Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
KAROI

Kanalizacja w domu

Recommended Posts

Czy istnieją (a jeśli tak to jakie) zasady układania rur kanalizacyjnych w obrębie budynku?

Cytat

Czy istnieją (a jeśli tak to jakie) zasady układania rur kanalizacyjnych w obrębie budynku?

Witam,

Nie jestem specjalstą w tym zakresie, ale z tego co pamiętam u mnie ilość pionów uległa niewielkiej zmianie (zwiększono ich liczbę ,bo w dwóch przypadkach ze względu na odległości, oraz spadki było to ekonomicznie uzasadnione). Ale główną zasadą jest to by spadek był w kierunku szamba czy też kanalizacji.

pozdrawiam:

Darek

Luknąłem też do tego linka:
https://budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view_abc/id,981/Itemid,41/

Cytat

Nie, nie! Wykuwać w kamieniu! Czytaj ze zrozumieniem edwl icon_mrgreen.gif

Ciekawe skąd ta pewność?

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Te świecące doniczki to raczej na taras a nie do sypialni.    A ja wpisałem w wyszukiwarkę "fajny gadżet do sypialni" i mi wyskoczyło takie coś:  
    • Witam przeprowadzam remont generalny w mieszkaniu z wielkiej płyty. Między najwyższym punktem podłogi w mieszkaniu, a najniższym jest różnica około 5cm. W kuchni między przeciwnymi rogami jest różnica 3cm, a na samym środku 4-5cm. Żeby wyrównać całe mieszkanie musiałbym brać punkt zero z najwyższego punktu czyli z kuchni, ale nie mogę tego zrobić bo w pomieszczeniu na drugim końcu mieszkania (najniższy punkt) są drzwi balkonowe 2cm od podłogi. Jak wyrównam całe mieszkanie to ich nie otworzę. Stwierdziłem, że najlepszym rozwiązaniem będzie wyrównanie wgłębień w każdym pomieszczeniu osobno i liczenie się z progami.  Czy dobrym pomysłem jest użycie do tego kleju np. Zaprawa klejowa TOP 100 25 KG KREISEL lub Zaprawa klejąca do styropianu 25 kg BASIC FX? Przesunięcie drzwi balkonowych do góry nie wchodzi w grę. W całym mieszkaniu będą panele laminowane 12mm + podkład XPS 4 lub 6mm. Nie biorę pod uwagę łazienki w tym poście - posadzka samopoziomująca.     
    • Fajnym gadżetem do sypialni będą donice podświetlane Donica może robić za lampkę nocna, a kwiatki w niej prezentowane do znakomity sposób aranżacji sypialni, również i salonu. Wiemy, że wybrane gatunki roślin pozytywnie działają na nasze samopoczucie i zdrowie.
    • Pełna aranżacja salonu wymaga kwiatów prezentowanych w donicach stojących lub na stelażu. Kwiaty będą dobrym wyborem, stworzą magiczną atmosferę i podkreślą każde miejsce, warunkując zaskakujący design.
    • A co to są te "panele zwykłe"?   Te podłogowe, tradycyjne już, są wykonane z płyty HDF, zabezpieczonej przeciwwilgociowo (w umiarkowanym stopniu), pokryte są, czyli laminowane warstwą ochronną od dołu, czyli "lewej" strony, oraz ozdobną od właściwej, użytkowej strony. Ta warstwa ozdobna wykonana jest z laminatu - warstwy ozdobnej o ścieralnej o dużej wytrzymałości mechanicznej. (https://www.krono-original.com/pl-pl/co-to-jest-laminat Czasem gwarowo, o takich podłogach niektórzy mówią wprost  -laminat...   Stosunkowo niedawno wprowadzono do handlu płyty wykonane z odpowiednio wykończonego PCV i nazwano je panelami winylowymi...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...