Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Bacha

mur, instalcje purmo

Recommended Posts

Mam kilka pytań:
Czy do jednorocznego muru z belitu wystarczy kleić styropian, czy trzeba również kołkować?
Czy 12 cm styropianu do ściany z 30 cm belitu (zaprawa tradycyjna) zapewni dobrą izolację termiczną?
W projekcie są grzejniki T-1 12/1, 10/1, 5/1 itp. jak je przeliczyć na np. płytowe Purmo? (parametry czynnika grzejnego 90/70 z pompą).
Czy na grzejniku Purmo podana jest jego moc?
Czy 5 letnią instalację c.o. (grzejniki Purmo, rury miedziane na lut) można rozebrać, dołożyć brakujące elementy, i złożyć w nowym miejscu?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektóre systemy ociepleniowe (zestaw zapraw klejowych, zbrojenia i tynku) dopuszczają mocowanie styropianu jedynie na klej. Jednak zawsze bezpieczniej będzie zastosować również łączniki mechaniczne, które w razie miejscowej słabej przyczepności zaprawy zapobiegną odspajaniu sie płyt. Ściana z belitu o grubości 30 cm z ociepleniem 12 cm styropianu uzyskuje wspołczynnik przenikalnosci cieplnej poniżej 0,24 W/m2 K , czyli znacznie poniżej wymaganej wartości 0, 3 W/ m2 K

Dystrybutorzy grzejników Purmo dysponują tabelami mocy grzewczej poszczególnych typów grzejników dla różnych parametrów instalacji grzewczej. Znając moc zaprojektowanych grzejników można więc bez problemu dobrać odpowiednie grzejniki płytowe. Teoretycznie instalacje miedzianą można rozebrać przez rozlutowanie połączeń i zmontować na nowo, ale w praktyce montaż może trudny, ze względu na zanieczyszczenia wewnętrzne, które utrudniają wykonanie prawidłowych połączeń lutowanych. Dlatego w praktyce ponownie wykorzystuje się jedynie proste odcinki rur łączone na nowe kształtki, których cena jest stosunkowo niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • ja rozmawiam z Ekspertem, z nim sie nie policzkuję, więc nie wiem skąd ta uwaga. Dyscyplinuj urobosa, który nadal się skupia na mnie, nie na tematach. Fobia?   To zrozumiałe. a ja odniosłem sie do zdania:   Wg mojej obserwacji na podłożu papy dachowej zgrzewalnej dobrej jakości mech nie tyllko zawilgocił powierzchnię, ale też nieusuwany niszczył ją wrastając stopniowo, tworzył też powierzchnię ziemi (z obumarłych roślin). To samo mówił mi sąsiad z gontem bitumicznym. Myślę, że przy dachówce cementowe, a tym bardziej goncie drewnianym wnikanie korzonkow w podłoże jest jeszcze łatwiejsze. Blacha ma o wiele większą odporność na taką penetrację, a zabezpieczona, pewnie całkowitą,  prócz odbarwienia.   Dlatego zapytałem Eksperta o te podłoża!
  • Ekspert się wypowiedział!!! Dodał do mojej wypowiedzi podziękowanie i widać uznał, że nic więcej nie warto zenkowi dopisywać!!! Tego zdania nie doczytało się naszemu dyskutantowi   Ja ręki do policzkowania nie podnoszę...
  • to akurat jest bzdura na resorach.  Im mniejszy i cieplejszy dom (a kanadyjczyki należą do grupy cieplejszych) - tym mniejszy sens ma w ogóle myślenie o PC. W twoim przypadku, szczególnie jeśli ma być tanio - trzeba wziąść pod uwagę kable grzejne w wylewce lub zwykłe konkwektory jak w przypadku domu gawła. Oczywiście, od samego początku prawdopodobnie trzeba będzie dać PV na dach - ale to ze względu, że inaczej nie będziesz w stanie wyjść ze wskaźnikami narzuconymi przez Warunki Techniczne. To bardzo utrudnia budowanie domów ogrzewanych tylko prądem. Trzeba stosować różne myki i sztuczki ;)
  • Gość Radek
   Polecam zapoznać się z ofertą od Bowim - ja mam właśnie wszelkie zbrojenia od nich i wiem że są solidne.
  • Stal zbrojeniową oferują składy budowlane i hurtownie, a także bezpośrednio jej producenci. Można kupić odpowiednio pocięte pręty, a nawet zamówić gotowe szkielety zbrojeniowe, na przykład do wieńca stropowego. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/porady/821-gdzie-kupic-stal-do-zbrojenia-stropu
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...