Skocz do zawartości

Deszczownica/deszczownia - warto?


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wszyscy zachwycają się tym, co na górze, zapominając o tym, co na dole. icon_confused.gif
Chodzi mi o spływ z brodzika. Nie każdy syfon i nie każda rura fi 50 odbierze tak dużą ilośc wody, jaką dostarczają niektóre deszczownie.
To trzeba brac pod uwagę, zanim się wyda czasem spore pieniądze.


no zes teraz strzelił a nie nabił
najgorszy syfon odbierze ilosc wody jaką dostrczymy najwiekszą deszczownią w koncu przekroje minimalne to 40mm dla brodzików i wanien a standart 50mm
wiec predzej licznik nam nie przepusci wiecej wody i cisnienie nam spadnie niz inne niedgorności bedą nam dolegać
Link do komentarza
Tyś za to nabił, ale nie strzelił icon_biggrin.gif
Jak bym nie widział, to bym nie pisał.
A widziałem nie raz jak woda podnosiła się w nowym brodziku zainstalowanym w nowym domu, tylko pod wpływem zwykłego prysznica. Winien był oryginalny syfon dostarczony z brodzikiem w komplecie.
To, co tutaj nazywacie deszczownią, to zwykły, tylko trochę większy prysznic. Porządna deszczownia, np. Hansgrohe dostarcza tyle wody, że warunkiem jej zainstalowania jest rura spływowa 75.
Link do komentarza
Cytat

Tyś za to nabił, ale nie strzelił icon_biggrin.gif
Jak bym nie widział, to bym nie pisał.
A widziałem nie raz jak woda podnosiła się w nowym brodziku zainstalowanym w nowym domu, tylko pod wpływem zwykłego prysznica. Winien był oryginalny syfon dostarczony z brodzikiem w komplecie.
To, co tutaj nazywacie deszczownią, to zwykły, tylko trochę większy prysznic. Porządna deszczownia, np. Hansgrohe dostarcza tyle wody, że warunkiem jej zainstalowania jest rura spływowa 75.


no nie wiem musiał to byc jakis wybitny syfon ,bo w praktyce to nie mozliwe
jak piszesz taka deszczownica co około 30 l na min a rura kanalizacyjną 50 to 5m3 /h przelejesz bez zadnych kombinacji
jak by sie poziom w brodziku podniesie to zrobi se tak zwany spływ wody podcisnieniowy a jak dobrze wiesz takim przekrojem i układzie podcisnieniowym to wody moze przepłynąc baaardzo duzo
a to co pisałeś to raczej nie wina rury czy syfonu tylko sposobu zabezpieczenia przed wpadaniem innyc rzeczy skutecznie blokował przepływ wody moze jakies sitko albo inne cudo
Link do komentarza
Cytat

Dobrze, żeby sie odkłócili... i napisali jak to właściwie jest icon_smile.gif


tak to jest ze jak ktos lubi jak leje mu sie na głowe mnustwo wody choc trzeba przyznac ze to jest przyjemne ,a kanalizacja spokojnie taka ilosc wody przejmnie
a na pytanie czy warto to takie samo pytanie czy ktoś jezdzi polonezem czy audi i to samo czy warto?????????
jak sie ma i nas stać na to zeby wydac pare złotych wiecej na deszczownice i duuuzoo wiecej na zuzycie i podgrzanie wody bo z ekonomia to nie idzie w parze no chyba zeee......... kompiemy sie wszyscy na raz ........ wody napewno mam wystarczy
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesiące temu...
Przypominam temat, bo chciałem się pochwalić moją nowo zakupioną deszczownią icon_smile.gif http://www.ferro.pl/produkt-zestaw-natrysk...6-SET06020.html

Jak na razie jestem zachwycony, co dzień ciepły deszcz na głowę. Dodatkowo kupiłem baterię termostatyczną i razem z deszczownicą to naprawdę rewelacyjny wynalazek.

