Skocz do zawartości

Kotły gazowe z zamknietą komorą spalania Urlich


Recommended Posts

Witam, mam zamiar kupić dwufunkcyjny kocioł gazowy Urich (Wandich FUTURA + kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania) do domku letniskowego. Szczególnie zależy mi na c.w.u.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym typem kotła.
Wiem że ma programowanie pogodowe w cenie ale jak to dokładnie działa nie wiem. Próbowałem się dowiedzieć czegoś więcej w firmie, ale odesłali mnie do instalatorów.

Czy warto kupić ten kocioł?

Pozdrawiam

Andrzej
Link do komentarza
Też kiedyś chciałem kupić kocioł tej marki, lecz słyszałem nie........... opinie i zastanów się, co myśleć o firmie, która nie chce rozmawiać z klientami.
Polecam sprawdzone i w bardzo dobrej cenie kotły z zamkniętą komorą spalania firmy Saunier Duval, Isotwin 17 l/min lub Thematek 10 l/min.
Link do komentarza
powiem tak - ulrich ma bardzo korzystne ceny a w przypadku techniki grzewczej takie odstepstwa sa zwiazane raczej z oszczednosciami konstrukcyjnymi.

ich kociolek kondensacyjny - jest w cenie normalnego firmowego - slyszalem od klienta - polecam sprawdzic - mi to sie cos nie podoba.....


kociol z zamknieta komora spalania teoretycznie nie pobiera powietrza do spalania z pomieszczenia w ktorym pracuje i juz.
teoretycznie - bo praktycznie moze icon_smile.gif
wystarczy oszczedzic na kominie:)

do domku letniskowego - sliski temat - pamietaj o temp przemarzania +6 st - nie moze byc mniej - a woda w instalacji nie moze zamarznac bo rozszczelni - i tutaj pojawia sie najdrozszy temat: automatyka, o automatyce urliha nic nie wiem - moze ktos inny zna

viessmann i junkers ma moizliwosc sterowania, komunikowania przez sms - to bardzo wygodne icon_smile.gif
Link do komentarza
Nie wiem czy wiecie że ta żekoma "pogodówka w cenie" to jest cała elektronika kotła .Kocioł jest goły jeżeli chodzi o sterowanie .Bez tej "pogodówki" nie będzie pracował .W innych kotłach sterowanie pogodowy jest opcją i kocioł będzie pracował bez jak i z Nie daj Boże "pgodówka" wysiądzie jesteś bez ogrzewania oczywiście w Urichu Moim zdaniem w doborze kotła najważniejszy jest serwis żeby był na miejscu i działał 24 godziny na dobę kotły niestety jak wszystkie użądzenia potrafią się zepsuć i to w najmniej odpowiednim momęcie .Słyszałem dużo dobrego o firmie IMMERGAS znajdziesz ją w internecie powodzenia
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...