Skocz do zawartości

Folia kubełkowa


Recommended Posts

numer już znalazłem
a wieczorem poszukam artykuły opisujące problemy tego bloku - równo rok temu problemu z ich znalezieniem nie miałem .
a co do wizyty w stolicy może się okazać że będę tam szybciej niż pan przypuszcza lub nawet szybciej niż sam przypuszczam .
rok temu spędziłem tam kilka miesięcy jakoś nie wykazał pan chęci na oświecenie mnie pomimo mojej informacji iż jestem na miejscu więc i tym razem sobie nie obiecuję oświecenia .
Link do komentarza
Cytat

numer już znalazłem
a wieczorem poszukam artykuły opisujące problemy tego bloku - równo rok temu problemu z ich znalezieniem nie miałem .
a co do wizyty w stolicy może się okazać że będę tam szybciej niż pan przypuszcza lub nawet szybciej niż sam przypuszczam .
rok temu spędziłem tam kilka miesięcy jakoś nie wykazał pan chęci na oświecenie mnie pomimo mojej informacji iż jestem na miejscu więc i tym razem sobie nie obiecuję oświecenia .


Nie musi Pan 'badać" tego obiektu. Podwyższoną wilgotność można stwierdzić w każdym domu gdzie jest styropianu więcej jak 10 cm i brak paroizolaci. To łatwo można stwierdzić. Mało tego - im grubsza izolacja tym więcej wilgoci. Warto to sobie pomierzyć, gdyby chciał się Pan izolowaniem zająć, lub tylko pisać na forum.
Co Panu się w instrukcji ISOLA nie podoba?
Link do komentarza
Cytat

39. Kiedy chce Pan się spotkać. chętnie Panu wytłumaczę i na miejscu pokażę, ze wilgoć w ścianie jest też od wewnątrz z dyfuzji a nie wyłącznie z podciągania kapilarnego. To zresztą jest proste zagadnienie nawet jak ktoś nie ma technicznego „zacięcia”

......


coraz lepiej icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
już nie tak ostro, niedługo z początkowej szorstkiej doopy starca, zostanie pupcia niemowlaka


jeszcze jak nasz łysenko przedstawi udział procentowy to już będzie kosmos icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Szanowny Panie Brzęczkowski niech Pan w swoich przykładach nie przytacza funkcji dachów bo się Pan na tym nie zna.
Mówimy tu o hydroizolacji ściany fundamentowej, w której żadne ściekanie kondensatu nie następuje! Pogrubianie warstwy izolacji cieplnej to odsuwanie tzw. "Punktu rosy" na zewnątrz czyli w ścianie będzie para wodna a nie kondensat. W Pańskich wywodach brakuje logiki. Natomiast ta woda w ścianie będąca dla Pana obsesją jest skutkiem Pańskich metod stosowania izolacji cieplnej od wewnątrz. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Szanowny Panie Brzęczkowski niech Pan w swoich przykładach nie przytacza funkcji dachów bo się Pan na tym nie zna.
Mówimy tu o hydroizolacji ściany fundamentowej, w której żadne ściekanie kondensatu nie następuje! Pogrubianie warstwy izolacji cieplnej to odsuwanie tzw. "Punktu rosy" na zewnątrz czyli w ścianie będzie para wodna a nie kondensat. W Pańskich wywodach brakuje logiki. Natomiast ta woda w ścianie będąca dla Pana obsesją jest skutkiem Pańskich metod stosowania izolacji cieplnej od wewnątrz. Pozdrawiam.


Szanowny Panie Andrzeju. Fizyka dachu, fundamentu... jest taka sama. Jest Pan w błędzie - jest kondensat w odpowiednio grubej izolacji i jest ściekanie. Można wszystko zmierzyć - przykładów jest aż nadto.
A dalszy tekst, że przy paroizolacji od środka, woda się wykrapla za paroizolacją, świadczy dobitnie, że i na dachach Pan się zupełnie nie zna . Będę usilnie próbował wytłumaczyć redakcji, że to ogromny obciach nazywać Pana „ekspertem” W dachu też jest konieczna paroizolacja !
Naprawdę proszę myśleć jak się pisze.
Co Panu się nie podoba w instrukcji folii ISOLA? Konkretnie – o temacie NIE O MNIE.
Jak Pan mierzy (metoda) zawilgocenie styropianu na ścianie.
Link do komentarza
Cytat

