Skocz do zawartości

Różnica poziomu wylewki dla podłóg


Recommended Posts

Tak jak pisze kropeczka na etapie wylewek u mnie przynajmniej ekipa po zapoznaniu się z dokładnym określeniem miejsc gdzie będą płytki, a gdzie deska barlinecka na korku uwzględniając grubość każdej z planowanych podłó wykonała wylewki co do milimetra wspomagając się oczywiście techniką z użyciem m. in. lasera.
Link do komentarza
  • 6 lata temu...
Witam

Podepnę się do starego tematu, po co tworzyć klony.

Mam posadzkę wylaną na jednym poziomie. Będę jednak miał i parkiet i ceramikę. Jak tą różnicę poziomów zniwelować?
Dostałem radę w dwóch wersjach
1- wylać posadzkę zamopoziomującą pod miejsca gdzie będą kafelki
wady o których zostałem poinformowany
- problem z pękaniem (cienka warstwa)
- problem z przyczepnością do podłoża mimo gruntowania itd
2. klejem nadrobić (nie na całą grubość, tylko wyprowadzać wkierunku parkietu) - tu są opcję dwie
a) dać więcej kleju przy klejeniu płytek
wada - klej lubi ściągać i mogą mi siadać
b) dać dwie cieńsze warstwy kleju, przy czym drugą po przeschnięciu pierwszej
wady pewnie jakieś są, ale oprócz upiardliwości robienia to nie widzę na tą chwilę.

Prośba o rady praktyków, pewnie nie raz sie spotykaliście z takim problem. Co mówi teoria i jak sobie z tym radzicie w praktyce?
Link do komentarza
Nie wiem co to "normalny" grzebień, sam mało układałem do tej pory, ale wiem że są różne icon_smile.gif
W każdym razie parkiet który mam mieć ma ok 20mm (tzn standart 22mm, ale z demobilu i raz że już był cyklinowany, a dwa że muszę na pile wyrównać i zjechać klej), kafelki które mam w tym momencie (część muszę dokupić) mają 8mm.

EDIT

Dodatm że tam jest podłogówka Edytowano przez Łosiu (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie wiem co to "normalny" grzebień, sam mało układałem do tej pory, ale wiem że są różne icon_smile.gif
W każdym razie parkiet który mam mieć ma ok 20mm (tzn standart 22mm, ale z demobilu i raz że już był cyklinowany, a dwa że muszę na pile wyrównać i zjechać klej), kafelki które mam w tym momencie (część muszę dokupić) mają 8mm.

EDIT

Dodatm że tam jest podłogówka



Po pierwsze zrób próbę oczyszczenia kilkudziesięciu klepek i zmierz grubości jakie uzyskałeś. Stare klepki, klej + piasek - tu trudno mówić o dokładności wykonania.

Zastosowanie piły z przykładnicą jest skutecznym sposobem oczyszczania starego parkietu, ale dosyć niebezpiecznym.

Uzyskana grubość powinna być bazą - klej trochę podniesie, cykliniarka przywróci do zakładanego poziomu.

Jeżeli zakładasz 20 milimetrową grubość klepki i posiadasz 8 milimetrową płytkę, do której dołożysz spoinę grubości 2-5 mm (grzebień 8 - 10 mm przy płytce 30 x 30 cm), to pozostaje różnica od 7 do 10 mm.

Proponuję wykonać wylewkę samopoziomującą na całej powierzchni przeznaczonej pod płytki. Istniejący podkład oczyścić i zagruntować, a wylewkę wykonać zgodnie z zaleceniami na opakowaniu czy z karty technicznej z zachowaniem dokładności w dozowaniu wody. Dobrze wykonana na pewno nie popęka.

Na dzień przed wykonaniem wylewki wyłącz ogrzewanie, a włącz kilka dni po, przy montażu płytek podobnie.