Trochę się obawiałem czy odpływ da radę, ale jest bardzo dobrze.
Cytat

Większośc deszczowni nie daje aż tak dużo wody, ale są takie, które produkują ok. 50L/min. Tu może byc problem ze spływem.
I podtrzymuję swoje doświadczenia. Oryginalny syfon nie odbierał wody zwykłego prysznica puszczonego na max.


Za to nie wiem gdzie sprawdzić, ile deszczownia daje wody na minutę przed jej kupieniem. Dodatkowo, skąd wiedzieć, ile odpływ przyjmie? Mimo, że te problemy już mnie nie dotyczą to i tak z chęcią bym się dowiedział.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Też zdecydowanie polecam. Mam deszczownicę - nie żaden super wypas za kilka tysięcy złotych, tylko panel prysznicowy Deante za ok. tysiąc - i uważam, że deszczownica to zupełnie inna jakość niż nawet fajna słuchawka prysznicowa. Słuchawką można się polewać raz z jednej strony raz z drugiej, a deszczownicą po całości icon_smile.gif Dla takiego prysznicowego zmarźlucha jak ja to rewelacja icon_smile.gif

Jeśli chodzi o zużycie wody i odpływ, to standard. Zresztą, koszty opróżniania szamba zniechęcają do kąpielowej rozrzutności icon_smile.gif Mimo to z deszczownicy nie rezygnuję, po prostu nie stoję pod nią godzinami icon_smile.gif
Link do komentarza
Siemaneczko! A ja wyliczyłem, ze zużycie wody nie jest wcale o wiele większe, wszystko zależy od tego jak długo się kąpiemy, niektórzy mówią "prysznic ekonomiczniejszy, niż wanna". Ale też czy tak do końca. Mój syn wierzcie mi, potrafi udowodnić, że ten dogmat niekoniecznie jest prawdą. Co zaś tyczy się prysznica i deszczownicy zużycie jest podobne. Ja wybrałem taki model
http://cudnelazienki.pl/zestawy-natryskowe...5144-cgrom.html
700 z jakimś groszem zapłaciłem, jestem zadowolony, bo chyba nie przepłaciłem, gwarancję mam 5 lat. Chciałem podtynkową, ale to kiedy indziej, przy następnym remoncie.
Link do komentarza
Cytat

Siemaneczko! A ja wyliczyłem, ze zużycie wody nie jest wcale o wiele większe, wszystko zależy od tego jak długo się kąpiemy, niektórzy mówią "prysznic ekonomiczniejszy, niż wanna". Ale też czy tak do końca. Mój syn wierzcie mi, potrafi udowodnić, że ten dogmat niekoniecznie jest prawdą. Co zaś tyczy się prysznica i deszczownicy zużycie jest podobne.


Czyli jak to często bywa, najważniejszy jest czynnik ludzki ;)

Cytat

Ja wybrałem taki model
http://cudnelazienki.pl/zestawy-natryskowe...5144-cgrom.html
700 z jakimś groszem zapłaciłem, jestem zadowolony, bo chyba nie przepłaciłem, gwarancję mam 5 lat. Chciałem podtynkową, ale to kiedy indziej, przy następnym remoncie.


Oryginalny kształt tej deszczownicy - taki stylowy trochę. Mi się podoba. A i cena dla ludzi.
Link do komentarza
No właśnie my się nad czymś takim zastanawiamy do nowego domku, kabiny jako takiej nie będzie tylko półokrągła ścianka, i chcielibyśmy do tego komplet podtynkowy, deszczownicę taką prosto z sufitu ale też do tego słuchawkę , taki komplet widziałam na allegro za 650 zł, ale może ktoś ma doświadczenie i korzysta z takiego zestawu, jak to się spisuje , i czy cena gra tu istotną rolę w stosunku do jakości????
Link do komentarza
Cytat

No właśnie my się nad czymś takim zastanawiamy do nowego domku, kabiny jako takiej nie będzie tylko półokrągła ścianka, i chcielibyśmy do tego komplet podtynkowy, deszczownicę taką prosto z sufitu ale też do tego słuchawkę , taki komplet widziałam na allegro za 650 zł, ale może ktoś ma doświadczenie i korzysta z takiego zestawu, jak to się spisuje , i czy cena gra tu istotną rolę w stosunku do jakości????