Szanowny Panie Andrzeju. Fizyka dachu, fundamentu... jest taka sama. Jest Pan w błędzie - jest kondensat w odpowiednio grubej izolacji i jest ściekanie. Można wszystko zmierzyć - przykładów jest aż nadto.
A dalszy tekst, że przy paroizolacji od środka, woda się wykrapla za paroizolacją, świadczy dobitnie, że i na dachach Pan się zupełnie nie zna . Będę usilnie próbował wytłumaczyć redakcji, że to ogromny obciach nazywać Pana „ekspertem” W dachu też jest konieczna paroizolacja !
Naprawdę proszę myśleć jak się pisze.
Co Panu się nie podoba w instrukcji folii ISOLA? Konkretnie – o temacie NIE O MNIE.
Jak Pan mierzy (metoda) zawilgocenie styropianu na ścianie.


ja bym prosił, aby te tłumaczenie odbywało się publicznie, nigdy dość autoośmieszania


no i co z tymi % ?
Link do komentarza
Cytat

Nie musi Pan 'badać" tego obiektu. Podwyższoną wilgotność można stwierdzić w każdym domu gdzie jest styropianu więcej jak 10 cm i brak paroizolaci. To łatwo można stwierdzić. Mało tego - im grubsza izolacja tym więcej wilgoci. Warto to sobie pomierzyć, gdyby chciał się Pan izolowaniem zająć, lub tylko pisać na forum.
Co Panu się w instrukcji ISOLA nie podoba?



co mi się nie podoba jakaś taka szara bezbarwna i jeszcze w niezrozumiałym języku
tym razem wyciągnął pan jakąś niekompletną bo we wcześniejszych była widoczna opaska bitumiczna na ścianie budynku
więc powstaje pytanie czy zrobili ją na pańskie zamówienie czy przerobił ją pan sam

Cytat

http://www.isola.no/content/download/1271/...Grunnmur-09.pdf
z poprzedniej strony



brakujący obrazek TB


"słowotwórstwo pospolite"
raban pot. ?głośna awantura; też: rozgłos wokół jakiejś sprawy?
czyli tłumaczyć krzykaczu inna interpretacja jest niezgodna w regulaminem forum i + zamysłem piszącego +




brakuje tego obrazka panie TB
zdaje się zapomniał pan że tu się czyta co piszą inni pamięta zwłaszcza co się pisze samemu
kto ma ochotę na niezłą jazdę niech poczyta temat od początku .
w zeszłym roku udało mi się doszperać do PDF z opisem jakichś tam uwag we wspomnianym przez pana bloku
lista była znacznie dłuższa niż tylko wskazana przez pana brama .
niestety nie zapisałem więc nie wkleję google zmieniło kryteria wyszukiwania i materiał wsiąkł lub też z innej niezależnej przyczyny w necie istnieć przestał i lub zwyczajnie nie potrafię go znaleźć

a w tej nowej nadal nie mogę doszukać się tego silikonu na dole o którym pan pisał rok temu
musi się pan bardziej postarać panie TB
Cytat

...
Po co do membran wałki silikonowe uszczelniające od dołu, gwoździe ze szczelnymi łebkami , po co taśma od góry ? Przecież można by silikonem i od góry.





Cytat

ja bym prosił, aby te tłumaczenie odbywało się publicznie, nigdy dość autoośmieszania


no i co z tymi % ?




najbliższe w monopolowym bo innych zapewne się nie doczekasz
Link do komentarza
Cytat

co mi się nie podoba jakaś taka szara bezbarwna i jeszcze w niezrozumiałym języku
tym razem wyciągnął pan jakąś niekompletną bo we wcześniejszych była widoczna opaska bitumiczna na ścianie budynku
więc powstaje pytanie czy zrobili ją na pańskie zamówienie czy przerobił ją pan sam




brakuje tego obrazka panie TB
zdaje się zapomniał pan że tu się czyta co piszą inni pamięta zwłaszcza co się pisze samemu
kto ma ochotę na niezłą jazdę niech poczyta temat od początku .
w zeszłym roku udało mi się doszperać do PDF z opisem jakichś tam uwag we wspomnianym przez pana bloku
lista była znacznie dłuższa niż tylko wskazana przez pana brama .
niestety nie zapisałem więc nie wkleję google zmieniło kryteria wyszukiwania i materiał wsiąkł lub też z innej niezależnej przyczyny w necie istnieć przestał i lub zwyczajnie nie potrafię go znaleźć

