Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Jeśli odkurzacz centralny jest użytkowany zgodnie z zaleceniami producenta, czyli w suchym środowisku, nie ma możliwości, aby wydobywał się nieprzyjemny zapach. Jeżeli do instalacji będziemy zasysać wodę lub inne płyny, możliwe jest, że miejscowo w połączeniu z brudem pojawi się błoto, na którym może się rozwijać pleśń.

Zasysane zanieczyszczenia poruszają się wewnątrz rur w ruchu wirowym z prędkością 80-100 km/h , co powoduje, że rury są polerowane od wewnątrz przez drobiny kurzu. Fakt ten sprawia, że rur samoczynnie są czyszczone. Należy zatem uważać jedynie, aby wilgoć nie przedostawała się do instalacji PCW, a na pewno nie będzie dochodził do nas nieprzyjemny zapach.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

A co robić jeśli już coś mokrego się nam zassie?Jak już wspomniałem wewnątrz instalacji zasysane zanieczyszczenia poruszają się z prędkością 80-100 km/h, wiec po zassaniu niewielkiej ilości wody nic się stać nie powinno, ponieważ dotrze do odkurzacza jako para wodna. Co innego, gdy nagminnie zasysamy płyny.

Rury czyszczą się same poprzez przepływ drobin piasku, który porusza się ruchem wirowym po wewnętrznych ściankach instalacji.

Są modele odkurzaczy dopasowane do odkurzania w wersji (sucho-mokro). Modele te mają szczelne obudowy silników, ale co z tego, jeżeli instalacja PCW jest taka sama. Nawet dziecko wie, że przez zmieszanie wody z piaskiem powstanie błoto. Dlatego proponuję stosować separatory płynów w przypadku, kiedy mamy zamiar zasysać jakąkolwiek ciecz.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
Separator jest "dodatkowym" odkurzaczem napędzany z gniazda CO. Podpinamy go pod gniazdo i do niego wpinamy wąż. Filtruje wszystko, i do instalacji CO leci tylko powietrze. Separator po pracy czyścimy i nadaje się do ponownego użytku. Stosuje się go do czyszczenia - wody, popiołu, gruzu, gipsu, itp... To tak w skrócie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 miesiące temu...
 • 7 miesiące temu...
 • 4 tygodnie temu...
Cytat

A mnie sprawa dezynfekcji instalacji centralnego odkurzania trochę jednak niepokoi.Nie ma czym się niepokoić (tak jak raczej nie martwimy się rurami kanalizacyjnymi). Instalacja jest zamknięta z jednej strony odkurzaczem, z drugiej klapką gniazda więc nie ma jak z niej wydobywać się ewentualny zapach.

Jak napisał Comfortsystem warto i należy stosować separator, utrzyma to instalację w czystości.

Wilgoć jest bardzo szybko odparowywana poprzez przepływające powietrze, więc instalacja normalnie pracująca jest sucha wewnątrz.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 4 miesiące temu...
użytkuję centralny odkurzacz trzeci rok i nic nie śmierdzi, wody ani popiołu czy też gipsu nie zasysam (wydaje mi się, że w normalnum domu takie substancje na podłodze nie występują), separatora nie mam, odkurzam też samochody, odkurzacz (BORYSOWSKI) sprawuje się bez zarzutu
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 1 miesiąc temu...
Są specjalne czyściki do systemów centralnego odkurzania.

Ale....

Tak jak pisał Comfortsystem - piach poruszając się ruchem wirowym sam czyści rury.

Jeśli chodzi o dezynfekcję to:

- można kupić specjalne tuby z czyścikami do każdego gniazda jedną po ok. 50 zł/szt.
- lub nasączyć gałgany np. spirytusem i przepuścić przez system

Uwaga - NIE nasączać rozcieńczalnikami reagującymi z PCV.


Do amatorów tezy o smrodku z rur icon_smile.gif .

