Skocz do zawartości

Problem z wilgocią na ścianie


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Mam bardzo wielki problem.W kwietniu tego roku postanowił pomalować pokój dziecka.Wszystko było wporządku aż po tygodniu zaczęła odpadać farba od ściany.Dom nie jest młody ma około 60 lat i najprawdopodbniej wybudowano go z pustaka i cegły.Cały mój dom jest ogrzewany ogrzewaniem centralnym i w innych pomieszczeniach wszystko jest ok,tylko właśnie u mojego dziecka jest ten problem.Przypuszczam że ten problem leży po drugiej stronie,ponieważ za ścianą mieszka tam moja babcia która właśnie nie ogrzewa tego pokoju który graniczy z pokojem mojego dziecka.
Co mam zrobić z tym problemem?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Mam bardzo wielki problem.W kwietniu tego roku postanowił pomalować pokój dziecka.Wszystko było wporządku aż po tygodniu zaczęła odpadać farba od ściany.Dom nie jest młody ma około 60 lat i najprawdopodbniej wybudowano go z pustaka i cegły.Cały mój dom jest ogrzewany ogrzewaniem centralnym i w innych pomieszczeniach wszystko jest ok,tylko właśnie u mojego dziecka jest ten problem.Przypuszczam że ten problem leży po drugiej stronie,ponieważ za ścianą mieszka tam moja babcia która właśnie nie ogrzewa tego pokoju który graniczy z pokojem mojego dziecka.
Co mam zrobić z tym problemem?



Przede wszystkim napisz jaką farbą malowałeś, jak przygotowałeś podłoże i czy jest wentylacja w tym pomieszczeniu.
A i czy nie towarzyszą jeszcze jakieś inne opcje przy tym odpadaniu typu pleśń skraplanie wody itp.
Link do komentarza
Cytat

Malowane było farbą emulsyjną "Dulux"



mhh to co mogę powiedzieć ? GDZIE JEST PODKŁAD!!!! icon_razz.gif chodzi o farbę podkładową pamiętaj grunt to jedno:
Głęboko penetruje i to jest jego cel,
Farba podkładowa wchodzi tylko trochę w ścianę po części ją jeszcze sczepiając i tworzy prawidłowe przygotowanie powierzchni pod farbę nawierzchniową.
Na końcu daj farbę nawierzchniową niekoniecznie Dulux to nie jest nic dobrego zresztą poczytaj opinie innych na ten temat.

A tak na zdrowy rozum jak farba odpada tzn że nie trzyma się podłoża dlaczego ? nie wiem ale myślę że jak zrobisz tak jak wyżej napisałem to powinno być ok

więcej na PRV bo nie chce reklamować tutaj konkretnych produktów.

Pozdrawiam Adam
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Mam bardzo wielki problem.W kwietniu tego roku postanowił pomalować pokój dziecka.Wszystko było wporządku aż po tygodniu zaczęła odpadać farba od ściany.Dom nie jest młody ma około 60 lat i najprawdopodbniej wybudowano go z pustaka i cegły.Cały mój dom jest ogrzewany ogrzewaniem centralnym i w innych pomieszczeniach wszystko jest ok,tylko właśnie u mojego dziecka jest ten problem.Przypuszczam że ten problem leży po drugiej stronie,ponieważ za ścianą mieszka tam moja babcia która właśnie nie ogrzewa tego pokoju który graniczy z pokojem mojego dziecka.
Co mam zrobić z tym problemem?


z duluksem często tak się dzieje wystarczy że pierwsza warstwa nie wyschła pomalujesz drugą tak się może dziać.Osobiście unikam tych farb bo są przereklamowane
Link do komentarza
to doradź proszę jaki mam kupić podkład.Tylko interesuje mnie jedno że tym podkładem nie było nigdzie robione i farba się trzyma,a odpada tam gdzie wcześniej tak samo było.Poprostu na tej ścianie i w tym miejscu zawsze się tak robiło i teraz chce temu zapobiec.Myślałem nad skuciem do gołej cegły i wsadzeniu styropianu,wygipsowaniu i po sprawie,ale teraz drugie pytanie czy się nie przeniesie dalej?
Link do komentarza
Cytat

to doradź proszę jaki mam kupić podkład.Tylko interesuje mnie jedno że tym podkładem nie było nigdzie robione i farba się trzyma,a odpada tam gdzie wcześniej tak samo było.Poprostu na tej ścianie i w tym miejscu zawsze się tak robiło i teraz chce temu zapobiec.Myślałem nad skuciem do gołej cegły i wsadzeniu styropianu,wygipsowaniu i po sprawie,ale teraz drugie pytanie czy się nie przeniesie dalej?



może warto spróbować jakiegoś takiego podkładu?
https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...amp;hl=benjamin <-mój post na końcu

albo normalnego podkładu opartego na żywicach PVA
Link do komentarza
Cytat

no a jest gwarancja że ta farba nie odpadnie?
bo rozumiem że to jest podkład i jak to wyschnie to będę mógł śmiało pomalować tym Duluxem którego mam,bo nie chce znowu inwestować pieniędzy w nowy kolor ścian.



