Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Napędy baram garażowych


Recommended Posts

Wyposażenie bramy garażowej w napęd elektryczny sprawia, że nasze życie staje się wygodniejsze i bezpieczniejsze. Dlatego, aby uzyskać pełną satysfakcję z posiadania bramy z napędem, należy dobrać do bramy właściwy napęd.

Na dobór napędu ma wpływ wiele czynników. Podstawowe z nich to: rodzaj bramy, jej wymiar, ciężar oraz częstotliwość użytkowania. Są to podstawowe parametry, które określają typ napędu.

Dokonując dalszej weryfikacji, należy zwrócić uwagę jakie właściwości techniczne posiada napęd, tzn. jaka jest jego prędkość otwierania, czy zapewnia on niezawodne i bezpieczne użytkowanie, jaka jest oferta akcesoriów dodatkowych, pozwalających na dostosowanie sposobu otwierania bramy do potrzeb użytkownika.

Ważnym kryterium decydującym przy wyborze urządzeń, z których korzystamy na co dzień, powinno być bezpieczeństwo. Dlatego wybierając napęd do bramy garażowej, każdy inwestor powinien sprawdzić, czy został on przetestowany i certyfikowany na zgodność z wysokimi wymogami normy europejskiej 13241-1 z zakresu bezpieczeństwa. Przed przypadkowym przytrzaśnięciem w bramach z napędem zabezpiecza mechanizm automatycznego odłączenia, który powoduje, że brama po napotkaniu na nagłą przeszkodę natychmiast zatrzymuje się. Innym elementem, który sprawia, że czujemy się bezpieczniej, jest automatyczne ryglowanie bramy w szynie napędu. Podczas zamykania brama automatycznie się rygluje, co bardzo skutecznie zabezpiecza przed podważeniem. Ten system ryglowania jest mechaniczny, a więc działa także w razie braku prądu!

Stosując napęd do bramy w garażu bez drugiego wejścia, należy pamiętać o wyposażeniu napędu w awaryjne otwieranie bramy od zewnątrz, które umożliwi dostanie się do garażu np. w razie awarii prądu.

Warto też pamiętać, że nawet jeśli garaż nie jest podłączony do sieci energetycznej nie trzeba rezygnować z komfortu posiadania bramy z napędem. Umożliwia to napęd z przenośnym akumulatorem. Można go łatwo transportować i naładować w ciągu kilku godzin. Jak w telefonach komórkowych: akumulator ładuje się przy pomocy ładowarki podłączonej do gniazda sieciowego. Praktycznym uzupełnieniem jest bateria solarowa, którą łatwo montuje się do ściany lub na dachu garażu.
Link to postu
  • 2 lata temu...
Zgadzam się tutaj z poprzednikiem i nie chcę powielać, ale moim zdaniem najważniejsze kwestie to właśnie : rozmiar bramy, ciężar, częstotliwość użytkowania. Znając moje wymagania, poszedłem do jednego z doradców i on w bardzo profesjonalny sposób pomógł mi dobrać coś odpowiedniego. Sam pewnie nie dałbym rady bo choć interesuję się elektroniką, to nie aż tak żeby samemu wybierać sobie napęd do bramy. Musisz wiedzieć czego chcesz, jakie masz oczekiwania - wtedy bez problemu znajdziesz coś dla siebie.
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...