Skocz do zawartości

Projekt domu w Anglii


Recommended Posts

Witam! Zastanawiam się nad budową domu w Anglii za ok 100-150 tys funtów. Chciałbym aby był to projekt polskiego domu ale z uwagi na spore restrykcje może być to dosyć trudne zadanie. Czy ktoś byłby w stanie coś doradzić, może jest tu architekt, który zna przepisy budowlane w UK i pomógłby wybrać odpowiedni projekt, lub też ktoś kto posiada jakąś wiedzę na ten temat? Myślałem o zleceniu tego zadania firmie budowlanej i sprowadzeniu materiałów z Polski.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Chyba się nie dowiem icon_sad.gif


Cześć.
Jestem tu nowa więc najpierw sie przedstawię: jestem architektem, projektującym zawodowo, prowadzę własną małą pracownię, domki robię bardzo rzadko, dla znajomych tylko, bo to ciężki kawałek chleba (ale o tym innym razem).
a teraz na temat.
W zasadzie nie widzę wiekszego problemu z zastosowaniem angielskiego projektu, tylko, że u nas musi byc to projekt
- dostosowany do polskich przepisów budowlanych
- zgodny z planem miejscowym lub decyzją o warunkach zabudowy
- podpisany przez architekta z uprawnieniami.
I tu pewnie okazałoby się, że to nie ma wiekszego sensu, bo przeróbek bedzie sporo (inny klimat zatem inne sciany, bo nie mają takiej zimy i inna więźba dachowa bo nie mają takich obciążeń śniegiem jak my, inne przepisy dotyczace mnóstwa spraw, np wentylacji itd). Pozostawiam problem dopasowania architektury do otoczenia, ale na wielkiej działce wśród drzew byłoby to może do zaakceptowania. Oraz problem wynagrodzenia obu architektów. Ale spotkałam się z projektowaniem szeregówki dla dewelopera z projektantami międzynarodowej prowiniencji, konsultowanie tego z nimi na odległość. wprowadzaniem wszystkich zmian. Potem deweloper chwalił się jako chwyt marketingowy, że to zaprojektowali Włosi.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
dokladnie
przedewszystkim czas, prostota i przepuszczalnosc cieplna
na miejsce dostajesz gotowe panele, domek miesci sie na jednej naczepie
a cena oczywiscie jest wyliczona na rynek UK poza tym zawiera wynagrodzenie wszystkich over heads in office ;)
sprzedają je rowniez detalicznie w rozsądnej cenie wiec nie wychodzi tak zle icon_smile.gif
warte zastanowienia...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...