a w tej nowej nadal nie mogę doszukać się tego silikonu na dole o którym pan pisał rok temu
musi się pan bardziej postarać panie TB







najbliższe w monopolowym bo innych zapewne się nie doczekasz


No właśnie ! Obrazek, który Pan pokazał, został dołożony na polskiej stronie isoli - przez kogoś z Pana "wiedzą" na oryginalnej "lepiszcze" jest do 30cm.- ja pytałem o instrukcje
Jak Pan mierzy zawilgocenie "ocieplenia"?
Link do komentarza
Cytat

No właśnie ! Obrazek, który Pan pokazał, został dołożony na polskiej stronie isoli - przez kogoś z Pana "wiedzą" na oryginalnej "lepiszcze" jest do 30cm.- ja pytałem o instrukcje
Jak Pan mierzy zawilgocenie "ocieplenia"?



panie TB ten obrazek pochodził z wskazanej przez pana broszury i nie była ona w języku polskim
sklerozę ponoć się leczy a przynajmniej spowalnia proces demencji - może warto się wgłębić w temat ?
a Bajbaga zgodnie z instrukcja znalazł 50 cm minimum .
to co pan prezentuje to nie są nowe argumenty tylko odgrzewany mielony , jak ktoś ma ochotę na odgrzewane danie to sobie przeczyta temat od początku



a co z tym silikonem na dole ??????

ponadto informowałem pana że mnie interesuje woda
jakieś takie dziesiąt cm . która występuje w budynku na skutek braku izolacji lub jej błędnego ułożenia .
czy też może nie zdarza się aby ludziom piwnice zalewało ???
Link do komentarza
mam mieszane uczucia patrząc na tę instrukcję polecaną przez naszego fachowca
po pierwsze primo - nie rozumiem co tam jest napisane, ale myślę, że to drąży nie tylko mnie
po drugie primo - na obrazkach raz jest jakieś mazidło, raz go brak
po trzecie, również primo - na obrazkach raz jest jakaś izolacja termiczna, raz jej brak (co z tym fantem)
po, czwatre, primo - nasz fachoweic twierdzi, że powinno ze ścianami być tak jak z dachem
i teraz:
jeżeli tak jak z dachem to gdzie tu jest paroizolacja???
panie TB - gdzie, może pan wskazać?
na tych obrazkach z w/w instrukcji?
poproszę
Link do komentarza
Pan TB musi udawać, że nie widzi rysunku z oryginalnej strony ( a nie „przerobionej” jak twierdzi) prospektu ( strona 7) albowiem:

1.O zgrozo jest tam ściana fundamentowa ocieplona od zewnątrz z „warstwami”:
- fundament i ściana uszczelnione p.wilgociowo (p.wodna),
- folia „jajeczna”,
- ocieplenie,
- folia (izolacja) p.wigociowa.
Czyli tak jak robi sie u nas.

2.Natomiast rycinka ze strony 9, na którą powołuje się Pan TB jako jedyne i słuszne rozwiązanie, dotyczy gruntu suchego i ściany fundamentowej bez ocieplenia zewnętrznego - w zasadzie chroni tylko przed wodami opadowymi.


Producent przewiduje dwa sposoby (metody) stosowania tej folii „jajecznej” (strona 5 i później „omówiona” na stronach następnych) – dla gruntu "mokrego" i "suchego" i dla ocieplonej ściany fundamentowej od zewnatrz lub wykonanej z isoblokk lub podobnej, co jest bardzo wyraźnie pokazane w prezentowanej „instrukcji”.


Cała teoria poszła w ……, bo producent nie tylko poleca (nakazuje) uszczelnienie p.wodne (p.wilgociowe) fundamentów i ściany fundamentowej, ale propaguje ocieplenie ściany fundamentowej od zewnątrz – co bardzo wyraźnie widać na zdjęciu ze strony nr. 6.


dopisałem:

Biorąc pod uwagę, że u nas ściany fundamentowe nie są wykonane z bloczków „ciepłych” a są ocieplane od zewnątrz – instrukcja wyraźnie „nakazuje” izolacje p.wilgociową (p.wodną) przed folią „jajeczną”.
Można powiedzieć również, ze w przypadku gruntu mokrego taka izolacja jest też wymagana.
Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

oryginalnej "lepiszcze" jest do 30cm.- ja pytałem o instrukcje



Z oryginalnej instrukcji strona 5 i większe, to samo zdjęcie strona 6.

