Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Jan_13

Maskowanie kabli

Recommended Posts

To nie jest może temat stricte elektroniczny, ale z elektroniką związany. Jak zamaskować kable wychodzące z wiszącego na ścianie telewizora LCD? Takie trzy czarne węże wyglądają bardzo marnie.

Jeśli nie stawiasz na dole mebla, który to zasłoni, to pozostaje Ci listwa maskująca zamocowana na ścianie. Jak się dobrze dobierze kolor nie będzie się rzucać w oczy.
Ewentualnie można zrobic (wykuć) kanał w samej ścianie. Na tyle duży, by dało się wymienić /dodać przewody. W środku np. z kawałka prostokątnego kanału z tworzywa, a z zewnątrz zaszpachlowany i całkowicie niewidoczny. To niestety bardziej pracochłonne:(

Do maskowania kabli można też użyć takiej "sprężynki" z tworzywa. Jest rozcięta na całej długości i mieści się w niej spora wiązka kabli. Można dostać w Media Markt

DSC01446.jpg

Bywało że niektórzy producenci oferowali nogi/postumenty z korytkiem kablowym w środku. Dla takich sprzętów to też rozwiązanie, tyle że ostatnio jakby zanikły. I tak uważam że najpraktyczniej postawić poniżej odtwarzacz DVD i sprzęt audio - dzwięk o niebo lepszy niż z wbudowanych głośniczków, a przy okazji zasłonimy przewody.

Fajnie MATHIR, ale... nie obraź się... ta sprężynka nie jest z bajki o eleganckich wnetrzach icon_smile.gif

Tylko czy taką "sprężynkę" można uznać za pełnoprawne maskowanie? Czy chociaż są dostępne w różnych kolorach tak jak listwy? No i listwę zawsze można pomalować pod kolor ściany...

Witam,
Ja za kilkanaście złotych kupiłem białą maskownicę w castoramie, bez problemu ją dociąłem na wymiar, zamocowałem do ściany. Pozostało ułożyć kale, co było banalnie proste, zaślepić korytko, i pomalować na kolor ściany. Maskownica świetnie przyjmuje farbę. Wygląda bardzo estetycznie.

Cytat

Witam,
Ja za kilkanaście złotych kupiłem białą maskownicę w castoramie, bez problemu ją dociąłem na wymiar, zamocowałem do ściany. Pozostało ułożyć kale, co było banalnie proste, zaślepić korytko, i pomalować na kolor ściany. Maskownica świetnie przyjmuje farbę. Wygląda bardzo estetycznie.

A można prosić o zdjątko icon_smile.gif

najpewniej to taka naścienna listwa maskująca, o jakiej pisałem. Tak przy okazji - jak komuś nie chce się używać kołków rozporowych, to można użyć kleju. Oczywiście o ile nie ma niebezpieczeństwa, że ktoś to przypadkiem oderwie.

Moim zdaniem najlepiej wygląda po prostu zwykła listwa maskująca. Wiadomo, że skądś te kable wychodzą i gdzieś muszą iść więc taka listwa jest dobrym rozwiązaniem. Schowa się kable i będzie kawałek plastiku na ścianie i tyle icon_smile.gif Wiadomo, że najlepiej byłoby schować kable w ścianie ale potem jest problem jak chce się zmienić ewentualne miejsce położenie telewizora.
Co bardziej pomysłowi ludzie robię na kablach dekoracje z kwiatów lub innych dziwnych rzeczy ale moim skromnym jakby nie było zdaniem nie jest to zbyt fortunny pomysł

Cytat

Moim zdaniem najlepiej wygląda po prostu zwykła listwa maskująca. Wiadomo, że skądś te kable wychodzą i gdzieś muszą iść więc taka listwa jest dobrym rozwiązaniem. Schowa się kable i będzie kawałek plastiku na ścianie i tyle icon_smile.gif Wiadomo, że najlepiej byłoby schować kable w ścianie ale potem jest problem jak chce się zmienić ewentualne miejsce położenie telewizora.
Co bardziej pomysłowi ludzie robię na kablach dekoracje z kwiatów lub innych dziwnych rzeczy ale moim skromnym jakby nie było zdaniem nie jest to zbyt fortunny pomysł

Sprzet super - a taka kicha z kablami -

Cytat

Witam,

Napewno super- zal mi ciebie ze wybrales taka metode chowania kabli

Marek25071966, chodzi ci o coś konkretnie, czy kompensujesz sobie jakieś frustracje??? Wyśmiewanie forumowiczów... to dosyć wredne zajęcie!!! Lepiej zaproponuj coś mądrego.

Najlepiej jest o takich rzeczach myśleć jeszcze w fazie prac wykończeniowych.
Są najróżniejsze sposoby aby uniewidocznić kilometry kabli w naszym domu.
Fajnym sposobem jest tunel w ścianie, którego jeden otwór jest za telewizorem a drugi schowany pod listwą podłogową, która świetnie potrafi maskować spore pęki kabli. Dzisiejsze listwy mają to do siebie, że można je całkiem łatwo zdemontować, aby rozciągnąć kabel a następnie znowy założyć to "maskowanie"

Zapraszam na stronę
http://mbt-domy.w.interia.pl

Można teraz kupić takie rzeczy, które w bardzo łatwy sposób zamaskują takie brzydkie wystające kable. W sklepach można dostać maskownice w wielu kolorach, dopasować do ściany, mebli czy czegoś innego. Można to zrobić w taki sposób, że nikt nie zauważy.

