Skocz do zawartości

Oczyszczalnia przydomowa


Recommended Posts

  • 7 miesiące temu...
Moja będzie kosztować 13 000, razem z projektem formalnościami montażem i rozruchem. Cena wysoka, ale... nawet przez sekundę nie pomyślałam o szambie bo już za dwa trzy lata zwróci się i to z nawiązką nawet w porównaniu z kanalizacją, a co dopiero z szambem. I naprawdę na tym etapie (wykończeniówka) muszę ciąć koszty żeby nie popłynąć, ale nie chcę ani tańszej ( z rozsączem) oczyszczalni ani szamba.
Link do komentarza
Cytat

Moja będzie kosztować 13 000, razem z projektem formalnościami montażem i rozruchem. Cena wysoka, ale... nawet przez sekundę nie pomyślałam o szambie bo już za dwa trzy lata zwróci się i to z nawiązką nawet w porównaniu z kanalizacją, a co dopiero z szambem. I naprawdę na tym etapie (wykończeniówka) muszę ciąć koszty żeby nie popłynąć, ale nie chcę ani tańszej ( z rozsączem) oczyszczalni ani szamba.


Twarda postawa icon_smile.gif Ale słuszna IMHO! Trzymam kciuki icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam, odnośnie cen to znalazłem firmę w moim regionie (lubuskie) i mają cennik nieźle rozpisany, oto link
http://www.sklep.biobud1.pl/?wybor-oczyszczalni,1
z tego co się orientowałem montaż różnie ok. 2000-2.500 brutto + żwir ale mają przyjechać na wizje lokalną i wtedy określą dokładnie koszt montażu.
Jeszcze nie wiem na co dokładnie się zdecydować, czy rozsącz (grunt piaskowy) czy bardziej proekologicznie mechniczno-biologiczna, wezmę zbiornik np. 2m3 na podlewanie itp. a reszta w ziemie. hmmm
Link do komentarza
Cytat

A ja ciągle nie mam jednoznacznej opinii. Czasami wydaje mi się, że taka oczyszczalnia to mistrzostwo świata. A czasami, że zbyt łatwo ją uszkodzić. Chociażby przez przypadek niszcząc bakterie jakimś preparatem chemii domowej.


Trzeba naprawdę bardzo się starać żeby wytruć bakterie, bo nawet niewielka ilość domestosa stosowana raz na jakiś czas im nie zaszkodzi (przynajmniej nie zabije wszystkich). A ja już od dawna w mieszkaniu stosuję (choć nie muszę) preparaty na bazie kwasku cytrynowego, zastanawiam się tylko czy wszystkie produkty do zmywarek nadają się do takiej oczyszczalni, ale wszystko jest do sprawdzenia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...