy ściany fundamentowej ocieplonej od zewnątrz) :
Platon Xtra skal derfor alltid benyttes og plasseres nærmest grunnmuren.
Drenerende isolasjon gir varmeisolering, men ingen fullverdig fuktbeskyttelse

Po przetłumaczeniu – dotyczy ściany fundamentowej ocieplonej od zewnątrz:
Platon Xtra należy stosować zawsze i umieszczać jak najbliżej ściany fundamentowej (fundamentu).
Odpływ (wody) zapewnia dobrą izolację termiczną, ale nie zapewnia pełnej ochrony przed wilgocią.

Jeszcze raz stwierdzenie: „men ingen fullverdig fuktbeskyttelse” czyli „ale nie zapewnia pełnej ochrony przed wilgocią” – czyli nie jest to hydroizolacja jak cały czas Pan twierdzi – co więcej producent zaleca stosowanie dodatkowej hydroizolacji zarówno w podpiwniczonych jak i nie – w przypadku: „Stedlige masser”.
Także w ichniej aprobacie technicznej istnieje wyraźne zalecenie, że przed położeniem tej folii należy przygotować fundament i ścianę fundamentową zgodnie z obowiązującymi przepisami – w zależności od rodzaju gruntu.

Cytat

Før montering:
Grunnmur og drenering utføres etter
gjeldende forskrifter.
Før Platon Xtra monteres, bør muren
sårbehandles.




dopisałem:

I jeszcze jedna sprawa.
Cytat

.... Piszemy o domu niepodpiwniczonym. ....



Kilka razy Pan to powtarza, ale z uporem maniaka ilustruje to „instrukcjami” dla domów podpiwniczonych. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Po co taki elaborat... rozumie pan ideę membran kubełkowych - nie wpuścić a wypuścić czy nie? Może napisze Pan tekst którędy woda wydostaje się przez lepiszcze.
Jeszcze raz --- Chodzi tylko o to czy rozumie Pan różnicę w definicji - hydroizolacji - czy hydroizolacja ma zapewnić by fundament był suchy czy tylko by woda nie weszła z gruntu. Dokąd Pan tej subtelnej różnicy nie pozna , na nic instrukcje.
Link do komentarza
Bo ta folia jest „drenująca” – co wszyscy rozumieją (no prawie wszyscy) i podkreślają.

Nie zabezpiecza przed wilgocią (fundamentów) – „men ingen fullverdig fuktbeskyttelse”.

Zgodnie z zapodanymi przez Pana „instrukcjami” wymaga stosowania równoczesnego, „lepiszcza”, poza „Drenerende masser” – jeśli obowiązujące (również tam) „przepisy” na to zezwalają.

Tak wynika z „instrukcji”.
Link do komentarza
Cytat

Bo ta folia jest „drenująca” – co wszyscy rozumieją (no prawie wszyscy) i podkreślają.

Nie zabezpiecza przed wilgocią (fundamentów) – „men ingen fullverdig fuktbeskyttelse”.

Zgodnie z zapodanymi przez Pana „instrukcjami” wymaga stosowania równoczesnego, „lepiszcza”, poza „Drenerende masser” – jeśli obowiązujące (również tam) „przepisy” na to zezwalają.

Tak wynika z „instrukcji”.


By zrozumieć instrukcję musi Pan znać mechanizmy i definicje'
Od początku :
Czy zadaniem hydoizolacji fundamentów jest:
-Nie wpuścić wody z gruntu
-Fundament ma być suchy
Link do komentarza
to nic, że nasz łysenko konfabuluje,
to nic, że ma wszystkich za idiotów,
to nic, że tak naprawdę goowno się zna, a nie ma wiedzę
to nic, że posiłkuje się informacjami, o których sam nie ma pojęcia co zawierają

najważniejsza jest definicja
niech mu ktoś przytaknie, bo inaczej będzie ciągle to samo pisał,
że pada ciepły, letni deszczyk, monsun panie...
Link do komentarza
Cytat

By zrozumieć instrukcję musi Pan znać mechanizmy i definicje'


Pan zrozumiał i dał się zapędzić w kozi róg i wszyscy bawią się teraz Pana kosztem .Nie rozumiem jednak czemu z uporem maniaka dalej Pan brnie w tym kierunku .




Cytat

Bo ta folia jest ?drenująca? ? co wszyscy rozumieją (no prawie wszyscy) i podkreślają.

Nie zabezpiecza przed wilgocią (fundamentów) ? ?men ingen fullverdig fuktbeskyttelse?.

Zgodnie z zapodanymi przez Pana ?instrukcjami? wymaga stosowania równoczesnego, ?lepiszcza?, poza ?Drenerende masser? ? jeśli obowiązujące (również tam) ?przepisy? na to zezwalają.

Tak wynika z ?instrukcji?.