Zakładając, że człowiek ze zdjęcia ma około 180cm wzrostu, to wysokość tego „lepiszcza” jest około 150cm – no chyba, że to krasnoludek o wzroście około 40cm, a bloczki o wys. kilku centymetrów.
Link do komentarza

Cytat

to co pan prezentuje to nie są nowe argumenty tylko odgrzewany mielony


??? Bo nic się w fizyce nie zmieniło. Kiedyś fundament był z kamienia - taka konstrukcja nie pociągała kapilarnie wody z gruntu, ale... gdy zimą woda ściana ulegała zwilgoceniu od wewnątrz - to woda grawitacyjnie odprowadzana była do gruntu - tam gdzie były dodatnie temperatury. teraz taką rolę pełni folia kubełkowa.
To proste!
Cytat

czy też może nie zdarza się aby ludziom piwnice zalewało ???

Szkoda, że Pan pisze nie czytając.... Piszemy o domu niepodpiwniczonym. Izolacja folią kubełkową do domów podpiwniczonych, to inny temat. I dobrze zrobiona zapobiega zawilgoceniu.


Cytat

Pan TB musi udawać, że nie widzi rysunku z oryginalnej strony ( a nie „przerobionej” jak twierdzi) prospektu ( strona 7) albowiem:

1.O zgrozo jest tam ściana fundamentowa ocieplona od zewnątrz z „warstwami”:
- fundament i ściana uszczelnione p.wilgociowo (p.wodna),
- folia „jajeczna”,
- ocieplenie,
- folia (izolacja) p.wigociowa.
Czyli tak jak robi sie u nas.

2.Natomiast rycinka ze strony 9, na którą powołuje się Pan TB jako jedyne i słuszne rozwiązanie, dotyczy gruntu suchego i ściany fundamentowej bez ocieplenia zewnętrznego - w zasadzie chroni tylko przed wodami opadowymi.


Producent przewiduje dwa sposoby (metody) stosowania tej folii „jajecznej” (strona 5 i później „omówiona” na stronach następnych) – dla gruntu "mokrego" i "suchego" i dla ocieplonej ściany fundamentowej od zewnatrz lub wykonanej z isoblokk lub podobnej, co jest bardzo wyraźnie pokazane w prezentowanej „instrukcji”.


Cała teoria poszła w ……, bo producent nie tylko poleca (nakazuje) uszczelnienie p.wodne (p.wilgociowe) fundamentów i ściany fundamentowej, ale propaguje ocieplenie ściany fundamentowej od zewnątrz – co bardzo wyraźnie widać na zdjęciu ze strony nr. 6.


dopisałem:

Biorąc pod uwagę, że u nas ściany fundamentowe nie są wykonane z bloczków „ciepłych” a są ocieplane od zewnątrz – instrukcja wyraźnie „nakazuje” izolacje p.wilgociową (p.wodną) przed folią „jajeczną”.
Można powiedzieć również, ze w przypadku gruntu mokrego taka izolacja jest też wymagana.


O zgrozo... Pan patrzy na inną instrukcję? Dom niepodpiwniczony na tej instrukcji? Gdzie folia jest za styropianem?
I... cała idea tej izolacji - nie wpuścić wody z grunty a wypuścić z domu - wyklucza lepiszcza!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Dla przypomnienia, fragment wypowiedzi:



Na poparcie tych słów, Pan „zapodał” właśnie tą instrukcję, a tam tak jak pisałem wyżej, jest lepiszcze.


pisałem wyraźnie... Tylko przy terenach z wysokimi wodami gruntowymi - do poziomu w/w wód.

Szkoda, że zamiast zrozumieć fizykę, izolację, jej rolę, Pan tylko chce "zamulić" temat. ja wiem, to wynika z frustracji. A skoro frustracja, to cieszę się, że pan zrozumiał, rozumiem, też powody dla których nie chce się Pan do tego przyznać.
Link do komentarza
Cytat

pisałem wyraźnie... Tylko przy terenach z wysokimi wodami gruntowymi - do poziomu w/w wód.