Wiesz 100% gwarancji nikt tobie nie da ale mi się wydaje że to wystarczy, oczywiście możesz potem tym duluxem polecieć. (a tak z ciekawości tylko tym duluxem malowałeś i tylko on tobie odpada? może to coś z tą farbą jest nie tak? sprawdź na innej ścianie jak masz)
Link do komentarza
wcześniej była tapeta.Dopiero w tym roku stwierdziłem że lepiej malować.
Inne ściany są ok tylko tej jeden mały odcinek odpada;)
Ale jak była tapeta to było tak samo poprostu klej tam się nie trzymał,sądzę że to wina ściany tam poprostu ale jak zrobię podkładem z żywicy to mam wielką nadzieję że będzie tak jak powinno być.
DZIĘKI WIELKIE ZA PORADY BEZ CIEBIE ANI RUSZ!!!
Napiszę później jak już to zrobię czy farba się trzyma.
Link do komentarza
Cytat

wcześniej była tapeta.Dopiero w tym roku stwierdziłem że lepiej malować.
Inne ściany są ok tylko tej jeden mały odcinek odpada;)
Ale jak była tapeta to było tak samo poprostu klej tam się nie trzymał,sądzę że to wina ściany tam poprostu ale jak zrobię podkładem z żywicy to mam wielką nadzieję że będzie tak jak powinno być.
DZIĘKI WIELKIE ZA PORADY BEZ CIEBIE ANI RUSZ!!!
Napiszę później jak już to zrobię czy farba się trzyma.



jeżeli to nie pomoże to trzeba to dać do Z Archiwum X icon_razz.gif icon_smile.gif

Powodzenia czekam na efekt końcowy
Adam
Link do komentarza
Cytat

Mam jeszcze jedno pytanie
Byłem w Castoramie i Leroy Merlin i o takim czymś jak podkład pod farbę z żywicą nie słyszeli
Natomiast w Nomi znalazłem folię w płynie która właśnie zawiera żywicę,czy to ewentualnie mogłoby być?



No to widać, że mają dobrych fachowców bo w każdej farbie jest żywica! Ty potrzebujesz konkretną tak naprawdę farbę wejdź na www.majic.pl i zobacz który punkt sprzedaży jest najbliżej ciebie jak nie ma żadnego to zadzwoń do siedziby i wyślą tobie kurierem. Możesz też wejść na http://benjaminmoore.pl/ i tam też poszukać jakiegoś punktu sprzedaży blisko ciebie. Ogólnie jeszcze wcześniej powiedz jaka jest sprawa to może jeszcze coś poradzą lepszego.

Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza
Jest to ciąg dalszy wątku poruszonego wcześniej i pojawia się kolejny problem :/.Objechałem cały Kalisz i nigdzie nie otrzymałem podkładu opartego na żywicy PVA, jedyne co jest to żywica epoksydowa i poliuretanowa.Czy ewentualnie która z tych żywic może być położona na ścianie.Proszę Cię Adamie o kolejną poradę.
Link do komentarza
Cytat

Jest to ciąg dalszy wątku poruszonego wcześniej i pojawia się kolejny problem :/.Objechałem cały Kalisz i nigdzie nie otrzymałem podkładu opartego na żywicy PVA, jedyne co jest to żywica epoksydowa i poliuretanowa.Czy ewentualnie która z tych żywic może być położona na ścianie.Proszę Cię Adamie o kolejną poradę.



Nie no tamte, żywice to na podłogi się nadają. I nie wiadomo ja zachowały by się na ścianie, jak by pracowały.

Na tej stronie co podałem masz punkty sprzedaży i masz tam:
Kalisz:
AGRO-ART PH, ul. Stawiszyńska 121,
62-800 KALISZ,
tel. (62) 760 21 35, faks (62) 760 31 74

icon_smile.gif
A niezależnie możesz z Nadarzyna zamówić to tobie prześlą.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Nie no tamte, żywice to na podłogi się nadają. I nie wiadomo ja zachowały by się na ścianie, jak by pracowały.

Na tej stronie co podałem masz punkty sprzedaży i masz tam:
Kalisz:
AGRO-ART PH, ul. Stawiszyńska 121,
62-800 KALISZ,
tel. (62) 760 21 35, faks (62) 760 31 74

icon_smile.gif
A niezależnie możesz z Nadarzyna zamówić to tobie prześlą.

Pozdrawiam




Człwiek całe życie się uczy - dzięki bardzo za informację...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...