Cena gra istotną rolę. Szczególnie w zestawach podtynkowych. Przy zakupie deszczownic wart zwracać też uwagę na funkcje eco. Bywa, że tanie zestawy leją wodą bez opamiętania.
Gdyby jednak ktoś pytał, czy warto mieć deszczownicę, to jak najbardziej tak.
Prawie wcale nie korzystamy ze słuchawki - tylko deszczownica icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

No właśnie my się nad czymś takim zastanawiamy do nowego domku, kabiny jako takiej nie będzie tylko półokrągła ścianka, i chcielibyśmy do tego komplet podtynkowy, deszczownicę taką prosto z sufitu ale też do tego słuchawkę , taki komplet widziałam na allegro za 650 zł, ale może ktoś ma doświadczenie i korzysta z takiego zestawu, jak to się spisuje , i czy cena gra tu istotną rolę w stosunku do jakości????



Na pewno nie warto kupować najtańszego zestawu. Jakość jest bardzo ważna bo daje bezawaryjność, komfort i przyjemność z korzystania a deszczownica nie rozleci się po roku. Na pewno znajdziesz bardzo dobry produkt w rozsądnej cenie. Nie warto też przepłacać.
Link do komentarza
Ja mam w domu deszczownicę i to całkiem fajną (kosztowała ok.1800zł + termostat 600zł =2400) i w ogóle jej nie używamy. Z termostatu jesteśmy bardzo zadowoleni natomiast zakupu deszczownicy żałujemy.Cały czas korzystamy ze zwykłej słuchawki (mamy i to i to) i uważam, że deszczownica jest zupełnie zbędna.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja będe miał deszczownicę razem z normalnym prysznicem. Pytanie tylko jest takie. Podtynkowa czy nadtynkowa. Co jest lepsze i praktyczniejsze?? Mnie się wydaje, że nadtynkowa ale może ktoś ma inne zdanie?


Nadtynkowej nie kupisz, ewentualnie natynkową icon_wink.gif
Która lepsza? Różnice praktycznie sprowadzają się do:
- ceny - natynkowe droższe,
- więcej miejsca zajmują natynkowe,
- estetyki - kwestia gustu, z tym, że do łazienek minimalistycznych moim zdaniem lepiej pasują podtynkowe,
- jeśli kupujesz podtynkowe, to nie możesz iść na kompromis elementy podtynkowe kupujesz dobre lub b. dobre, bo ich wymiana wiąże się ze skuciem płytek (małym remontem). Poza tym musisz kontrolować twardość wody.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

No właśnie my się nad czymś takim zastanawiamy do nowego domku, kabiny jako takiej nie będzie tylko półokrągła ścianka, i chcielibyśmy do tego komplet podtynkowy, deszczownicę taką prosto z sufitu ale też do tego słuchawkę , taki komplet widziałam na allegro za 650 zł, ale może ktoś ma doświadczenie i korzysta z takiego zestawu, jak to się spisuje , i czy cena gra tu istotną rolę w stosunku do jakości????



jak nie bedzie kabiny z brodzikiem to warto na dole zamontowac odplyw liniowy.


Link do komentarza
My mamy zamontowaną deszczownicę i nie narzekamy, dużo więcej wody idzie jak się kąpiemy. Z deszczownicy woda leci jak z prysznica tylko dziurki są na większej powierzchni (ale w znacznie większej odległości od siebie niż w słuchawce prysznica - którą też mamy).
Kupiliśmy zestaw podtynkowy, kosztował chyba jakieś 3 tysiące i jestem bardzo zadowolona. Przyjemnie się myje w deszczu icon_smile.gif no i jakie walory estetyczne...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...