A może Pan przytoczyć, ten swój cytat – bo jakoś nie natrafiłem.

Za to czytam:

Cytat

W przypadku wysokich wód gruntowych, nad stopą fundamentową robi się 30 cm opaski z „ lepiszcza” a pionową folię kubełkową uszczelnia się od dołu specjalnym „wałkiem” z silikonu. Odprowadzenie wilgoci następuje wtedy górą.



Link do komentarza
no to może ja tu coś podrzucę

biorąc pod uwagę postrzeganie takich grafik przez TB
chciałoby się rzec, że jest to
organiczny impregnat do piaskowca, o delikatnej fakturze, bardzo miły w dotyku, gotowy do użycia (bądź używania), dający satysfakcję z roboty, z pewnością o dobrej wydajności, w bardzo estetycznym opakowaniu,
o karcie technicznej może później

ma ktoś inne pomysły?
Link do komentarza
Cytat

no to może ja tu coś podrzucę

biorąc pod uwagę postrzeganie takich grafik przez TB
chciałoby się rzec, że jest to
organiczny impregnat do piaskowca, o delikatnej fakturze, bardzo miły w dotyku, gotowy do użycia (bądź używania), dający satysfakcję z roboty, z pewnością o dobrej wydajności, w bardzo estetycznym opakowaniu,
o karcie technicznej może później

ma ktoś inne pomysły?



Mam! Ten impregnat... ubezpieczony? Ma kartę zdrowia?
Link do komentarza
panie Andrzeju na miękko .
przecież najlepszą szczepionką na TB jest TB
wystarczy zestawić kilka jego wypowiedzi w jednym poście i się okaże że talar ma więcej nić 2 strony ,
to że wytłumaczyć sobie nic nie da to jedno - ale z samym sobą to się kłócił chyba nie będzie .
i żeby było śmieszniej tekstami TB nie trzeba manipulować i wstawiać wycinków wystarczy pełne posty wstawić i pogrubić niezgodności i zaprzeczenia .
się chłop już tyle naprodukował w tematach hydro i termo - izolacji że jego własnymi sprzecznościami zasypać go można
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

??? Bo nic się w fizyce nie zmieniło. Kiedyś fundament był z kamienia - taka konstrukcja nie pociągała kapilarnie wody z gruntu, ale... gdy zimą woda ściana ulegała zwilgoceniu od wewnątrz - to woda grawitacyjnie odprowadzana była do gruntu - tam gdzie były dodatnie temperatury. teraz taką rolę pełni folia kubełkowa.
To proste!
Szkoda, że Pan pisze nie czytając.... Piszemy o domu niepodpiwniczonym. Izolacja folią kubełkową do domów podpiwniczonych, to inny temat. I dobrze zrobiona zapobiega zawilgoceniu.



Nie panie TB piszemy o folii kubełkowej
taki temat został wywołany przez admina nie ma tam nic na temat konstrukcji budynku przy których ją stosujemy czy z piwnicą czy bez bo zastosowanie znajduje w obu przypadkach .
czyli pan nawet nie wie na jaki temat pisze ????

Cytat

O zgrozo... Pan patrzy na inną instrukcję? Dom niepodpiwniczony na tej instrukcji? Gdzie folia jest za styropianem?
I... cała idea tej izolacji - nie wpuścić wody z grunty a wypuścić z domu - wyklucza lepiszcza!





Cytat

Niech Szanowny Pan poczyta moje posty... lepiszcza do 30 cm nad stopą, pisałem o tym wielokrotnie. Drukowane przeze mnie instrukcje Pan pokazuje...




sam pan sobie zaprzecza najpierw pan pisze że pańskimi instrukcjami się posługuję teraz się ich pan wypiera
więc jak to z panem jest panie TB