Nie bardzo rozumiem o co chodzi, większość z nas do tej pory mieszkała w bloku a swój odkurzacz trzymała w szafie. W taki domowym odkurzaczu od brudu w worku dzieliła szafę tylko mała gumowa klapka, a w systemie CO są szczelne gniazda z uszczelkami dociskanymi przy pomocy sprężyny. Nie trzymamy ich tez ich w szafie. Proszę także nie kojarzyć tego systemu z zapachem z naszych zlewozmywaków gdzie na odcinku od kratki do syfonu jest gnijący osad i to pomimo używania różnej chemii. Ten system jest znacznie bardziej higieniczny od kanalizacji i mobilnych odkurzaczy.


Prosze także zwrócić uwagę że pozytywnie na ten temat wypowiadamy się nie tylko my dystrybutorzy ale także użytkownicy. Żadna z tych osób nie potwierdziła tezy i brzydkich zapachach.

Pozdrawiam
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 7 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ale ten koleś to jakiś zwykły frajer, albo jeszcze żyje w zamierzchłych czasach, gdzie za łapówkę wszystko dało się załatwić. Mimo wszystko, często mam wrażenie i pewnie słuszne, że pewne sprawy celowo są opóźniane, żeby ci z bieżącej kadencji mogli się obłowić. Ale to raczej na głębszych wsiach, gdzie cicho i głucho, a układy działają tak jak kiedyś, ale nie na poziomie miasta i burmistrza, bo to już raczej za grubo. A tu akurat burmistrz społecznik się trafił, by zapobiec temu, żeby jakiś miejscowy oligarcha nie zagarnął gruntu wartego krocie i postawił biedronke. A w sytuacji autora, tak czy tak powęszył bym gdzie się da, czy coś gdzieś się uda załatwić. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
  • Super pomysł, uwielbiam takie wnętrza w stylu loftów. Niedawno kupiliśmy z żoną mieszkanie w Piasecznie (na osiedlu dom marzen) i marzy mi się takie nowoczesne wnętrze w stylu loftu, ale zależy mi, żeby było przytulne. Myślę, że też zastanowimy się nad takimi drzwiami do gabinetu.  
  • Podejrzewam, że nikt Ci nie odpowie na takie pytania, bo podejście władz może być różne. U nas we wsi była taka sytuacja, że gmina swoją działkę podzieliła na cztery budowlane i wystawiła na przetarg. Wszystkie cztery kupił jeden dziany gość i chciał je znowu scalić i wybudować na nich dom. Ale gmina się nie zgodziła. Burmistrz powiedział jasno, że po to działkę podzielono, żeby były cztery działki i finito. Minęło już ponad 20 lat i nic się nie dzieje, Gość nic nie buduje, bo musiałby w obrębie jednej z 4 działek, a tego nie chce. A gmina zdania nie zmienia. Facet utopił kasę i nic z tego nie ma, na działkach, niegłupio położonych w centrum, rosną chwasty,
  • Witam, Przepraszam, że odkopuję temat, działki są wcielone w jedną księgę i wciąż stanową oddzielne działki ewidencyjne, teraz mam jeszcze 2 pytania: 1. Czy jeżeli uda się je połączyć geodezyjnie (o ile w ogóle jest taka możliwość) to czy będzie to działka rolno-budowlana? I czy wtedy będzie można się starać o warunki zabudowy? 2. Czy jeżeli uda mi się uzyskać dla działki rolnej RIVb warunki zabudowy (bez łączenia geodezyjnego) i zostanie wydzielona z niej część pod dom to czy mogę wybudować dom pomiędzy tymi działkami? Przechodzący przez 2 działki np 50%/50%, a nie na granicach? (kilka portali o tym pisało, że w pozwoleniu na budowę wpisujemy 2 działki) Tak jak pisałem działki te nie są objęte MPZP i znajdują się w mieście.   Pozdrawiam
  • One rozszerzają się i kurczą bardziej pod wpływem zmian wilgotności powietrza w pomieszczeniu...
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...