Skocz do zawartości

Zamierzam ocieplić fundament


Recommended Posts

Zamierzam ocieplić fundament. Chcę go odkopać (budynek istniejący), na szer. ok. 25 cm i gł. ok. 1m i wypełnić kermazytem. Mam pytanie: czy to prawidłowy sposób i czy trzeba od strony ściany dawać jakąś folię oraz czy można na tym kłaść opaskę z kostki bet. czy też trzeba robić na tym jakąś wylewkę?
Link do komentarza
  • 6 lata temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesiące temu...
Dnia 9.07.2009 o 09:50, Marek_Jasnosz napisał:

Zamierzam ocieplić fundament. Chcę go odkopać (budynek istniejący), na szer. ok. 25 cm i gł. ok. 1m i wypełnić kermazytem.

Fundament ociepla się styropianem skorudowanym - nie nasiąka wodą, nie jedzą go myszy, możesz obsypać go bezpośrednio żwirem, jesli robisz dren (a dreny doradzam chętnie) czy jakąś podsypkę.... 

Link do komentarza

Jeszcze nie widziałem, by ktoś tak umiejętnie rozwinął skrót XPS :icon_eek:. Mowa o XPS. Oferta producentów styropianu obejmuje również produkty dedykowane własnie do takich aplikacji- czyli do izolacji fundamentów.

Teraz jeszcze pytanie -  czy sam XPS wystarczy?. Wszystko zależy od warunków wodno-gruntowych.

 

A teraz do rzeczy: izolacja bezspoinowa hydro, potem na to przyklejamy na klej płyty XPS. Odsadzkę poziomą też izolujemy. To co wystaje nad poziom gruntu można wykończyć jak w przypadku systemów BSO (ETICS) tylko trzeba pamiętać o mocnieszym tynku - np jakaś mozaika.

 

 

Link do komentarza
11 godzin temu, Buster napisał:

hmmm...........:icon_biggrin:

 

10 godzin temu, stach napisał:

A czytam Cię, nocny pisaczu, mniej chętnie...

Może ten styropian był SKORODOWANY...

 

9 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Jeszcze nie widziałem, by ktoś tak umiejętnie rozwinął skrót XPS

No dobrze - prześmiewcy - przejęzyczyłem się. EKSTRUDOWANY ma być. Sorry!

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...