Link do komentarza
Szanowny Panie - omija Pan odpowiedzi na proste pytania, związane z izolacją. Rozpisuje się Pan za to o mnie, używa Pan ogólników. To w erystyce dowód na brak argumentów – czyli wiedzy. Dobrze, że jest dekarzem z zamiłowania a nie z wiedzy. Potwierdza Pan też, że dyplom nie zawsze idzie w parze z wiedzą. Ale obiecuję, że to się da nadrobić. Będzie Pan wiedział dlaczego przed grubą izolacją termiczną daje się paroizolaję, wytłumaczę też Panu dlaczego izolacji termicznej nie ma sensu dawać za stałym odbiornikiem ciepła, którego ogrzewanie nie ma sensu. Zrozumie Pan, że przyklejanie styropianu tylko od zewnątrz fundamentu domu niepodpiwnicznego mogą robić tylko dyletanci. ( Myślący izolują się od fundamentu, lub jak www.villanette.pl – z ostatniej budmy.
Nauczy się Pan fizyki!!!
Link do komentarza
aż się nie mogę doczekać wykładów prof TB

no i zaciekawiło mnie jak ta firma z linku to robi, może coś wskrócie?
bo na stronie to tylko jakaś Pani a'la Grochola

chociaż nie - bo człowiek daje sięwciagnąć w kretyńskie polemiki

MIECH PAN BRZĘCZKOWSKI PRZEDSTAWI PROJEKT, KTÓRY ZOSTAŁ WYKONANY ZGODNIE Z JEGO NAUKAMI

bo od 20(21) lat niby coś tam, ale nie ma o tym śladu, ani widu ani słychu
Link do komentarza
Cytat

Nie panie TB piszemy o folii kubełkowej
taki temat został wywołany przez admina nie ma tam nic na temat konstrukcji budynku przy których ją stosujemy czy z piwnicą czy bez bo zastosowanie znajduje w obu przypadkach .
czyli pan nawet nie wie na jaki temat pisze ????








sam pan sobie zaprzecza najpierw pan pisze że pańskimi instrukcjami się posługuję teraz się ich pan wypiera
więc jak to z panem jest panie TB


By komentować Szanowny Panie - trzeba najpierw zrozumieć problem. Ponieważ są to dość proste sprawy, to wierzę, że i Pan z czasem załapie o co chodzi.
Jeszcze raz - fundament musi wilgoć odprowadzać! Nie tylko nie wpuszczać! Gdyby Pan założył buty z samej gumy - woda z zewnątrz by nie wyszła, ale w kaloszach byłoby...
Nie ma wody w przegrodach termicznych gdy zabezpieczamy je paroizolacją od wenątrz a nadmiar oprowadzamy skuteczną wentylacją.


Cytat

To jest ciekawy sposób na odprowadzenie wilgoci .

Brak obrazka


Tak można gdy odprowadzenie wody jest do drenażu, przy wysokich wodach gruntowych wentylacja musi być!
Link do komentarza
Cytat

By komentować Szanowny Panie - trzeba najpierw zrozumieć problem. Ponieważ są to dość proste sprawy, to wierzę, że i Pan z czasem załapie o co chodzi.
Jeszcze raz - fundament musi wilgoć odprowadzać! Nie tylko nie wpuszczać! Gdyby Pan założył buty z samej gumy - woda z zewnątrz by nie wyszła, ale w kaloszach byłoby...
Nie ma wody w przegrodach termicznych gdy zabezpieczamy je paroizolacją od wenątrz a nadmiar oprowadzamy skuteczną wentylacją.





Cytat

Szanowny Panie - omija Pan odpowiedzi na proste pytania, związane z izolacją. Rozpisuje się Pan za to o mnie, używa Pan ogólników. To w erystyce dowód na brak argumentów – czyli wiedzy.




no to jak to jest panie TB z tymi ogólnikami , są dopuszczalne czy nie .
Czy też może przysługują " swojszym "
Link do komentarza
Cytat

Również na temat. Na erystyce Pan się zna - na hydroizolacji ZERO... gdyby Pan się znał, a Pana uczelnia tego uczyła, nie miałby Pan roboty.





Cytat

Nie panie TB piszemy o folii kubełkowej
taki temat został wywołany przez admina nie ma tam nic na temat konstrukcji budynku przy których ją stosujemy czy z piwnicą czy bez bo zastosowanie znajduje w obu przypadkach .
czyli pan nawet nie wie na jaki temat pisze ????



