Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

Tym, że o ile basen w ogrodzie jest realny dla sporej części mieszkańców domków jednorodzinnych, to basen w domu (kryty), jest już zabawą dla prawdziwych krezusów icon_smile.gif



Witam,

No właśnie, chociaż znam jednego z Nich( ma chatę z basenem krytym) , to koszty jakie są związane z eksploatacją takiego basenu są dla większości nie do pokrycia i ja się do nich zalczam, więc chociaż to klawa rzecz móc się popluskać we własnym basenie, to planując budowę domu nawet o tym nie myślałem.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Czytam te teksty o basenach, ale żaden nie podaje potrzebnych mi informacji jak się go wykonuje. Wszędzie basen traktowany jest jakby sam się zrobił, a użytkownik musi tylko go obajerowac.
Jak izoluje się ścianki, czy wystarczy twardy styropian, jakie kleje do płytek trzeba zastosowac, jakie fugi?


A ten tekst o basenach czytałeś? https://budujemydom.pl/wokol-domu/basen/a/8032-budowa-basenu-krok-po-kroku
Link do komentarza
Dzięki. Dużo się dowiedziałem.
Teraz brakuje mi tylko jednej informacji. Czy można wyłożyc basen od wewnątrz twardym styropianem i dopiero na niego nakładac te wszystkie warstwy.
Pytam, bo znajomy ma do zrobienia niewielki basen wewnątrz budynku i chodzi mu głównie o uniknięcie ucieczki ciepła do fundamentów.
No i o szczelnośc, oczywiście.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

...alez oczywiscie ,ze sie prosi... tylko to dosyc droga inwestycja-
MImo wszystko sprobuje znalezc dobre rozwiazanie... icon_wink.gif


Dowiedz się o dotacje z gminy, moja dotuje do 70 % wartości instalacji, ale nie więcej niż 9 000. Dlatego ja będę zakładać, ale dopiero po przeprowadzce bo warunkiem jest meldunek i dom oddany do użytkowania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...