Powodzenia.
Link do komentarza
Jakiej wielkości masz te KAFELKI o grubości 8 mm? Z czego są wykonane te Twoje kafelki?
Grubość i ilość leju ściśle zależy od rozmiaru płytek.

A jak z grubsza wygląda piła z przykładnicą??? icon_redface.gif
Link do komentarza
ATLAS ma w swojej ofercie klej, który równocześnie oprócz klejenia - pełni funkcję równania powierzchni. Jego warstwa może osiągać nawet 20 mm.
Na klej ten 4 i pół roku temu układałem płytki gresowe 40x40 cm na tarasie od strony południowo-zachodniej budynku, równając powierzchnię spadkową, skopaną przez wykonawcę tego tarasu. Dzięki temu, że mogłem kłaść na tak grubą warstwę, uzyskałem odpowiedni spadek płytek. Reklamacji nie było...

http://atlas.com.pl/pl/produkty/grupa/148/...ATLAS_PLUS_MEGA

karta techniczna produktu:
http://baza.atlas.com.pl/pliki/pl_2302_20141119_145942.pdf

Tym klejem możesz wyrównać różnicę w powierzchni parkietu i płytek.
Ważne jest, aby DOKŁADNIE odmierzać wodę zarobową - wtedy uzyska się odpowiednią konsystencję kleju i będzie się dobrze układało. Ale to będzie wiedział świadomy glazurnik icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Zastosowanie piły z przykładnicą jest skutecznym sposobem oczyszczania starego parkietu, ale dosyć niebezpiecznym.


Ja podobnie jak kolega Stach jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak można piłą z przykładnicą wykonać taka czynność a tym bardziej jeszcze z użyciem frezu? icon_eek.gif
Jeżeli już to piła z przykładnica ale zamiast tarczy tnącej należałoby zamontować tarczę z papierem ściernym, natomiast jeżeli chodzi o zastosowaniu freza to wtedy jest to frezarka pionowa. Tylko czyścić klepki parkietu za pomocą frezarki trzeba być wysoko ubezpieczonym icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Zastosowanie piły z przykładnicą jest skutecznym sposobem oczyszczania starego parkietu, ale dosyć niebezpiecznym.




Cytat

Tak z grubsza, coś w rodzaju freza z łożyskiem.


Jakoś nie widzę abyś Nas oświecił wytłumaczeniem co to jest za piła z przykładnicą z frezem z łożyskiem.
A podobno taki stonowany, rozsądny i światły z Ciebie fachowiec.
Link do komentarza
Przecież to jest temat o wyrównywaniu poziomu wylewki dla podłóg... a Ty chcesz koniecznie poznać maszynowy sposób czyszczenia starych klepek parkietowych... Nie za dużo wymagasz od stosowanego i rozsądnego experta?


Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Przygotowanie podkładu podłogowego powinno uwzględniać konkretny rodzaj pokrycia podłogowego, gdyż różnice grubości różnych wzorów posadzek mogą być znaczne. Orientacyjnie dla płytek ceramicznych przyjmuje się i paneli laminowanych przyjmuje się grubość 10 mm, mozaiki 15 - 20 mm, parkietu 25 mm.




Cytat

Witam, to zależy jaki konkretnie produkt będzie zastosowany. Orientacyjnie można przyjąć następujace wartości: płytki ceramiczne 10 mm, panele również 10 mm, parkiet 25 mm.

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge


Udowodniłem wczoraj, że samozwańczy ekspert robi chałę na forum a Redakcja nie reaguje. Wykasowała mojego posta który wyjaśnił, że porady udzielane przez "eksperta" są spamem i są pisane tylko po aby siebie i firmę zareklamować.
Odpowiedź już dawnooooooooooooooooooooooooo dawnooooooooooooooooooooooo temu padła, odpowiedzi udzielił ekspert z BD.
Więc ta pisanina "eksperta" nie wiem co ma do wniesienia nowego w temacie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...