sam pan sobie zaprzecza najpierw pan pisze że pańskimi instrukcjami się posługuję teraz się ich pan wypiera
więc jak to z panem jest panie TB



panie TB zadałem jasne i proste pytanie czekam na odpowiedź a nie na mijanki
Link do komentarza
Są pewne sprzeczności, bo z jednej strony, by coś wytłumaczyć musi Pan zrozumieć o czym się piszę, a z drugiej strony
Cytat

więc jak to z panem jest panie TB

ten i inne sarkazmy świadczą, że Pana potencjał intelektualny nie jest do tego zdolny. Wyjaśniam i opisuję tak naprawdę nie Panu, bo to syzyfowa praca, tylko staram się ochronić ludzi przed Pana "poradami". Zawsze to ktoś się zastanowi, przemyśli,… że wilgoć w ścianach jest głównie od wewnątrz. Tak więc bardzo proszę dalej pisać swoje „porady” – na ich tle łatwiej się pokazuje błędy.
Kolejna sprzeczność to – ponieważ politechnika ma monopol na projektowanie i odbiór domów to gdyby się na ty znała – nie byłoby wilgoci w ścianach, fundamentach i nie miałby pan co robić.
To tak jak z drogowcami łatającymi dziury w jezdni te same po każdej zimie.
Nie jest moją winą, że Pan nie wie do czego służy hydroizolacja. Nie jest też moją winą, że Pan ma zbyt mały potencjał by rolę hydroizolacji pojąć.
Link do komentarza
Cytat

Są pewne sprzeczności, bo z jednej strony, by coś wytłumaczyć musi Pan zrozumieć o czym się piszę, a z drugiej strony ten i inne sarkazmy świadczą, że Pana potencjał intelektualny nie jest do tego zdolny. Wyjaśniam i opisuję tak naprawdę nie Panu, bo to syzyfowa praca, tylko staram się ochronić ludzi przed Pana "poradami". Zawsze to ktoś się zastanowi, przemyśli,… że wilgoć w ścianach jest głównie od wewnątrz. Tak więc bardzo proszę dalej pisać swoje „porady” – na ich tle łatwiej się pokazuje błędy.
Kolejna sprzeczność to – ponieważ politechnika ma monopol na projektowanie i odbiór domów to gdyby się na ty znała – nie byłoby wilgoci w ścianach, fundamentach i nie miałby pan co robić.
To tak jak z drogowcami łatającymi dziury w jezdni te same po każdej zimie.
Nie jest moją winą, że Pan nie wie do czego służy hydroizolacja. Nie jest też moją winą, że Pan ma zbyt mały potencjał by rolę hydroizolacji pojąć.



no cóż jestem jaki jestem i za to przepraszać zamiaru nie mam icon_biggrin.gif
natomiast moja zdolność pojmowania jest wystarczająca żeby dostrzec inne poważniejsze powody występowania wody w budynkach niż tylko dyfuzja do której pan sprowadza wszelkie powody występowania wilgoci .
natomiast ocena mojego potencjału jak już kiedyś ustaliliśmy nie leży w pańskiej gestii ,
a obrażanie adwersarzy jest niezgodne z regulaminem forum
Link do komentarza
Cytat

no cóż jestem jaki jestem i za to przepraszać zamiaru nie mam icon_biggrin.gif
natomiast moja zdolność pojmowania jest wystarczająca żeby dostrzec inne poważniejsze powody występowania wody w budynkach niż tylko dyfuzja do której pan sprowadza wszelkie powody występowania wilgoci .
natomiast ocena mojego potencjału jak już kiedyś ustaliliśmy nie leży w pańskiej gestii ,
a obrażanie adwersarzy jest niezgodne z regulaminem forum


Brak zdolności pojmowania nie jest przyczyną by się obrażać.
Już te braki w pojmowaniu "ilustruję"
Napisał Pan
Cytat