Od początku w Polsce powinno się nadać tej folii kubeł. nazwę Folia drenarska .
Dlatego jest zamknięta od góry i połączona z drenażem obwodowym .
Brak obrazka

Więcej szkody by wyrządził cały syf dostający się razem z zacinającym deszczem .
Link do komentarza
Cytat

Czy zadaniem hydoizolacji fundamentów jest:
-Nie wpuścić wody z gruntu
-Fundament ma być suchy




te pytania są równie zasadne jak
pytania na forum dla lekarzy o ile takie występuje
teza:
gęba jest od jedzenia a doopa od srania
i nic to że istnieje sztuczne dokarmianie i woreczek na odchody
gęba jest od jedzenia a .....
a TB jest od pitolenia bzdur
i przynajmniej do czasu jak ktoś mu tego łopatą-logicznie nie wytłumaczy to nie zrozumie że doopy z głową zamieniać nie warto
Link do komentarza
Cytat

te pytania są równie zasadne jak
pytania na forum dla lekarzy o ile takie występuje
teza:
gęba jest od jedzenia a doopa od srania
i nic to że istnieje sztuczne dokarmianie i woreczek na odchody
gęba jest od jedzenia a .....
a TB jest od pitolenia bzdur
i przynajmniej do czasu jak ktoś mu tego łopatą-logicznie nie wytłumaczy to nie zrozumie że doopy z głową zamieniać nie warto


Dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Nie spodziewałem się innej odpowiedzi od kogoś kto lepikuje fundament i zatrzymuje w mim wodę z wewnątrz, lub odprowadza ją przednim tynkiem.
- No ale jak ktoś pisze, ze przykleja z zewnątrz styropian do fundamentu w domu niepodpiwniczonym... to cóż można się spodziewać?
Panie bajbaga...
Czy zadaniem hydoizolacji fundamentów jest:
-Nie wpuścić wody z gruntu
-Fundament ma być suchy
Link do komentarza
Cytat



Żadna nowość - ponad 30 lat temu stosowano już takie szalunki.

Jeden z zakładów produkujący takowe (i nie tylko szalunki dla fundamentów, ale system budowania na tym oparty) , był w Ludwikowicach Kłodzkich k. Nowej Rudy.

Nie pamiętam dokładnie, ale był też (chyba) na którejś BUDMA (z tamtego okresu) uhonorowany Złotym Medalem.

Patent też ( chyba) z tamtego czasu.
Link do komentarza
Cytat

Kabarety wysiadają! Szanowny "TB" pisze co chce! icon_lol.gif Można wypisywać fanaberie o wodospadach w fundamencie i o funkcji hydroizolacji folii kubełkowej, która tej funkcji nie posiada. No można tylko strach pomyśleć co się stanie jak ktoś w to uwierzy icon_rolleyes.gif. Pozdrawiam.


To nie kwestia wiary! To fizyka. … membrana nie jest hydroizolacją, przegroda termiczna nie musi mieć paroizolacji, styropian przyklejony do fundamentu z zewnątrz - to parodia wiedzy. I wstyd dla redakcji, że Pana ekspertem "zrobiono". Najlepszego!
Link do komentarza
Cytat

Szanowny Panie - forum jest między innymi po to by prostować błędy. Izolacja wodna nie jest ( jak się pan Szanownemu wydaje) po to by nie wpuścić wód gruntowych. Izolacja wodna fundamentu jest po to by fundament był suchy- a w tym wypadku, niewpuszczanie wód gruntowych to zdecydowanie za mało. J Oni się uczą! A Pan ?




dopiero teraz zauważyłem że mam spore zaległości w sztukach tajemnych
o różnych izolacjach słyszałem ale o wodnych pierwszy raz

stąd pewnie różnica w poglądach bo o zupełnie innych izolacjach mówimy ja wykonuję przeciw-wodne - wodą to tylko moczę i myję , ale wodą uszczelnić budynku nie potrafię .
Link do komentarza
Panie Brzęczkowski Pańska "wiedza" to parodia wiedzy!!! Rozmowa z Panem to tak jak ze ślepym o kolorach. A jak Pan myśli (rozumiem, że czasami Pan myśli) czemu ze swoją "wiedzą" nie został Pan ekspertem? Poziom merytoryczności Pańskich wypowiedzi jest bliski zeru w związku tym dalsza wymiana zdań nie ma najmniejszego sensu. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Panie Brzęczkowski Pańska "wiedza" to parodia wiedzy!!! Rozmowa z Panem to tak jak ze ślepym o kolorach. A jak Pan myśli (rozumiem, że czasami Pan myśli) czemu ze swoją "wiedzą" nie został Pan ekspertem? Poziom merytoryczności Pańskich wypowiedzi jest bliski zeru w związku tym dalsza wymiana zdań nie ma najmniejszego sensu. Pozdrawiam.


Szanowny Panie - Pana słowa to miód dla moich uszu. Ktoś kto nie wie co to dyfuzja, ktoś kto olewa paroizolację od środka, ktoś KTO PRZYKLEJA STYROPIAN NA FUNDAMENTY DOMÓW NIEPODPIWNICZONYCH OD ZEWNĄTRZ!!! Ktoś kto daje w dachu mniej jak 40-50 cm wełny .
Cytat

to parodia wiedzy

DZIĘKI! Cieszę się na Pana słowa.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...