Skocz do zawartości

Kosztorys projektu Leo II z pracowni Domus


Recommended Posts

Przedstawiamy bardzo szczegółowy kosztorys powykonawczy, w którym nasz Czytelnik z niezwykłą dokładnością spisał każdą złotówkę wydaną na budowę i wykończenie domu według projektu Leo II (145,1 m2) z pracowni Domus: od projektu przez gwoździe, dachówki, instalacje, po tapety, baterie... i protokoły odbioru budynku.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/kosztorysy-domow/9370-kosztorys-projektu-leo-ii-z-pracowni-domus

Link do komentarza
ten kosztorys to jest jakieś szaleństwo ! Na przykład samo malowanie domu wewnątrz (robocizna) - ponad 7 tysięcy ! Za co zapłacono tyle pieniędzy ??? Przecież to wszystko tam , w takim domu da się zrobić za max 7 dni roboczych . Czy widział ktoś malarza który zarabia 1000 zł za dzień pracy ???? Ja takie domy malowałem wraz z przygotowaniem w Niemczech w trzy dni za 300 euro , to dlaczego w Polsce ma to kosztować aż 7 tysięcy ??? szok , po prostu szok
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Trochę się naśmiałem- pracuję jako geodeta, a mój drugi zawód do konstuktor bud. u nas np. wypis z planu miejcowego 100zł a nie 50 wypis i wyrys z rejestru gruntów 123zł a nie 15zł sam projekt przyłącza gazowego (szafka na budynku) to min. 500zł inwentaryzacja geodezyjna budynku 350zł+ przyłącza 150zł za każde Adaptacja projektu gotowego- ok 3600zł Betonu B10 pompa nie poda więc idzie B25 na chudziak itp...
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość wariat
niewiem czy prawdziwy ten kosztorys czy nie mogę powiedziec tak malowanie 98 metrowego mieszkania w moim wykonaniu to koszt 350 zł plus 6 piwek i paczka fajek za niektóre żeczy niewarto chyba płacić.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Elwood
Moim zdaniem koszt całości można było zbić o jakieś 30-40%. Część robót samodzielnie i tańszymi ekipami. Ale inwestorowi chyba zależało na szybkim zakończeniu i brał co podleciało jak również sporo gażetów. Choćby centralny odkurzacz. No i dach za 70 tys z zadaszeniem. ....
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 5 miesiące temu...
Taka kwote płacimy za stan deweloperski.Dom elegancki pod klucz o takim metrazu to kwota 650 tys zł i ani złotówki taniej.Chyba ,ze robia to pijaki za butelke piwa,jakosc marna to widac...
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość Andrzej C
Ja zaczalem budowe w 2011r, i musze przyznac ze czasami udalo sie taniej, czasami drozej, ekipy mialem z polecenia, stawki rynkowe, zadnego oszczedzania na materialach, sporo zaoszczedzilem na instalacjach * wewlasnym zakresie), w takim zakresie jak w kosztorysie Kowalskich bez dzialki,przylaczy, ogrodzenia wyjdzie mnie ok 400tys. Metraz i ksztalt domu podobny.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość zaksik
panowie skąd wy te sumy bierzecie to kosmos 100 zł za wypis ja 30 zapłaciłem...chyba sami majstrowie tu piszą żeby cene podbić za robocizne ,(każdy by chciał się w tydzień dorobić )żałosne a pijaków anno nie doceniasz. chcecie budować za miliony proszę bardzo ale pieniążki są moje i ja decyduje kogo wezme i za ile a warto poszukać normalnych ludzi a nie zwykłych złodzieji co fakture wystawią :)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...