Skocz do zawartości

Wyrównanie terenu


Recommended Posts

Mój błąd życiowy (!) to wyrównanie terenu działki (nierówności, zagłębienia i różnice poziomów) za pomocą „ziemi” z wykopów prowadzonych przez firmy wykonujące sieci wodociągowe w okolicy mojej budowy. Zakup był tani, bo około 6 zł za wywrotkę. W sumie wywrotek było kilkanaście. Ma radość niestety nie trwała długo. Wkrótce po wyrównaniu terenu dowiezioną ziemią i po pierwszych deszczach okazało się, że nie można chodzić wokół budowy domu, gdyż krucha, sypka, i tłusta dotychczas ziemia spod wykopów wodociągowych okazała się niemiłosiernie kleista mazią, która wręcz unieruchamiała nogi i zdejmowała obuwie z nóg.
Rada była jedna i usunięcie cienkiej warstwy tej gliny i nawiezienie odpowiedniej ilości nowej ziemi, oczywiście za „odpowiednią” cenę. A cena niestety była wysoka ok. 140 zł za wywrotkę ze względu na odległość którą musiał pokonywać „transport”.
Tak więc „super okazja” stała się jedynie utrapieniem i przyczyna dodatkowych wydatków.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
ja zalecam wyrownywanie nierównosci piaskiem wilgotnym zagęszczony mechanicznie warstwami po około 20 cm
Grubość warstwy jest zależna od masy zagęszczarki, może mieć max. 40 cm.
Każda zagęszczarka ma swoją charakterystykę
Cena piasku (nie musi być najwyższej jakosci) to około 150 zł za samochód, czyli porównywalna z twoją ziemią a na pewnio sie nie będziesz zapadał ponieważ pisek na bardzo dobrą przepuszczalność wody
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Rafał,

jedno pytanie - kiedy wyrownywales teren? przed budowa, w trakcie, po budowie?
z doswiadczenia wiem, ze wyrownywanie ma sens po stanie surowym zamknietym.
przed
(chyba ze teren ma czas na utwardzenie lub inwestor pieniadze na ten proces ) icon_cool.gif
lub w trakcie
jest to "utrudniajacym zycie" posunieciem.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...