Skocz do zawartości

Dla tych co przedawkowali...


Recommended Posts

Cytat

Proste domowe rady na Katzenjammer icon_smile.gif Tylko proszę, nie piszcie, że wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych icon_smile.gif


W czasie imprezki pić dużo wody niegazowanej, a przed pójściem spać duuuża szklanka wody z sokiem cytrynowym. Rano chłodny prysznic, lekkie śniadanie, woda z wit C i magnezem, tabletka od bólu głowy i koniecznie spacer, żadnego wylegiwania do południa, a po południu zimne piwko. To oczywiście dla tych co nie muszą iść do pracy, ale na imprezki to najlepiej chadzać wtedy gdy następny dzień można przeznaczyć na leczenie. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam,

Najlepiej nie przesadzać, ale mnie też kiedyś się zdarzyło , że na Sylwesta pomieszaliśmy z kumplem prawie wszystkie trunki począwszy od piwa , poprzez rożne wina , wódkę , whisky, koniaki szampan i co tam jaeszcze znalazło się w barku - nie pamiętam. Ale na koniec imprezy Kolega wyciągnął z barku jakiś duński specyfik , nazwy mogę dobrze nie powtórzyć , coś jakby Gamble Densk . Wypiliśmy tego po dwa duże kielonki, ale proszę mi wierzyć, następnego dnia jak młody Bóg, żadnego kaca czy czegoś podobnego.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
spadła z okna butelka
po piwie
więc niewielka
rozbiła się na trawnika niwie
obok kundelka
przerwała sen na ławce
krzyżem przeszły dreszcze
legnę niżej na murawce
nie wiem co poleci jeszcze
butelki to nie latawce!
jeszcze nie męczy kacem
troszkę gniotą kasztany
zbyt pijanym na spacer
holowali mnie, barany
z butów zdarty lakier
wrócę do domu
zaparzę kawy
boję się trzeźwienia symptomu
muszę wstać z tej trawy
e, wracam do poziomu
w ustach trochę sucho
poranka mroczny dramat
wokół jakoś głucho
można się załamać
pies mi naszczał w ucho
Link do komentarza
Z tym piciem wody w trakcie i przed położeniem się spać to prawda!Zdecydowanie łagodzi kaca...Ja za czasów studenckich stosowałam zasadę-za każde wypite piwo-szklanka wody przed snem....No ale czasem cięzko było wypić 5 szklanek.... icon_rolleyes.gif
Kiedyś snując się po Kazimierzu Dolnym ze znajomymi trafiliśmy (na kacu) do knajpy "U Fryzjera" a tam w karcie dań śniadaniowych "Zestaw Chory Kotek": icon_eek.gif
-Alkaseltzer
-Żurek
-kawa(opcjonalnie z cytryną)

Ja jednak się nie odważyłam...jajecznica wygrała na mój "wymęczony" żołądek.Kolega i owszem-skusił się!
Ale na silnego kaca pomaga Gastrolit(taka kroplówka w płynie)-dostarcza wszystkie ważne elektrolity,które sobie wypłukujemy pijąc alkohol.Niektórzy moi znajomi z typu "hardcorów" piją klasyczne kroplówki dożylne-prosto z gwinta icon_mrgreen.gif ale nie polecam!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
No tak jajecznica pewnie pycha ale "Zestaw Chory Kotek" pewnie działał cuda. Żurek na kaca to jet to! Stanowczo!!!

Znajoma prowadząca bar zawsze gdy robi wysokoprocentowe imprezy, poza jedzeniem na biesiadę gotuje od razu KWAŚNICĘ. Jest to barszcz z suszonych grzybów, przypominający w smaku żurek. Działanie lecznicze 100% potwierdzone icon_smile.gif Gorzej niestety ze zdobyciem przepisu , więc na niedzielę zaopatrzyłam się tylko w alkaseltzer - małż ma jutro wysokoprocentowe ognisko imieninowe icon_wink.gif
Link do komentarza
Na kaca - pepsi icon_smile.gif mi zawsze pomaga
A prawda jest taka że nie wiedzieć czemu...

finlandia, Absolut, Nemiroff i inne ukraińskie wódki z wyjątkiem poleskiej... oraz dobry bimberek walą w dekiel na imprezie ale na drugi dzień głowa nie boli...

więc moze pijmy dobre wódki ?

Ja znowu piw nie moge mieszać - kiedyś wypiłem 3 różnego rodzaju (1,5l ) i zdychałem dosłownie 21h...

zurek owszem - ale po 2 litrach pepsi - coca-cola mi nie pomaga :/

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

ale kotleta odgrzałaś ;)

ale jak temat sie ruszył to napisze że ostatnio zalałem się totalnie Danielsem i żaden sposób powyżej nie pomógł. Zdychałem cały jeden dzień...



byś się gorzały napił to by nic nie było
a tak trunek szlachetny a gardło zwyczajne i efekt wiadomy
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...