Skocz do zawartości

Ciekawe rozwiązania


Recommended Posts

Nie mam zdjęcia, ale opiszę icon_smile.gif Jestem namiętnym kolekcjonerem i czytaczem książek. Mam blisko 10 tysięcy tomów. Książki mają niestety tę niesympatyczną cechę, że są siedliskiem kurzu w pokojach. Wręcz go ściągają. Przez lata doprowadzało to do szału moją żonę. Pewnego dnia odgrodziłem płyta gipsową część sypialni (około 1,3 m), wstawiłem drzwi, a wnętrze tak powstałej norki obstawiłem szczelnie regałami z sosny (na zamówienie). Od czasu przeniesienia książek do "biblioteczki" zniknął problem kurzu w domu. A w norce też kurzu nie ma, bo pomieszczenie jest zamknięte. Jest super!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Kochani nie macie serca bo prezentujecie rzeczy wymyślone przez innych i znalezione w necie. Chodzi o to aby pokazać SWOJE rozwiązania zastosowane w SWOIM własnym domu. Kiedy mój dom będzie skończony to coś zamieszczę ze swojej chałupy, nawet gdyby to miała by być tylko komórka na ogrodowe narzędzia ale fajnie pomyślana też może komuś posłużyć jako inspiracja icon_smile.gif
pa
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
faktycznie żal, mógłby ktoś coś zamieścić, zwłaszcza Ci co już mieszkają i szczególnie są zadowoleni z jakiegoś rozwiązania.
Tak przy okazji, widziałam w jakieś wnętrzarskiej gazecie że ktoś sobie zainstalował małe lampki na górze we wnęce okiennej i świetnie to wyglądało. Światło miło sączy się wtedy przy zasuniętych wieczorem roletach czy firankach. Wygląda to bardzo efektownie zarówno od wewnątrz domu jak i od podwórka. Ja też tak zrobię jak dobrnę do tego etapu icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Temat jest fajny, ale ciekawych rozwiązań niewiele icon_sad.gif



To ja mogę Wam pokazać jak rozwiązałem problem włamań na moją działkę po dekiel żeliwny od studzienki. Już gdzieś o tym pisałem więc może niektórzy już to widzieli. Tak czy inaczej polecam system antywłamaniowy własnej roboty:
gallery_16584_443_79236.jpg
Piszczy że miło icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Ostatnio na DOMO widziałam jak facet zrobił lampę z kubeczków plastikowych i wyglądała całkiem całkiem, jak ktoś lubi te klimaty icon_smile.gif
A ja to wymyśliłam sobie coś takiego:
W naszej sypialni mam dość nisko skos i chciałam tak ustawić łóżko, żeby zagłówek znajdował się pod tym skosem, ale byłoby za nisko. więc pomyślałam żeby cały ten skos zabudować szafką z odsuwanymi drzwiami po obu stronach, a środkowa część byłaby zagłówkiem łóżka i jednocześnie otwierała się uchylnie tak żeby można było tam chować np dodatkowe poduszki. Zyskam dodatkową przestrzeń do przechowywania i więcej miejsca nad głową. I co wy na to? Jak już będę miała to zrobione to prześlę fotkę.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Na początek jedno z moich innych rozwiązań to brak wylewki betonowej tzn. posadzki icon_wink.gif z powodu braku czasu, lenistwa, możliwości zrobienia w przyszłości podłogowego ogrzewania itd. zrezygnowałem z lania betonu, dołożyłem dodatkowe 5cm styro (razem 25 cm) i na to panele podłogowe (robiąc podkłady betonowe RÓWNO wiedziałem że będę leniwy icon_wink.gif )

Leży tak 3 lata, podłogówkę zrobię też bez zalewania betonem ... kiedyś
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...