Skocz do zawartości

Cena domu parterowego a piętrowego


Recommended Posts

Witam, myślę, że niewielka, ciężko to określić, trzeba by po prostu policzyć. Pewnie wyszłaby różnica na schodach, chociaż można byłoby oszczędzić na więźbie, ale znowu przy parterówce odpadają stropy. Chyba jednak mimo wszystko parterówka wyszłaby trochę taniej.
Pozdrawiam

Link do komentarza
A czemu robocizna parterówki jest tańsza, chyba, że bierze się pod uwagę właśnie koszty stropu. Są one rzeczywiście spore, ale z drugiej strony chyba rekompesowane przez koszt pokrycia dachowego, bo to większa powierzchnia wychodzi.

Strop w piętrowym tak na oko, to koszt 20 tyś oraz schody z okładziną to 7 tyś

Te ceny podaję bez konkretnych przeliczeń i według "wydaje mi się"

Ale więźba i pokrycie droższe w parterówce o jakieś 10-15 tyś
Link do komentarza
W parterowym domu odpada dość pracochłonne wykańczanie skosów na poddaszu, układanie izolacji na połaci dachowej itp. Wystarczy wykonać izolację na lekkim stropie (np. drewnianym) nad parterem; odpadają też prace na wysokości. Generalnie wykonawstwo jest łatwiejsze i mniej podatne na błędy. Tyle że trzeba być konsekwentnym - w parterowym domu wystarczą mniejsze spadki dachu (nieco zmniejsza to jego powierzchnię), nie trzeba robić ścianek kolankowych okien dachowych itp.
A tak w ogóle to koszty wykonania bardzo podnoszą wszelkie udziwnienia np. wielospadowe dachy.
Link do komentarza
Witam wszystkich serdecznie:)
Razem z chlopakiem rozwazamy budowe domu ok 120m2 parterowka z zabudowa poddasza. Pomimo, iz mamy juz spore zaplecze finansowe, nadal mamy watpliwosci czy podolamy takiemy zadaniu. Prosze o kilka podpowiedzi, od Panstwa ktorzy juz sa na etapie budowy, lub sa szczesciarzami i juz maja swoj wymarzony domek.
Czy 250 tys wystarczy na postawienie domu w tanie "pod klucz"??zaznaczajac, ze dzialke juz posiadamy.
Prosze o podpowiedzi, za ktore z gory dziekuje.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
chłopak i szanowna koleżanka to złote rączki czy wykonawcy będą zwoływani do wszystkiego ? czy jest już ogrodzenie(jeśli ma być) , przyłącza (i czy nie ma problemu/utrudnień w ich podłączeniu, tu głównie mowa o elektryce ), projekt - czy stawiacie na prostotę=oszczędność czy skomplikowana bryła i wszelkiego rodzaju dodatki w formie podcieni filarów i innych elementów podnoszących koszta .

nie pamiętam już gdzie ale kiedyś na innym forum zadałem podobne pytanie i w zamian otrzymałem znakomitą "litanię" czego nie robić albo co robić by ograniczyć koszta ( niestety nie pamiętam na jakim) - bo raczej nikt nie powie ostatecznie czy się uda za xxx PLN bo to kwestia swoich własnych wyliczeń na podstawie projektu +30% zapas icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...