dyfuzja do której pan sprowadza wszelkie powody występowania wilgoci

Proszę poczytać jeszcze raz ( by się udało zrozumieć napiszę powoli) przegroda termiczna ma być sucha ( do 1%) dlatego hydroizolacja ( w tym folia kubełkowa) m a z a z a d a n i e w o d y n i e w p u ś c i ć a l e i w y p u ś c i ć!
Pan ma błędne założenie, że woda jest tylko z zewnątrz ( NA CO WSKAZUJE TECHNOLOGIA „HYDROIZOLACJI” UNIEMOŻLIWIAJĄCA WYJŚCIE WODY) – Z tego co napisałem zrozumiał - że tylko z wewnątrz ( jak wynika z cytatu). jak Pan widzi, ani wiedzy, ani zrozumienia tekstu.
Czy może Pan ustosunkować się do zdania JBZ ( z którym ja akurat się zgadzam i pomiary to potwierdziły) IM GRUBSZA IZOLACJA TERMICZNA TYM WIĘKSZY PROBLEM Z WILGOCIĄ … i jak Pan myśli …Szanowny JBZ ma na myśli wilgoć z zewnątrz czy z wewnątrz?
Link do komentarza
panie TB, ludzi którzy uważają pana za lokalny kolory jest całkiem sporo....
spotkałem kiedyś kolegę, który niedawno zaczął budowę domu i sam mi opowiadał o takim jednym co to izolować chce od środka...wpadł mu pan w oko, bo w tym jest pan dobry, ale to co pan pisze, nie jest poparte żadnym doświadczeniem praktycznym - tzn konkretnymi lokalizacjami z konkretnym adresem. Bez tego dalsza dyskusja pozostaje akademicka...
Link do komentarza
Cytat

Brak zdolności pojmowania nie jest przyczyną by się obrażać.
Już te braki w pojmowaniu "ilustruję"
Napisał Pan
Proszę poczytać jeszcze raz ( by się udało zrozumieć napiszę powoli) przegroda termiczna ma być sucha ( do 1%) dlatego hydroizolacja ( w tym folia kubełkowa) m a z a z a d a n i e w o d y n i e w p u ś c i ć a l e i w y p u ś c i ć!
Pan ma błędne założenie, że woda jest tylko z zewnątrz ( NA CO WSKAZUJE TECHNOLOGIA „HYDROIZOLACJI” UNIEMOŻLIWIAJĄCA WYJŚCIE WODY) – Z tego co napisałem zrozumiał - że tylko z wewnątrz ( jak wynika z cytatu). jak Pan widzi, ani wiedzy, ani zrozumienia tekstu.
Czy może Pan ustosunkować się do zdania JBZ ( z którym ja akurat się zgadzam i pomiary to potwierdziły) IM GRUBSZA IZOLACJA TERMICZNA TYM WIĘKSZY PROBLEM Z WILGOCIĄ … i jak Pan myśli …Szanowny JBZ ma na myśli wilgoć z zewnątrz czy z wewnątrz?





taaaa i podciąganie kapilarne nie istnieje
a krowy latają - całe szczęście nad stolicą
Link do komentarza
Cytat

taaaa i podciąganie kapilarne nie istnieje
a krowy latają - całe szczęście nad stolicą


Szanowny Panie - hydroizolacja ma za zadanie wody nie wpuścić - więc o jakim podciąganiu Pan pisze. Ma też za zadanie wilgoć wypuścić do drenażu lub górą w zależności od terenu.
materiały budowlane nie są jednorodne - ten sam materiał może zarówno wodę pociągać kapilarnie jak i woda może w nim ściekać grawitacyjnie.
Gdyby Szanowny Pan raczył sobie zrobić prosty eksperyment - rozlać trochę wody na blat i położyć na to gąbkę - wodę gąbka "podciągnie" kapilarnie. teraz proszę położyć tą samą gąbkę na suchym blacie i polać wodą od góry - woda dotrze do blatu.
Przepraszam za takie infantylne tłumaczenie tych co się fizyki uczyli, ale sami Państwo widzicie, są odporni na wiedzę.

Ps. Co do latających krów na stolicą... również jest Pan w błędzie.
Link do komentarza
Cytat

Szanowny Panie - hydroizolacja ma za zadanie wody nie wpuścić - więc o jakim podciąganiu Pan pisze. Ma też za zadanie wilgoć wypuścić do drenażu lub górą w zależności od terenu.
materiały budowlane nie są jednorodne - ten sam materiał może zarówno wodę pociągać kapilarnie jak i woda może w nim ściekać grawitacyjnie.
Gdyby Szanowny Pan raczył sobie zrobić prosty eksperyment - rozlać trochę wody na blat i położyć na to gąbkę - wodę gąbka "podciągnie" kapilarnie. teraz proszę położyć tą samą gąbkę na suchym blacie i polać wodą od góry - woda dotrze do blatu.
Przepraszam za takie infantylne tłumaczenie tych co się fizyki uczyli, ale sami Państwo widzicie, są odporni na wiedzę.

Ps. Co do latających krów na stolicą... również jest Pan w błędzie.




co ma wody nie wpuścić ???? skoro w/g pana tam żadnej izolacji być nie może ????
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...