Skocz do zawartości

izolacja piwnicy


Recommended Posts

Witam,
od jakiegoś czasu mam spory problem, który ujawnia się podczas dużych opadów deszczu. Mam dom wybudowany w 2005 roku (kupiłem w stanie surowym otwartym). Część domu jest podpiwniczona (garaż, kotłownia, komunikacja) na ok 1 metr.
Podczas dużych opadów deszczu poziom wód gruntowych jest chyba na tyle wysoki, że woda "ciśnie" mi się do domu od posadzki, zwłaszcza styku ścian z posadzką oraz w obrębie zasuwy burzowej, która jest poniżej poziomu posadzki. Ściany są zawilgocone na wysokość około 30 cm, nie mówiąc o posadzce, a w zasadzie tym co pod nią. Grunt na którym położony jest dom jest raczej spójny (głównie glina). Nie wiem czy problem leży w źle wykonanej izolacji pionowej, czy poziomej (pewno i jedno i drugie). Może jest jakiś sposób, aby odciąć ciśnienie wody na posadzki, wylewki. Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
Link do komentarza
Cytat

Witam,
od jakiegoś czasu mam spory problem, który ujawnia się podczas dużych opadów deszczu. Mam dom wybudowany w 2005 roku (kupiłem w stanie surowym otwartym). Część domu jest podpiwniczona (garaż, kotłownia, komunikacja) na ok 1 metr.
Podczas dużych opadów deszczu poziom wód gruntowych jest chyba na tyle wysoki, że woda "ciśnie" mi się do domu od posadzki, zwłaszcza styku ścian z posadzką oraz w obrębie zasuwy burzowej, która jest poniżej poziomu posadzki. Ściany są zawilgocone na wysokość około 30 cm, nie mówiąc o posadzce, a w zasadzie tym co pod nią. Grunt na którym położony jest dom jest raczej spójny (głównie glina). Nie wiem czy problem leży w źle wykonanej izolacji pionowej, czy poziomej (pewno i jedno i drugie). Może jest jakiś sposób, aby odciąć ciśnienie wody na posadzki, wylewki. Proszę o pomoc, z góry dziękuję.


jedeyny sposob w tej chwili to wykopac studnie w okolicach domu na głebokosc o 2 głebiej od posadzki w piwnicy i pompa pływalkowa pracujaca w wrazie potrzeby
Link do komentarza
Cytat

Parcie wody gruntowej można zlikwidować poprzez ułożenie drenażu opaskowego wokół domu. Natomiast pewne zabezpieczenie przed przenikaniem wilgoci wymagać będzie ułożenia dodatkowej izolacji na ścianach piwnicy i podłodze.



ewentualnie zabezpieczenie tej piwnicy od wnętrza budynku .
drenaż niestety wysiada przy ścianie pod domem
odsyłam do mojej galerii gdzie widać takową usługę
pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...