Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Mirosław_F

Jak jest prawidłowy sposób zakończenia ocieplenia ścian

Recommended Posts

Nigdy wcześniej nie spotkałem w literaturze czasopism budowlanych opisu sposobu zakończenia ocieplenia ścian szczytowych i kolankowych. Z doświadczeń moich znajomych wiem, że zła izolacja styku ściany szczytowej czy kolankowej z dachem powoduje powstanie mostków termicznych, czego efektem staje się wykraplanie wilgoci u góry ściany kolankowej i na ścianie szczytowej wzdłuż połączenia z dachem.
Na mojej budowie wykonawca wybudował ścianę szczytową do górnej powierzchni krokwi i przykrył ją folią dachową. W ten sposób nie ma możliwości ocieplenia jej pomiędzy dachówką a wierzchem ściany szczytowej.
Aktualnie mam duży dylemat: czy stać na stanowisku wykonania poprawki (na koszt wykonawcy) ścięcia ściany szczytowej o np. 15 cm aby w to miejsce móc włożyć np wełnę mineralną, czy pozostawić ten problem do czasu sprawdzenia "w życiu" poprawności wykonania tego fragmentu.
Nie muszę dodawać, że wykonawca broni się przed poprawką argumentem, że do tej pory wszędzie tak budował i było dobrze.

Pozdrawiam i liczę szybką odpowiedź

P.S. Dodałem kilka zdjęć domu - dostępne po zalogowniu

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy izolacji cieplnej ścian i dachu powinna zostać zachowana ciągłość ocieplenia. W opisanej sytuacji warunek ten nie jest zachowany, gdyż powstał mostek cieplny o szerokości odpowiadającej grubości ściany . Jego likwidacja wymaga rzeczywiście usunięcia górnej warstwy muru i ułożenie tam ocieplenia. Mozna to też zrobić w inny sposób montując ocieplenie po wewnętrznej stronie ściany szczytowej w formie pasu o szerokości przynajmniej 0,5 m biegnącego wzdłuż skosów dachowych lub na całej wysokości ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Winę wykonawcy można ustalić dopiero po stwierdzeniu zgodności z projektem. Tego typu elementy powinny być ujęte w projekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...