Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Marek_Jasnosz

Zamierzam ocieplić fundament

Recommended Posts

Zamierzam ocieplić fundament. Chcę go odkopać (budynek istniejący), na szer. ok. 25 cm i gł. ok. 1m i wypełnić kermazytem. Mam pytanie: czy to prawidłowy sposób i czy trzeba od strony ściany dawać jakąś folię oraz czy można na tym kłaść opaskę z kostki bet. czy też trzeba robić na tym jakąś wylewkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Keramzyt ma właściwości cieplne i to dobre ... ale nie w tym wykonaniu. Zimne powietrze będzie docierać do fundamentu.
Tak jak piszą przedmówcy najlepiej zastosować styropian twardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.07.2009 o 09:50, Marek_Jasnosz napisał:

Zamierzam ocieplić fundament. Chcę go odkopać (budynek istniejący), na szer. ok. 25 cm i gł. ok. 1m i wypełnić kermazytem.

Fundament ociepla się styropianem skorudowanym - nie nasiąka wodą, nie jedzą go myszy, możesz obsypać go bezpośrednio żwirem, jesli robisz dren (a dreny doradzam chętnie) czy jakąś podsypkę.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stach
6 godzin temu, zenek napisał:

 (a dreny doradzam chętnie)

A czytam Cię, nocny pisaczu, mniej chętnie...

Może ten styropian był SKORODOWANY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem, by ktoś tak umiejętnie rozwinął skrót XPS :icon_eek:. Mowa o XPS. Oferta producentów styropianu obejmuje również produkty dedykowane własnie do takich aplikacji- czyli do izolacji fundamentów.

Teraz jeszcze pytanie -  czy sam XPS wystarczy?. Wszystko zależy od warunków wodno-gruntowych.

 

A teraz do rzeczy: izolacja bezspoinowa hydro, potem na to przyklejamy na klej płyty XPS. Odsadzkę poziomą też izolujemy. To co wystaje nad poziom gruntu można wykończyć jak w przypadku systemów BSO (ETICS) tylko trzeba pamiętać o mocnieszym tynku - np jakaś mozaika.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Buster napisał:

hmmm...........:icon_biggrin:

 

10 godzin temu, stach napisał:

A czytam Cię, nocny pisaczu, mniej chętnie...

Może ten styropian był SKORODOWANY...

 

9 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Jeszcze nie widziałem, by ktoś tak umiejętnie rozwinął skrót XPS

No dobrze - prześmiewcy - przejęzyczyłem się. EKSTRUDOWANY ma być. Sorry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Chciałbym również polecić  https://dywania.pl/wykladziny-slask/171-591-wykladzina-dywanowa-domowa-uliczki-2-wzory-4m-dywany-i-dywaniki.html   https://dywania.pl/strona-glowna/172-599-4-kolory-wytrzymala-wykladzina-dywanowa-color-poliamid-obietkowa-klasyfikacja-23.html   https://dywania.pl/strona-glowna/179-628-kroliczek-dywan-dzieciecy-avanos-kids-jakosc-kroliczek-niebieski-3d-dywanik-przyjemny.html  
  • Skoro tak twierdzisz, to wymień, korzystając ze swego wykształcenia, konkretne dowody na ten "zły sen architekta". Nie typu nie podoba mi się, tylko konkretne, czyli ścisłe! Ładnie to znaczy jak? - konkretnie. Rozumiem, że podasz uniwersalną definicję, jak ma wyglądać dom, żeby podobał się wszystkim - przynajmniej tym wykształconym ( no może oprócz tego, który jest autorem tego projektu).  większe ambicje? - czyli jakie? przez kogo zweryfikowane? przez ciebie? A jakie masz kompetencje do tego, by jednym przyznawać, a innym odmawiać ambicje artystyczne? Zostawiła Redakcja ten post, kasując inne. Widać użycie "buroka" bardziej razi, niż imputowanie starszym ludziom "trumiennego gustu". Widać, demo, lepiej trafiasz we wrazliwość - ale nie moją.   Ale pytanko - demo - czekasz na inwestora emeryta z bardziej "ambitnymi projektami"? To mowa trawa. Co to znaczy bardziej "ambitny projekt"? Konkretnie. Jakie masz kwalifikacje, by rozsądzać, co jest bardziej ambitne w architekturze, ferując przy tym tak radykalny osąd czyjegoś działania?  I w końcu - czy dom dla emeryta, ale również dla kogokolwiek -  który spełnia jego osobiste potrzeby w zakresie zamieszkania - musi spełniać jakieś inne ambitne cele? Wg mnie może, ale nie musi. Ale to jest prawo wyłącznie inwestora. Tym bardziej, że te ambitne cele będą  prawie zawsze subiektywne. I czynienie zarzutu z tego jest głupotą i próbą narzucania komuś swojego ego.   Dość egzotyczny twój  pogląd , demo,  szczególnie wspołcześnie, gdy o wartości staroci wie nawet menel, że otaczanie się nowoczesnymi meblami ma świadczyć o jakichś ambicjach, natomiast historyzmy i starocie o braku ich, a nawet o "trumiennym guście" czy kompleksie - no to to jest dla mnie brak horyzontów, brak kultury, brak tolerancji, brak smaku - w końcu brak zdrowego rozsądku. 
  • żaden problem...z mojego punktu widzenia to nawet lepiej - mogę puszczać nawet w nocy, bo od 22-6 mam prąd po 0,24zł (G12w) A Tauron i tak rozlicza, że to co wyprodukowane w drogiej taryfie to musisz wykorzystać w drogiej, a to co wyprodukowane w taniej musisz odebrać w taniej. Więc dla mnie korzystniej tę klimę puścić w nocy, w tanim prądzie
  • A jaki to program w Warszawie był na 30%?    Ps. z tymi pomiarami dachów bez wizji lokalnej to się słyszy wielokrotnie. Wizja lokalna to podstawa! No i warto również wymagać pomiarów końcowych, kamera termowizyjna to też pomoc w diagnozowaniu uszkodzeń, a szanujące się firmy powinny takie usługi oferować  
  • Mam Botament DM92, którym smarowalem ściany piwnicy ale wydaje mi się to drogie rozwiązanie gdybym stosował na całość podłogi. 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...