Niektórzy używają, ze lepiej kable zamaskować w ścianie inni stosują maskownice i w sumie ten drugi sposób jak dla mnie jest lepszy. Trzeba pamiętać, że czasem trzeba takie kable wymienić, przepina się różne urządzenia, robi się przemeblowanie, a z takimi wmurowanymi w ścianę może być duży problem. Zgodzę się jednak z tym, że o takich rzeczach trzeba myśleć wcześniej.

Ja też zapomniałam wykuć miejsce pod kable tv .... i powiem szczerze , ze mam awersję na myśl o kuciu teraz - na gotowej ścianie ... icon_redface.gif
i też szukałam alternatywnych rozwiązań .... znalazłam kilka ....
mozna wiele z nich znaleźć na allegro ....

Brak obrazka

Akcesoria%20TV_02_szafkostojak%20Arkas%20PICTOR%201100.jpg

Akcesoria%20TV_03_Stojak%20Vogels%20EFF%208340.jpg

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

taką - prostą bez szybek też można kupić ....
nascienny-system-szklany_3537.jpg

A ja polecam troche nabrudzic i popsuc sciane by efekt byl duzo lepszy. Najlepiej wkuc kawalek tunelu, u mnie tak jest.
Przepraszam za jakosc zdjecia, to kadr z duzo wiekszego. Sciana jeszcze nie byla malowana, ponizej jest puszka na gniazda RJ-45, antenowe i glosnikowe icon_smile.gif

Brak obrazka

A wszystko za pomoca plastikowego tunelu wentylacyjnego i dwoch kolanek icon_smile.gif

Brak obrazka Brak obrazka
  • Lubię to 1

Popieram deamosa, najlepiej jest to tak zrobić.

W pokoju dziecinnym można jeszcze zastosować coś takiego:

Brak obrazka

Bardzo ciekawe rozwiązanie również z tego względu że można je zawsze wyciągnąć i włożyć za osłonę z powrotem.

Cytat

A ja polecam troche nabrudzic i popsuc sciane by efekt byl duzo lepszy. Najlepiej wkuc kawalek tunelu, u mnie tak jest.
Przepraszam za jakosc zdjecia, to kadr z duzo wiekszego. Sciana jeszcze nie byla malowana, ponizej jest puszka na gniazda RJ-45, antenowe i glosnikowe icon_smile.gif

Brak obrazka

A wszystko za pomoca plastikowego tunelu wentylacyjnego i dwoch kolanek icon_smile.gif

Dobre! Bardzo dobre!

Cytat

Chociaż te pierwsze listwy z postu stokrotki wyglądają marnie. Jakioś tak mało solidnie!

Tylko tak wyglądają ja mam takie i są ok.

Takie listwy przypodłogowe są świetną alternatywą. Kiedyś kable chowało się pod wykładziną ale i tak były narażone na podeptanie - więc jest to mało funkcjonalne rozwiązanie. Teraz kable mogą czuć się bezpiecznie w listwach przypodłogowych;)

Zapraszam:
http://mbt-domy.webpark.pl/

u nas na szczęście schowane za szafką ale u siostry był ten problem i zrobili malutką zabudowę z płyty meblowej. w leroy;u czasem można kupić nie całe płyty. zrobili to z zawiasikami dzięki czemu w razie czego z boku można otworzyć i się do kabli dostać, a normalnie tego nie widać.

u nas na szczęście schowane za szafką ale u siostry był ten problem i zrobili malutką zabudowę z płyty meblowej. w leroy;u czasem można kupić nie całe płyty. zrobili to z zawiasikami dzięki czemu w razie czego z boku można otworzyć i się do kabli dostać, a normalnie tego nie widać.

na allegro taką kupiłam jak poniżej , półokrągłą metalową czarną ale bez półeczek - mam zamontowaną i wygląda całkiem ok ...
Brak obrazka

a ja mam dziury w ścianie, które czekają na kable, a kabli nie ma i nie wiadomo kiedy będą icon_mrgreen.gif

Cytat

No chyba kanały. Bo w dziury to można sobie co najwyżej wepchać kłębek bezużytecznych kabelków ;)

A dlaczego zaraz "bezużytecznych"? Użytecznych to nie można wepchać? I nie "co najwyżej", bo jeszcze sporo rzeczy wepchać można. Nie będę podawał szczegółów, w końcu tu nie przedszkole. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)

Cytat

A dlaczego zaraz "bezużytecznych"? Użytecznych to nie można wepchać? I nie "co najwyżej", bo jeszcze sporo rzeczy wepchać można. Nie będę podawał szczegółów, w końcu tu nie przedszkole.

No i godzina nie odpowiednia aby pisać o tych rzeczach,ale tak po 22 to można :hahaha2:

Cytat

Brak obrazka

Bardzo fajny pomysł!!!

Cytat

Ten płotek śmieszny, ja bym wykuł i ukrył kable w ścianie.

Ale wkucie na stałe to pewne ograniczenie na przyszłe czasy. Ja również mam u siebie to rozwiązanie z kanałem wentylacyjnym i kolankami. Nie miałem wszystkich sprzętów od razu, dlatego jak coś dokupiłem to tylko kabelek przez tunel i do tv. Super łatwa sprawa.

Jak dla mnie listwa maskująca jest ok,ale do białej ściany założyłabym białą. A przy biurku komputerowym kabelki mam popodpinane do tylnich ścianek i też sobie to chwalę, bo pod biurkiem nie ma żadnych kabelków a wcześniej była plątanina.

Cytat

Brak obrazka

Wykorzystałem Twój pomysł. Musiałem co prawda rozkuwać ścianę i niszczyć tynki, ale najważniejszy jest przecież efekt końcowy icon_smile.gif

Sorki, pomysł Deamosa i jednak jemu się należy plus ;)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...